Problem z zasięgiem komórkowym. Antena do dwóch urządzeń

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
damianw1206
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-05-24, 13:06

Problem z zasięgiem komórkowym. Antena do dwóch urządzeń

Post autor: damianw1206 »

Witam,
jestem tu nowy :papa: i przeglądając forum odnajduję podobne ale jednak inne problemy.
Moja wiedza jest ograniczona dlatego proszę o wyrozumiałość. ;)

Buduje dom w miejscu, gdzie dobry zasięg sieci GSM/LTE mam tylko na stryszku/kominie.
Dostawcy internetów radiowych też niechętni do instalacji bo wg. techników nie złapią sygnału.

Szukam jakiegoś rozwiązania na internet w domu.
Mobilny, z anteną na kominie która by łapała lepsze parametry i podłączonej do routera
oraz jeżeli się da, używanie tej samej anteny do ogólnego wzmocnienia zasięgu w telefonach na terenie domu.

Czy jest taki system aby wykorzystać 1 antenę do routera na stryszku oraz jakaś magiczna antenka wewnętrzna która przekaże sygnał gsm na niższe kondygnacje?
Aby zobrazować moją inwestycję to domek jednorodzinny z podpiwniczeniem z 3 stropami betonowymi więc na etapie instalacji przygotowałem kable internetowe z pomieszczeń schodzące się na stryszku (gdzie planuje router). w piwnicy oraz na parterze dodatkowo mam przewidziane 2 punkty z kablami internetowymi oraz gniazdkiem 230v w celu montażu urządzeń wzmacniających wi-fi w domu.

Pozdrawiam :)
Damian
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z zasięgiem komórkowym. Antena do dwóch urządzeń

Post autor: wojteks »

Antenki na kominie musisz mieć dwie lub jedną podwójną, na poprawę zasięgu jest recepta zwana WiFi calling jak już będziesz miał internet. O "repeaterach GSM" zapomnij.
Nie pomagam na PW!
damianw1206
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-05-24, 13:06

Re: Problem z zasięgiem komórkowym. Antena do dwóch urządzeń

Post autor: damianw1206 »

Dziękuje za informacje.
Czy ktoś zna konkretne rozwiązania? Jaka antena z jakim internetem/dostawcą. Czy są jakieś urządzenia/programy pozwalające na odpowiednie ustawienie anteny. Mam dwie karty sim. mogę sprawdzić zasięg dla plus i t-mobile...
Doczytałem o tym "repeaterze GSM" i pytanie czemu zapomnieć, w sumie patrząc na opis problemu to urządzenie mogłoby pomóc. Chyba, że źle je zrozumiałem.
kamil7430
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 159
Rejestracja: 2018-01-19, 11:40

Re: Problem z zasięgiem komórkowym. Antena do dwóch urządzeń

Post autor: kamil7430 »

Używanie repeaterów GSM, oprócz tego, że jest nielegalne, to rozwala całą konfigurację sieci. O wzmacniaczach jest temat na forum. Poczytaj to zrozumiesz, dlaczego nie. Dodatkowo w tym temacie opisana jest też bramka GSM pozwalająca na rozmowy poza zasięgiem. viewtopic.php?f=10&t=48794
Huawei B315s-22, nju 100GB - 29zł/m-c; TP-Link TL-WR1043ND + Alcatel OneTouch L850V, Play InK50 NbL - 8,33zł/m-c
Range
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 200
Rejestracja: 2020-04-07, 19:32

Re: Problem z zasięgiem komórkowym. Antena do dwóch urządzeń

Post autor: Range »

Podaj najpierw lokalizację, gdzie będziesz chciał korzystać z internetu mobilnego, a wtedy sprawdzimy w okolicy infrastrukturę potencjalnych operatorów.
damianw1206
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-05-24, 13:06

Re: Problem z zasięgiem komórkowym. Antena do dwóch urządzeń

Post autor: damianw1206 »

Heh w takiej sytuacji nie muszę dopowiadać, że interesują mnie legalne środki pozyskania łączności ze światem...
Lokalizacja 49.974018, 20.188017
Mam budżet jakiś wstępny (nie wiem, na początek 1000-2000zł - trzeba więcej to się przygotuje), jestem zdeterminowany a w razie czego zmienię operatorów komórkowych a internet kupię gdzie będzie najkorzystniej, aby tylko mieć kontakt ze światem. Pomóżcie dobrzy ludzie :)
Obecnie mam prywatny numer w premium mobile oraz służbowy w t-mobile więc te 2 sieci mogę wykorzystać do testów?
Co do WIFI calling musiałbym zmienić telefon, mieć odpowiednio skonfigurowany internet domowy a jednocześnie większość znajomych u mnie nie miałoby możliwości dzwonienia bez moich instrukcji, konfiguracji z odpowiednimi aparatami telefonicznymi czy tak w bardzo ogólnym opisie będzie to funkcjonować. Dodatkowo pakiet internetowy leciałby mi na używanie internetu oraz telefonu. Troszkę brzmi zniechęcająco ale jak tylko to zostanie... :)
Range
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 200
Rejestracja: 2020-04-07, 19:32

Re: Problem z zasięgiem komórkowym. Antena do dwóch urządzeń

Post autor: Range »

Skoro posiadasz kartę T-Mobile to zainstaluj na Telefonie z Android aplikację https://m.apkpure.com/pl/netmonster/cz. ... netmonster i daj screena. Test na zewnątrz oraz speedtest z godz 19-22.

Oprócz tego zaopatrz się także w kartę PLAY i tego operatora też przetestuj, oczywiście z wyłączonym Roamingiem Krajowym
damianw1206
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-05-24, 13:06

Re: Problem z zasięgiem komórkowym. Antena do dwóch urządzeń

Post autor: damianw1206 »

Troszkę mi się wahały te wyniki. Na kalenicy domu złapało mi np. takie jak zamieszony screen...

Play'a postaram się od kogoś pożyczyć na pomiar :)
ODPOWIEDZ