Internet na działce

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jagrab1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-07-05, 20:03

Internet na działce

Post autor: jagrab1 »

Witam,
Chciałbym przyłączyć się do tematu internetu na działce.

Póki co dwie rzeczy są pewne.
Adres to miejscowość Puste Łąki - 52°33'17.0"N 21°35'43.2"E
I router huawei B535.

Zrobiłem kilka testów na zewnątrz telefonem z kartą play i orange.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I kilka w domu z kartą play w routerze.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Jak widać jakieś efekty uzystałem tylko na 1800+2100.

W związku z tym mam trzy pytania.
Czy play możę być czy lepiej w tym miejscu sprawdziłby się jednak inny operator.

I drugie jaką antenę kupić?
Czy coś bardziej ogólnego jak ATK-504 czy może jednak do 1800+2100 jak na przykład antena z cyberctechu
https://www.cybertech.com.pl/p196,anten ... 3-pro.html

I na koniec mam dwa miejsca w którym mogę umieścić antenę. Jedno kabel jakieś 6-10m, ale wysokość ok 4m, drugie kabel ok 15-20m, ale wysokość ok 8-9m. Czy lepiej wyżej z dłuższym kablem czy jednak niżej ale z krótszym kablem?

Z góry dziękuję za każdą pomoc.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet na działce

Post autor: key »

jagrab1 pisze:Czy play możę być czy lepiej w tym miejscu sprawdziłby się jednak inny operator.
Sprawdz innych operatorow - prawdopodobnie laczysz sie z BTSami w Łochów, tam sa wszyscy operatorzy. Odleglosc jest niestety duza, okolo 7..10 km.
jagrab1 pisze:I drugie jaką antenę kupić?
Ja bym szedl w mozliwie szerokopasmowa - czyli ATK-504, ale wybor zrobil bym po pomierzeniu wszystkich operatorow.
jagrab1 pisze:I na koniec mam dwa miejsca w którym mogę umieścić antenę. Jedno kabel jakieś 6-10m, ale wysokość ok 4m, drugie kabel ok 15-20m, ale wysokość ok 8-9m. Czy lepiej wyżej z dłuższym kablem czy jednak niżej ale z krótszym kablem?
Wiedzac jaki masz kabel, mozesz policzyc ile strat na nim bedziesz mial - to jest opisane w datasheet.
Miejsce wyzej ma czesto lepsza lacznosc (czystsza sfera Fresnela). Zastanow sie nad umieszczeniem routera bezposrednio przy antenie i dodaniem AP w budynku - wtedy masz najmniejsze straty.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ