program do sprawdzenie jakości i zasięgu

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
niebieski78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-05-02, 18:53

program do sprawdzenie jakości i zasięgu

Post autor: niebieski78 »

Witam ma takie pytanie jak sprawdzić jaka jest faktyczna moc i zasięg internetu chodzi o dobór anteny zewnętrznej .
Program pokazują rożne dane ale ja jestem w tym temacie zielony i chciałbym się dowiedzieć jakie parametry decydują o mocy i przede wszystkim prędkości internetu.
Mam Plusa jako router wifi i w telefonie Lte i one działają różnie jeśli chodzi o prędkość. Nie mam anteny zewnętrznej ale ona na pewno poprawi funkcjonowanie bo czasami prędkość jest poniżej żałosnego poziomu .
Chciałbym się dowiedzieć jak to uczynić i ale przy okazji dowiedzieć się coś na ten temat tak dla początkujących bo są opis takich tematów ale dla bardziej zaawansowanych.
Pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc w tej kwestii.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: program do sprawdzenie jakości i zasięgu

Post autor: wojteks »

Przeczytaj kilka tematów na forum o wyborze anteny i testowaniu, to ostatnio najczęstsze tematy.
Nie pomagam na PW!
Range
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 200
Rejestracja: 2020-04-07, 19:32

Re: program do sprawdzenie jakości i zasięgu

Post autor: Range »

Do sprawdzenia parametrów sieci, pasm oraz BTS z którymi się łączysz trzeba mieć wiedzę.

Najpierw to podaj lokalizację gdzie korzystasz z Plusa oraz na jakim ruterze (model).

Poza tym zainstaluj na Telefonie z Android aplikację https://m.apkpure.com/pl/netmonster/cz. ... netmonster
I daj screena. Test na ZEWNĄTRZ i do tego speedtest z godz 19-22. Testujesz na danych mobilnych PLUSA.
ODPOWIEDZ