Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gobelin79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2020-06-20, 14:06

Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: gobelin79 »

Na terenach rekreacyjnych (moja lokalizacja https://goo.gl/maps/9WihvqfGqfKZfQQT6) w okolicach zalewu zegrzyńskiego.
Mam bardzo niestabilną prędkość Internetu LTE od Orange


używam routera B932u-12 (wiem nienajnowszy), stoi na balkonie na 1p i ciekawostka:
1) Nie widze różnicy w prędkości z wykręconymi antenkami (takie z 15 cenetymerowe płaskie „wąsy”) albo jak te antenki są wkręcone
2) Jak podłączałem antenę zewnętrzną panelową było nawet gorzej bez względu na to w co celuję (testowałem dość długo umiejscowienie anteny i rózne kierunki) – co było dużym rozczarowaniem
3) Sila sygnału zwykle 2/5 (bez anteny zewnętrznej), RSRQ w najlepszym przypadku -10db

BTS od 1300 m najbliższy, do ok. 2200m – w zależności od tego jaki zostanie wybrany przez modem.
Nie zależy mi na biciu rekordow, jakby 3-5 Mb dzialało stabilnie byłoby super.
Jednak często prędkość spada poniżej 0,5 Mbps downloadu.
Rekordowe prędkości jakie mi się udało osiągnąć to 6/4 Mbps, 8/3 Mbps – marzenie ;)

Macie jakieś pomysły co można zobić aby poprawić stabilność / prędkość Internetu ?

z góry dziękuję
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: key »

gobelin79 pisze:1) Nie widze różnicy w prędkości z wykręconymi antenkami (takie z 15 cenetymerowe płaskie „wąsy”) albo jak te antenki są wkręcone
Te antenki maja zazwyczaj podobne wzmocnie jak te wbudowane w modemie, dlatego nie widzisz roznicy.
gobelin79 pisze:2) Jak podłączałem antenę zewnętrzną panelową było nawet gorzej bez względu na to w co celuję (testowałem dość długo umiejscowienie anteny i rózne kierunki) – co było dużym rozczarowaniem
Tutaj jest potrzebne wiecej detali: jaka antena, na jakim pasmie odbiera modem polaczenie. Byc moze antena nie jest na interesujace Ciebie pasmo, wiec nie dziala.
gobelin79 pisze:BTS od 1300 m najbliższy, do ok. 2200m – w zależności od tego jaki zostanie wybrany przez modem.
Teoretycznie nie powinna byc potrzebna antena (chyba ze budynek ma bardzo duze tlumienie).

Zacznij od podania jakiej anteny uzywasz w przypadku 2) oraz screenshotow pokazujcych zachowanie sieci w roznych pasmach.
Nie pomagam na PW.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: matek451 »

Nie pokaże bo kupił na Allegro elektrośmiecia z niemieckiego demobilu, wartego z 20 zł czyli B593u-12 więc zadnego pasm anie wymusi i za wiele nie sprawdzi, http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f ... CE#p607597
gobelin79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2020-06-20, 14:06

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: gobelin79 »

modem: B593u-12, ma już z 5 lat, więc nie z Allegro elektrośmieć. Jeżeli ktoś konstruktywnie napisze że jest on PRZYCZYNĄ problemów to chętnie wymienię, tylko że na tą chwilę nie mam takiego potwierdzenia.

zacytowany wątek to moje okolice, natomiast forumowiczowi mogę pozazdrościć transferów, nawet tych niższych, na które narzeka.
Anetena panelowa z Allergo, wielozakresowa, poszła do zwrotu, bo nic nie dawała.

Obrazek

Router:
router.JPG
zrzut z komórki.jpg
zrzut z Signa Info z komórki

jak jakieś jeszcze screeny są potrzebne to proszę o informacje jakie
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: key »

Zainstaluj "netmonster" i pokaz wyniki dla wszystkich czestotliwosci. Testuj najlepiej w miejscu gdzie bedzie pozniej ustawiona antena.
Nie pomagam na PW.
gobelin79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2020-06-20, 14:06

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: gobelin79 »

key pisze:Zainstaluj "netmonster" i pokaz wyniki dla wszystkich czestotliwosci. Testuj najlepiej w miejscu gdzie bedzie pozniej ustawiona antena.
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Zainstalowałem Netmonstera na komórce. załączam screeny z miejsca na balkonie gdzie teraz stoi modem.
Screenshot_20200622_145611_cz.mroczis.netmonster.jpg[/attachment[attachment=1]Screenshot_20200622_145714_cz.mroczis.netmonster.jpg
Screenshot_20200622_145856_cz.mroczis.netmonster.jpg
Nie wiem czy to dobrze czytam ale tylko łapie 800Mhz ?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: key »

Albo nie wymusiles skanow na innych czestotliwosciach, albo jestes tak daleko, ze inne czestotliwosci sa za slabe.
Laczysz sie z BTS'em w Serocku, ul. Włoska / Wyzwolenia, on ma LTE800 LTE1800 LTE2100 LTE2600.
Nie pomagam na PW.
gobelin79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2020-06-20, 14:06

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: gobelin79 »

key pisze:Albo nie wymusiles skanow na innych czestotliwosciach, albo jestes tak daleko, ze inne czestotliwosci sa za slabe.
Laczysz sie z BTS'em w Serocku, ul. Włoska / Wyzwolenia, on ma LTE800 LTE1800 LTE2100 LTE2600.

zainstalowałem apkę na komórce, żadnych dodatkowych ustawień nie wprowadziłem. Jak mam w jakiś sposób wymusić skan innych częstotliwości to powiedz proszę w jaki sposób to tak zrobię.

z obserwacji wiem że łączę sie najczęściej do 3 nadajników z okolicy, modem jakoś sam decyduje który jest 'lepszy'
Screenshot_20200620_134759_de.android.telnet.jpg
jak tesowałem antenę panelową to wybór nadajnika zależał od miejsca gdzie antenę skierowałem.

Okolica to tereny rekraacyjne, również lasy
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: key »

Jak to poprzelaczac musi podpowiedziec ktos kto ta apke uzywa - ja mam iOSa.
Nie pomagam na PW.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: matek451 »

Tacy jak ty nie przyjmują do wiadomości pewnych rzeczy tylko liczą na cuda lub kupują sami kolejny złom czyli jakies pseudo anteny. A sprawa jest z tych prostych tylko trzeba mieć trochę wiedzy aby to ogarnąć. Złom korzysta z pasma LTE800, z BTS-a NetWORKS Serock-Włoska, pasmo przeciązone na maksa. Nie ma mozliwości wymuszenia na B593U-12 konkretnego pasma LTE, pasma pojemnosciowe LTE z reguły działają lepiej, szczególnie LTE2600. Parametry sygnału na 800MHz slabe, NetMonster to potwierdza ale pokazuje tez wbrew temu co napisał kolega powyżej bardzo słabe parametry sygnału na LTE1800/LTE2100 z tego BTS-a i nie tylko z niego ale też z Wierzbicy. Inne zakladki z NetMonstera pokazują tez kolejne dane ale te trzeba i tak umieć interpretować. Ale na podstawie tych informacji widać ze na tym co masz i tak nie uzyskasz zanzcącej poprawy a inwestowanie w antenę do niego mija się celem. Ale mnie się nie dziękuje bo przecież wiadomo powszechne ze się nie znam na sprzęcie ,pasmach, itd, itp.
gobelin79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2020-06-20, 14:06

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: gobelin79 »

matek451 pisze:Tacy jak ty nie przyjmują do wiadomości pewnych rzeczy tylko liczą na cuda lub kupują sami kolejny złom czyli jakies pseudo anteny.
mam nadzieję że taki ekspert jak Ty pomoże w wyborze właściwego rozwiązania, i doradzi KONKRETNIE, czy:
a) problem leży w modemie
b) problem leży w antenie
c) problem leży w umiejscowieniu anteny i zamiast umieszczać ją na balkonie domku, powieninem wybudować 30 metrowy maszt ( co oczywicie nie jest realne)
d) nic się nie da zrobić bo miejsce jest jakie jest, okoliczne BTSy są daleko / lub są zbyt obciążone i tylko modlić się trzeba żeby operator łaskawie wybudował maszt bliżej
matek451 pisze: A sprawa jest z tych prostych tylko trzeba mieć trochę wiedzy aby to ogarnąć.
Cudownie, cieszę się że wystarczy tylko "trochę" wiedzy, ja mam pewnie mniej jak trochę wiedzy w tej materii - sad but true, ale Ty z ponad 12k postów na pewno masz wiedzę o kilka rzędów wielkości większą . Zatem świetnie że na Ciebie trafiłem i pewnie mi z chęcią pomożesz. W końcu po to jest Forum.
matek451 pisze:Złom korzysta z pasma LTE800, z BTS-a NetWORKS Serock-Włoska, pasmo przeciązone na maksa. Nie ma mozliwości wymuszenia na B593U-12 konkretnego pasma LTE, pasma pojemnosciowe LTE z reguły działają lepiej, szczególnie LTE2600. Parametry sygnału na 800MHz slabe.
dodam że test był z komórki, wiec (moze mylnie) nakładam że to juz nie "złom" ale komórka która to testowała, która nie jest tak stara jak modem
Jeśli z tego komentarza wynika że to wina "Złomu" czyt. modemu - daj bardzo proszę konkrentą rekomednację, skoro piszesz że ten akruat modem nie ma możliwości wymuszania pasma, itp itd.
matek451 pisze: Ale na podstawie tych informacji widać ze na tym co masz i tak nie uzyskasz zanzcącej poprawy a inwestowanie w antenę do niego mija się celem. Ale mnie się nie dziękuje bo przecież wiadomo powszechne ze się nie znam na sprzęcie ,pasmach, itd, itp.
skoro jednak w dalszej części wypowiedzi piszesz że i tak nie uzyskam znaczącej poprawy, a inwestowanie w antenę mija się z celem. to czy mam rozumieć że mimo tego, że mam modem który nazywasz "złomem" i zwóciłem antenę panelową która nie pomogła (prawo tych którzy liczą na "cuda" ale mają 14-dniowe prawo do zwrotu) podjąłem (mimo swojego lamerstwa) najlepszą decyję bo:
A) ani nie zainwestowałem w lepszy modem - ten który mam wyceniasz na 20 zł - droższy i tak by nie pomogł
B) ani nie kupiłem innej anteny (panelową zwróciłem)

czyli mimo tego że:
matek451 pisze: A sprawa jest z tych prostych tylko trzeba mieć trochę wiedzy aby to ogarnąć.
to jednak nic się nie da zrobić ?

pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję Tobie i innym Forumowiczom za wszelkie KONSTRUKTYWNE komentarze
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: matek451 »

Telefonu twojego nie znam bo nie napisałeŚ jaki ale sadzę ze to żadne cudo tez nie jest skoro nie ogarnia agregacji pasm LTE ale przynajmniej w sąsiadach na Netmonster pokazał klka potrzebnych informacji. Podstawowa to polaczenie na LTE800 Włoskiej i parametry sygnału z niego, do tego takie parametry sygnału z nosnej na LTE800 CIDi eNB z Wierzbicy, Pojawiły się też nosne odpowiadajace z a pasma LTE1800 I LTE2100 z bardzo słabym sygnałem, PCI wskazuje ze moga to byc te stacje oraz jakaś inna, do tego warto by pokazać zakladkę LOGI z NetMonstera bo baza BTSearch.pl nie publikuje wykazu PCI. Wbrew twojemu przemiewczemu tonowi to sa istotne dane które wskazują ze masz szanse na połaczenie z pasmami pojemnościowymi LTE na pobliskich stacjach bazowych ale do tego potrzebna jest konkretna antena zewntrzna a przede wszystkim router na którym mozna wymusić konkretne pasmo LTE, ten który masz na to nie pozwala. Po wymuszeniu pasm sprawdza sie parametry Sygnału, eNB i prędkosci, a poniewaz okoliczne stacje oferuja agregację 4 pasm LTE to optymalnym wyborem jest router z obsługa 4 CC CA a minimum taki z agregacją 2 pasm LTE. A na koniec informacja dotycząca wymuszania konkretnego pasma LTE bo tu tez padły pytania, taka mozliwość istnieje tylko na sprzętach opartych o procesory MEDIATEKA. Wbrew temu co pisza inni uważąm ze bez anteny kierunkowej nie masz żadnych szans na korzystanie tam z internetu mobilnego, parametry sygnału na wszystkich pasmach LTE są kiepskie a na pojemnościowych LTE1800/2100 tragiczne, LTE2600 na telefonie się nie pokazało, brak nośnej 3025 w sasiadach na to wskazuje.
gobelin79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2020-06-20, 14:06

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: gobelin79 »

matek451 pisze: Wbrew twojemu przemiewczemu tonowi to sa istotne dane które wskazują ze masz szanse na połaczenie z pasmami pojemnościowymi LTE na pobliskich stacjach bazowych ale do tego potrzebna jest konkretna antena zewntrzna a przede wszystkim router na którym mozna wymusić konkretne pasmo LTE, ten który masz na to nie pozwala.
dziękuję ale co z tego wynika
pytałem powyżej czy trzeba wymienić modem czy antenę ? i to i to ?
matek451 pisze: ... a przede wszystkim router na którym mozna wymusić konkretne pasmo LTE, ten który masz na to nie pozwala.
rozumiem że mowisz o modemie a nie o routerze. Anyway jak jesteś w stanie wskazać jaki modem pomoże ? i czy pomoże bo moze sygnał jest tak słaby że inwestycja w modem nie ma sensu ?

ale czy modem czy antena czy i to i to ?

to jak to w końcu jest bo wcześniej pisałeś że:
matek451 pisze:Ale na podstawie tych informacji widać ze na tym co masz i tak nie uzyskasz zanzcącej poprawy a inwestowanie w antenę do niego mija się celem.
a teraz piszesz że:
matek451 pisze: uważąm ze bez anteny kierunkowej nie masz żadnych szans na korzystanie tam z internetu mobilnego, parametry sygnału na wszystkich pasmach LTE są kiepskie a na pojemnościowych LTE1800/2100 tragiczne, LTE2600 na telefonie się nie pokazało, brak nośnej 3025 w sasiadach na to wskazuje.
czyli jednak inwestycja w antenę kierunkowa ma sens ?

podsumowując czy ma sens wymiana ?
a) modem?
b) antena?
c) i tego i tego
d) nic się nie da zrobić ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: matek451 »

Antena to podstawa bo parametry sygnału pokazane na zewnatrz w NetMonsrer z okolicznych stacji bazowych NetWorks począwszy od LTE800 poprzez lte1800/LTE2100 sa fatalne mimo testu na zewnątrz. Anteny w takiej sytuacji to szerokopasmowe lub na 1800-2600MHz , posłużą do agregacji kilku pasm LTE, pozwalają wymusic połaczenie z róznymi BTS-ami na róznych kierunkach i wybór optymalnego. Ale do tego router musi miec mozliwość wyboru konkretnego pasma LTE, na B593 tego nie zrobisz a agregacji nie obsługuje. Czyli łopatologicznie kupującantena szerokopasmowa 800-2600MHz nie masz gwarancji ze router ten połaczy się z szybszym pasmem LTE a nie tak jak teraz z zasięgowym, zapchanym LTE800. Do ciebie nie dociera ze to złom z 2011 roku, nie spełniajacy dzisiejszych wymagań, twój tez jest z T-mobile i praktycznie już bezwartościowy. Do ORANGE minimum tam to B535, na nim agregujesz 2 pasma LTE, zarzadzanie i diagnostyka nimi Hmanagerem. Optymalny to B818 z agregacja 4 pasm LTE ale to inna liga i cena. A to jak dziala tam Orange zalezy od obciązenia stacji Włoska, Wierzbica, Stare Załubice a nawet Borowa Góra, agregują 4 pasma LTE i są na róznych kierunkach.
BikeBarian
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2020-01-11, 21:22

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: BikeBarian »

Podsumowujac kolege matek451...
Potrzebujesz B715 i porzadna antene. Na poczatek poszedlbym w Cybertech-a bo ona jest bardziej kierunkowa od ATK 504 i od tych elektrosmieci Signaflex. Jak juz przetestujesz Cybertecha i zobaczysz jakie masz poziomy sygnalu na pasmach 1800, 2100, 2600 wraz z testami predkosci to mozna sie zastanowic nad antena satelitarna z odpowiednim promiennikiem. Cybertech-a zawsze mozesz zwrocic w ciagu 14 dni. Offset satelitarny da ci jakies kolejne +10dBi wzmocnienia w porownaniu do Cybertecha. Jesli jednak domunujacym pasmem bedzie u Ciebe 800MHz a wyzsze pasma nie beda zachwycac z poziomoami sygnalow to musialbys wyprobowac ATK-504
gobelin79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2020-06-20, 14:06

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: gobelin79 »

Dziękuję Wam bardzo za porady. Po zakupie Huawei B715 prędkość Internetu przerosła moje pierwotne oczekiwania (download 20-56 Mbps, upload 2,5-3.5)
antena w takim układzie jest niepotrzebna.

Pojawily sie tez nowe pasma (nie tylko 800 jak było na komorce ale i inne) i przy wymuszonej agregacji pasm 1800,2100, 2600 download jest bardzo dobry, i stabilny. (bez wymuszenia nie było tak różowo, choć też lepiej niż na starym routerze.

mam kilka pytań:
1) czy można wymusić korzystanie z konkretnego BTS najlepiej jest na 71726870 na tym jest najlepiej.
2) może nie ma sensu niczego 'wymuszać' bo router w jakiś sposób sam oceni że zwykle na innych bts jest gorzej
3) prośba o potwierdzenie ze jak zrzut z konfiguracji huactrl potwierdza agregację pasm 1800,2100, 2600
3) czy coś można zrobić z predkością upload ?

pozdrawiam
astroneb
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 546
Rejestracja: 2020-03-09, 00:11

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: astroneb »

Przy tym sygnale to upload będzie kiepski a wymuszenie BTS możliwe tylko z antena zewnętrzna kierunkowa i ustawiasz na dany BTS.
To że router pokazuje agregacje to nie znaczy że ona jest a jakie parametry na poszczególnych pasmach ?
Najlepszy upload będzie na B7 2600MHz bo 5MHz więcej pasma 15MHz.
gobelin79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2020-06-20, 14:06

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: gobelin79 »

astroneb pisze:To że router pokazuje agregacje to nie znaczy że ona jest a jakie parametry na poszczególnych pasmach ?
Najlepszy upload będzie na B7 2600MHz bo 5MHz więcej pasma 15MHz.
abym mógł doszczegółowić musiałbyś mi powiedzieć jakiej apki miałbym użyć zeby wskazać parametry na poszczególnych pasmach
astroneb
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 546
Rejestracja: 2020-03-09, 00:11

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: astroneb »

W Huactrl wybierasz pasm po kolej po jednym 2600 i 2100 i 1800 skoro ustawiłeś tak z auto to wiesz jak wybierać.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: matek451 »

A czego ty oczekujesz, na 2100MHz masz bardzo słabe parametry sygnału, na 1800MHz pewnie podobnie a na 2600MHz pewnie szczatki sygnału, to nie ma prawa działać stabilnie, miałeś kilka razy napisane ze antena zewnętrzna to podstawa a ty piszesz że antena ci niepotrzebna.
gobelin79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2020-06-20, 14:06

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: gobelin79 »

astroneb pisze:W Huactrl wybierasz pasm po kolej po jednym 2600 i 2100 i 1800 skoro ustawiłeś tak z auto to wiesz jak wybierać.
jasne rozumiem, zatem jest tak:
na BTS 71726870:
Pasmo 2600: RSRQ -11db do -19dB, down ~20Mbit/s, up ~2.3 Mbit
Pasmo 2100: RSRQ -11db do -6dB, down ~25Mbit/s, up ~3 Mbit
Pasmo 2600: RSRQ -8db do -11dB, down 10Mbit/s, up 2.8 Mbit

jak się obserwuje na HuaCrl przez np minute to wartości RSRQ fluktuują stąd powyżej napisałem zakresu
czy agregacja działa tak że można sumować watości z tych 3 pasm ? bo one w moim przypadku się nie NIJAK nie sumują, na agregacji w tym czasie było ok down ~20 / 3 up

Najgorsze jest to że ogólnie na na BTS 71726870, jest jak na moje potrzeby dobrze, natomiast jak router przełacza sie sam na coś innego to bywa ze mam 0,5-1,5 MBit/s, i trochę dziwi minie to że nie można konfiguracyjnie wymusić konkretnej stacji, o skoro sa takie funkcjonalność jak ręczy wybór operatora, to czemu nie konkretnego BTS-a.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: matek451 »

Człowieku a ty nadal swoje, wydurniasz się teraz juz po całości,dostaleś już odpowiedź, na 1800MHz masz kiepski sygnał z eNB Orange w Wierzbicy a potem z Włoskiej w Serocku jeszcze gorszy na 2100MHz a na 2600MHz z niego to to juz szczatki i jeszcze chcesz mieć mozliwość wyboru stacji bazowej, pytanie tyklko po co? Czy ty nie rozumiesz ze masz sobie kupić antenę kierunkową, zewnętrzną bo bez niej to masz lipę? Skoro eNB80183 zapewnia lepsze prędkości to wymusisz połaczenie z nim kierując ja na BTS przy Włoskiej w Serocku i korzystasz z agregacji B7+B3+B1 z niego.
astroneb
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 546
Rejestracja: 2020-03-09, 00:11

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: astroneb »

Dokładnie przy tym sygnale to już tylko antena zewnętrzna nic innego nie pomoże.
gobelin79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2020-06-20, 14:06

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: gobelin79 »

matek451 pisze:Człowieku a ty nadal swoje, wydurniasz się teraz juz po całości,dostaleś już odpowiedź, na 1800MHz masz kiepski sygnał z eNB Orange w Wierzbicy a potem z Włoskiej w Serocku jeszcze gorszy na 2100MHz a na 2600MHz z niego to to juz szczatki i jeszcze chcesz mieć mozliwość wyboru stacji bazowej, pytanie tyklko po co? Czy ty nie rozumiesz ze masz sobie kupić antenę kierunkową, zewnętrzną bo bez niej to masz lipę? Skoro eNB80183 zapewnia lepsze prędkości to wymusisz połaczenie z nim kierując ja na BTS przy Włoskiej w Serocku i korzystasz z agregacji B7+B3+B1 z niego.

po tym jak mi tu jeszcze z "wydurnianiem" wyjeżdzasz.

Ja normalnie "ty, ciebie" itp piszę z dużej bo tak wypada, tak w szkole uczyli, tak ludzie nawet średnio dobrze wychowani robią, ale skoro ty nagminnie do mnie piszesz z małej to się dostosuję się do twojego poziomu żebyś może lepiej zrozumiał co się pisze, bo inaczej nie dociera sygnał nie dociera (chyba za duże tłumienie)
Dziękuję za generowanie responsów i nabijanie licznika, ale znajdź sobie inny wątek bo w tym już się udzielałeś, i niewiele wniosłeś.Na żadne pytanie nie odpowiadasz konretnie, wiec daruj sobie. Nawet jak masz wiedzę to nie albo nie potrafisz albo nie chcesz jej przekazać albo nie dostosowujesz rozwiązań do potrzeb.

Czytales co pisze ? wiesz że pisałem ze jak dla mnie parametry które mam z BTS 71726870 są bardzo satysfakcjonujące przypomnę 20-56 down, 3 upl.
dla mnie to nie jest cyt "lipa" Problemem jest przełączenie sie na inne BTSy. Nawet jak już mowisz o antenie kierunkowej to tez ani modelu ani typu. Nic.
Przypomnę ze jak pisałem na wstępie to tereny rekracyjne, są lasy, drzewa. Normalnie mowi się ze antena kierunkowa słabo radzi sobie z takimi przeszkodami. Ja 'nie widzę' nadajnika.

w sumie z tym brakiem konkretów sprytna strategia - w razie czego zawsze można zjechać nowicjusza że kupił "złom z demobilu" .
gobelin79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2020-06-20, 14:06

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: gobelin79 »

astroneb pisze:Dokładnie przy tym sygnale to już tylko antena zewnętrzna nic innego nie pomoże.
dziękuję Ci za szybką odpowiedź. Jaka antenę proponujesz ? wcześniej inni rekomendowali cybertecha, jest parę modeli. domyślam się że powinna być wielozakresowa, dualna ? czy taka z polaryzacją pion/ poziom ? Jak nie cybertech to co innego ?

P.S.
i czy co do zasady można się spodziewać polepszenia sygnału (nawet jeśli sa drzewa) w stosunku do anteny wewnętrzenej i wtedy osiągnę możliwosć wymuszenia konkretnej stacji.
astroneb
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 546
Rejestracja: 2020-03-09, 00:11

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: astroneb »

Dokładnie tak ja na antenach tak dobrze się nie znam jak inni wiec nie polecę ale popularna jest ATK-504 lub właśnie cybertechnika.
Polecam się dopytać kolegów i wybrać bo bez anteny to nie ma co liczyć na dobry internet.
Antena kierunkowa pozwala skierować i tym samy wybrać BTS.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: matek451 »

Kolego tu się nikomu nie Panuje, nie pisze z dużej litery . Ode mnie dostałeś od poczatku wsparcie, olałeś je i jeszcze masz pretensje. Ile razy można komuś pisać ze ma zakupić antenę zewnętrzną i w jaki sposób za jej pomocą zapewnić prawidłowe parametry sygnału na 1800-2600MHz z mniej obciązonego BTS-a na Włoskiej? Nie ma eNB 71726870 bo to CID LTE2100 z drugiego sektora eNB80183 z Wloskiej, tutaj miernikiem jakości sygnału nie sa prędkości. A co do wyboru anteny to napisałem najpierw ze konieczna zmiana routera co okazalo się prawdą, Zmienileś naB715 i napisałeś ze antena ci niepotrzebna więc dałeś jasno do zrozumienia ze masz moje rady w d... wiec nie rozumiem czego jeszcze oczekiwałeś? Masz roszczeniową postawę, obrażasz mnie ze ja tu sobie posty nabijam i nie piszę konkretnie. Człowieku nie wiesz z kim masz do czynienia, ty to powinieneś tu wykonywać co ci się pisze i grzecznie za to podziekować a nie pisać mi gdzie mam się udzielać.
Żądasz konkretów, dostałeś je wielokrotnie ale ty masz swoje pomysły, powtarasz jakieś głupoty o antenach kierunkowych i po raz kolejny pytasz o to samo choć dostaleś ju odpowiedź. Reasumując, z moich postów jasno wynikało ze na B593 nie uzyskasz za wiele na LTE800 . Pokazales screena z NetMONSTER ze spreedtestem na podstawie którego zrobiłem ci fachowa analizę i wykluczyłem korzystanie z LTE800 z Włoskiej, faktycznie nic konkretnego, kolejny post wyczerpał właściwie zagadnienie, zakupiłeś B715 czyli OK choć ja polecałem B818.Na podstawie screena HuaCTRL na LTE2100 z Włoskiej stwierdziłeś ze antena ci niepotrzebna co było bzdurą iświadczyło o tym ze masz gdzieś moje zalecenia, napisałem od razu ze sygnał na pasmach pojemnościowych za słaby i kolejny raz o antenie. Wykonane testy na LTE1800 i LTE2600 tylko to potwierdzila. Kolejne pytania i moja odpowiedź abyś sobie kupił antenę kierunkową i ustawił na Włoską kolejny raz wyczerpał temat a biorąc pod uwagę wczesniejszy speedtest który wskazywał ze LTE800 z niego jest przeciązone logiczne było ze nalezy wybrać antenę na 1800-2600MHz i korzystać na B715 z agregacji LTE2600+2100+1800 o której też napisałem, kolega wczesniej napisał ci o antenie Cybertecha więc zrozumiale dla wszystkich ze należało wybrać https://www.cybertech.com.pl/p173,anten ... 00mhz.html szczególnie jak koncentrujemy się na LTE2600 jako pasmo podstawowe bo to z załozenia najszybsze pasmo w Orange . Czytelnikom pozostawiam ocenę tego co o mnie napisałeś i twoje lenistwo które tutaj wykazujesz dostawszy ide mnie wszystko podane na tacy.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: piotrzet »

"Człowieku nie wiesz z kim masz do czynienia, ty to powinieneś tu wykonywać co ci się pisze i grzecznie za to podziekować a nie pisać mi gdzie mam się udzielać."
Po przeczytaniu tego padłem ze śmiechu. Zejdź na ziemię. Żenada.
Naprawdę dziwię się administracji, że do tej pory z czymś takim porządku nie zrobiła.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Niestabilna i b.niska prędkość Internetu – tereny rekraacyjne

Post autor: matek451 »

A co tobie do tego, pomogłeś tu w czymś? Poza tym ciagłym wychwalaniem T-mobile na wszystkich możliwych portalach, forach gdzie jestes tylko z tego znany za bardzo nie widzę że komuś pomogłeś. Na tym forum nie brak tematów ,pytań i problemów do rozwiązania więc wykaż się wreszcie czymś pożytecznym a nie cukrowaniem komuś kto z czystego lenistwa oczekuje że dostanie wszystko bez własnego wysiłku bo uważa że mu się to należy a jak nie dostaje to jeszcze ma pretensje i poucza. No i nie staraj się pełnić roli moderatora bo jesteś do tego za cieniutki.
Mozesz się wykazać np. tutaj http://www.bez-kabli.pl/download/file.p ... &mode=view
ODPOWIEDZ