Antena do Huawei B818

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lejman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2010-10-02, 10:28
Lokalizacja: Wadowice

Antena do Huawei B818

Post autor: Lejman »

Witam,
Potrzebuje porady dotyczącej wyboru anteny do LTE do mieszkania. Kwestia jest tego typu, że router przy oknie na paśmie 2600 MHz osiąga mi prędkości 80+ mbps, ale nie mogę trzymać go na parapecie, ponieważ nie mam tam jak dociągnąć kabla sieciowego. Zakupiłem 2 anteny typu bat(3m kabel), położyłem je na parapecie, router był w miejscu gdzie dochodzi mi skrętka i się okazuje, że z tymi antenami działa jeszcze gorzej niż bez. Siła sygnału zleciała drastycznie, czasami miał problem się połączyć do BTS na tej częstotliwości. Co byście polecili z anten do mieszkania, aby móc mieć tą większą prędkość?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena do Huawei B818

Post autor: matek451 »

Ale ty nie kupiłeś zadnych anten a dwa maszciki na choragiewki ale sam sobie jesteś winien bo po twoich postach widać ze ty nie słuchasz porad i się do nich nie stosujesz, na dodatek nawet nie raczyłeś podać wyników testów na tym B818 dla poszczególnych pasm LTE i jak daleko masz do BTS-A na Młyńskiej 68.
Lejman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2010-10-02, 10:28
Lokalizacja: Wadowice

Re: Antena do Huawei B818

Post autor: Lejman »

Nie wiem o jakich poradach teraz piszesz, bo jeszcze nie prosiłem o jakieś wcześniejsze porady. Poza tym ja chciałem tylko dociągnąć anteny do parapetu, bo router w innym miejscu jest umiejscowiony. Poza tym router był przy oknie po drugiej stronie bloku(w przeciwną stronę niż maszt - akurat pokój tak ułożony) i miałem te 80+ mbps na speedteście, troszkę dalej od okna mniej więcej w centrum tego pokoju już prędkość jest w granicach 20+ mbps. Do BTS na Młyńskiej jest ok. 800m w linii prostej, ale jest to blok, do tego mieszkanie na parterze. Ja nie chciałem dawać anteny zewnętrznej. Nie miałoby dla mnie sensu, bo to nie jest miejsce gdzie nie ma żadnej infrastruktury teletechnicznej i ledwo co jest zasięg. Chciałem tylko zastosować jakieś przedłużenie tych anten wewnętrznych.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Antena do Huawei B818

Post autor: wojteks »

Co za problem dać dłuższą skrętkę i router na parapecie postawić?
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ