Dobór anteny zewnętrznej - do Orange BTS Zambski Kościelne

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wpk76
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-05-11, 11:16

Dobór anteny zewnętrznej - do Orange BTS Zambski Kościelne

Post autor: wpk76 »

Witajcie,
Bardzo Was proszę o pomoc w doborze anteny zewnętrznej LTE.
Niestety od 2-3 tygodni transfery spadły dramatycznie z wcześniejszych 15-17 Mbit do <1 Mbit :cry:

Lokalizacja: tereny przy lesie w miejscowości Przeradowo (gm. Szelków / mazowieckie).
Lokalizacja BTS-a: Zambski Kościelne (gm. Obryte).
Odległości w linii prostej: 2,5 km - niestety teren silnie zalesiony
Mój router LTE: Asus 4G-AC68U - screen z siły sygnału odbieranego przez router w załączonych zdjęciach.
Wszystkie szczegóły i zrzuty ekranu z NetMonstera również w załącznikach.

Obecnie planuję na działce wystawić maszt o wysokości do 3m powyżej dachu i na nim umieścić zewnętrzną antenę(y).
Jaką antenę polecicie?
Czy w ogóle jestem w stanie osiągnąć jakieś polepszenie transferu?
Obecnie o jakaś masakra... :cry:

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc,
Range
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 200
Rejestracja: 2020-04-07, 19:32

Re: Dobór anteny zewnętrznej - do Orange BTS Zambski Kościelne

Post autor: Range »

To testy na zewnątrz? Tylko takie się liczą.

Zapewne pasma na BTS Zambski Kościelne się zapychają z tąd spadek prędkości, ale aby to potwierdzić wykonaj i wstaw wieczorny wykonany na zewnątrz z godz 19-22 speedtest.

Ta stacja na do dyspozycji również 2600, ale sygnał na 800 bardzo słaby i do niego 1800/2100 to szczątki.
wpk76
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-05-11, 11:16

Re: Dobór anteny zewnętrznej - do Orange BTS Zambski Kościelne

Post autor: wpk76 »

Testy były wykonane na zewnątrz na tarasie.
Sama stacja nie jest zapchana. Specjalnie poszedłem na spacer nad samą Narew, aby widzieć BTS bez żadnych przeszkód.
Test szybkości pokazał 183 Mbit !
Po wejściu w las około 200m test szybkości pokazał już tylko 40 Mbit.
Im dalej w las a bliżej do domu, tym gorzej. Po powrocie ze spaceru na tarasie miałem 0,5 - 0,8 Mbit.

Jeszcze 3 tygodnie wcześniej, gdy na brzozach i innych krzakach nie było liści na routerze (ustawionym na poddaszu przy oknie od strony BTS-a) miałem w testach 15-17 Mbit. I to stabilnie przez cały dzień.
Range
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 200
Rejestracja: 2020-04-07, 19:32

Re: Dobór anteny zewnętrznej - do Orange BTS Zambski Kościelne

Post autor: Range »

Oczywiście jeśli test powtórzyłeś wieczorem pod BTS i prędkości nie spadły to musisz zakupić antenę szerokopasmową na pasma 800-2600, najlepsza 2xATK504 jak dostępna.
ODPOWIEDZ