Problem-Konfiguracja SXT LTE KIT V2 brak internetu

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Datech
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2020-06-21, 12:52

Problem-Konfiguracja SXT LTE KIT V2 brak internetu

Post autor: Datech »

Witam, mam taki problem zakupiłem powyższą antenę z polecenia pracownika Oragne.
Dostawca internetu Orange.
Zainstalowałem ją na dachu domku jednorodzinnego podłączona jest po POE ze switchem i następnie ze switcha do PC itp
Po pierwszym zalogowaniu (bezpośrednio wpinam się w antenę z laptopem) wpisuje Pin (APN) pokazuje mi się zasięg 3 kresek i na laptopie mam internet przynajmniej przez chwilę.
Nic więcej nie robiłem. PC podpięty ze switchem i tak adresacja testowo ustawiona jak na Antenie (192.168.88.1) na PC (192.168.88.12)
i połączenie.
Połączenie jest mogę zalogować się na antenie ale internetu brak wątpię żeby był to problem z zasięgiem bo komórki w domu łapią LTE może nie zawsze ale jednak.
Widzę że antena jest bardzo rozbudowana na wcześniejszym routerze Huawei B535 internet działał nawet transfery miałem większe.
Chciałbym wiedzieć gdzie szukać problemu. Za każdym razem jak coś kombinuję to nie mam dostępu do anteny i muszę wchodzić na dach ją resetować . Czy coś jeszcze muszę wiedzieć żeby uruchomić internet. Kwestia dość pilna nauczanie przez neta w nowym domu brak internetu ...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem-Konfiguracja SXT LTE KIT V2 brak internetu

Post autor: matek451 »

To żeś sobie poprawił, dobra rada oddaj to jak najprędzej i na przyszłość nie słuchaj konsultantów Orange. Miałeś B535 więc to od testów na nim trzeba było zacząć , sprawdzić eNB, poszczególne pasma Orange na nim, parametry sygnału oraz prędkości , potem agregacje 2 pasm LTE i podjąć decyzję o do zakupu anteny zewnętrznej. Test z B535 wystawionym na zewnątrz, jaka to lokalizacja ?
Datech
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2020-06-21, 12:52

Re: Problem-Konfiguracja SXT LTE KIT V2 brak internetu

Post autor: Datech »

Lokalizacja około 1km od Wołowa (56-100) nowe osiedle na obrzeżach zalesione. B535 kupiłem do testów okazało się że również zasięg pokazywało 3 kreski ale tam transfer miałem rzędu 20Mb/s teraz pokazuje mi w porywach 5Mb/s :/
B535 musiałem oddać inaczej nie otrzymałbym zwrotu kasy termin mijał 14 od zakupu przez neta.
Co prawda sprawdzałem nadajniki na BTSsearch ale okazuje się że teren zalesiony i zasłaniają mi drzewa. Więc ten mikrotik kierunkowy może mieć problem ale nie spodziewałem się aż takiej różnicy.
Jeśli trzeba to jeszcze raz kupię B535 chyba że radzicie coś innego zależy mi na tym żeby wyciągnąć co się da z neta ale chciałbym ograniczyć ilość urządzeń.
Plan na początku był taki że antena(tak jak ten Mikrotik) na dach z niej rj45 do switcha i w centralnej części domu AP dystrybujący Wifi . Nigdy nie bawiłem się w LTE zawsze miałem dostęp do nieograniczonego internetu od lokalnego dostawcy teraz zmusza mnie do tego lokalizacja i muszę się wgryźć od nowa w temat co radzicie kupić nie chciałbym przepłacić ale chciałbym wyciągnąć maksa z tego co mam w pobliżu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem-Konfiguracja SXT LTE KIT V2 brak internetu

Post autor: matek451 »

A dlaczego ten pseudo doradca z Orange nie sprzedał ci abonamentu ze sprzętem i czym się kierowałeś w wyborze tego niewłaściwego operatora?Podaj lokalizację.
Datech
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2020-06-21, 12:52

Re: Problem-Konfiguracja SXT LTE KIT V2 brak internetu

Post autor: Datech »

To nie doradca z Orange tylko facet który instaluje przyłącze światłowodowe u mnie w Firmie z luźnej gadki polecał tego Mikrotika.
Co do lokalizacji to link do mapy google bo tam nie ma ulicy a adres może być mylący.
https://www.google.com/maps/dir//51.326 ... 8224,15.5z
Datech
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2020-06-21, 12:52

Re: Problem-Konfiguracja SXT LTE KIT V2 brak internetu

Post autor: Datech »

Co do operatora to dostałem ofertę na 200GB internetu na miesiąc za 17 zł miesięcznie i stąd mój wybór.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem-Konfiguracja SXT LTE KIT V2 brak internetu

Post autor: matek451 »

Zrób jakis test tego Orange na zewnatrz na telefonie Android https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl i pokaż screena z niej i jakiś speedtest, no i na przyszłość nie słuchaj ludzi którzy nie maja pojęcia o mobilnym i sprzęcie do niego. Tanio nie zawsze znaczy dobrze.
Datech
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2020-06-21, 12:52

Re: Problem-Konfiguracja SXT LTE KIT V2 brak internetu

Post autor: Datech »

Antena kosztowała 550zł to nie wiem czy tanio. Podepnę we wtorek kartę do swojego P20 i zobaczę co pokaże. A co mógłbyś mi polecić jeśli chodzi o sprzęt do odbioru LTE ? Szukałem trochę na ten temat ale szczerze ostatnio nie wiele mam czasu na drążenie tematu dlatego poszukałem pomocy na forum.
Datech
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2020-06-21, 12:52

Re: Problem-Konfiguracja SXT LTE KIT V2 brak internetu

Post autor: Datech »

Załączam zdjęcia z Netmonstera robione na dachu domu. W środku pokazał mi się jeszcze jeden punkt załączony na ostatnim screenie .
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem-Konfiguracja SXT LTE KIT V2 brak internetu

Post autor: matek451 »

Zaskakujace ale to BTS NetWorks Rudno gdzie zmodernizowano golca z only LTE800 i dodano LTE1800 i LTE2100 a moze i LTE2600, do tego tez LTE800+1800 z Dębowej w Brzegu. Konieczne testy pod BTS-em Rudno aby potwierdzić te pasma na nim.Goś nie miał zadnego pojęcia o internecie mobilnym i sprzęcie do niego.
Datech
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2020-06-21, 12:52

Re: Problem-Konfiguracja SXT LTE KIT V2 brak internetu

Post autor: Datech »

Witam, chciałbym na przyszłość wiedzieć na jakiej podstawie stwierdziłeś że to bts rudno. Sprawdzałem i na bts search i pokazuje mi 3 btsy Orange Wolow magazynowa, rudno i Bożeń. Jak to weryfikować którymś z numerów tj cid, enb czy może wspołrzędnymi tylko na żadnej stronie nie mogę znaleźć szukanie bts po współrzędnych.

Dziś zrobię pomiary pod bts rudno
kamil7430
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 159
Rejestracja: 2018-01-19, 11:40

Re: Problem-Konfiguracja SXT LTE KIT V2 brak internetu

Post autor: kamil7430 »

Huawei B315s-22, nju 100GB - 29zł/m-c; TP-Link TL-WR1043ND + Alcatel OneTouch L850V, Play InK50 NbL - 8,33zł/m-c
Datech
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2020-06-21, 12:52

Re: Problem-Konfiguracja SXT LTE KIT V2 brak internetu

Post autor: Datech »

Właśnie stoję pod nadajnikiem załączam zdjęcia z odczytów netmonster i speedtest
Datech
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2020-06-21, 12:52

Re: Problem-Konfiguracja SXT LTE KIT V2 brak internetu

Post autor: Datech »

Dodatkowo namierzylem bliżej nadajnik w wołowie odczyty mam takie oczywiście stoję pod nadajnikiem
ODPOWIEDZ