Kompleksowa pomoc w wyborze anten(y)

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
polm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-08-18, 10:02

Kompleksowa pomoc w wyborze anten(y)

Post autor: polm »

Dzień dobry.

Zmagam się z polepszenia internetu w firmie (gdzie możliwe jest tylko LTE), gdy zatrudniłem się w firmie LTE działało no Huawei M150-2 i osiągało na speedtest.net maksymalnie 25mbps down i 2,5mbps up.

Zmieniłem router na Huawei B818 i prędkości teraz nie spadają poniżej 60mbps down i 12-15mbps up.

Mam nieodparte wrażenie że mogę niedrogim kosztem osiągnąć nawet te 150-200mbps, ponieważ sprzed wejścia do firmy idealnie widać tego BTS'a.

Proszę o pomoc w doborze anteny lub anten, żeby wyciągnąć max z tego routera.

Obrazek

Budżet? Powiedzmy 300PLN
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Kompleksowa pomoc w wyborze anten(y)

Post autor: matek451 »

A który wg. ciebie to BTS Play, podany CID nie figuruje w bazie danych btsearch.pl . Poza tym to LTE1800 z niego sygnał dostateczny więc powinno na auto łączyć cię z LTE2600 o ile jest na tej stacji co wydaje się watpliwe.
polm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-08-18, 10:02

Re: Kompleksowa pomoc w wyborze anten(y)

Post autor: polm »

Według mnie jest to BTS w miejscowości Dobieszewo, gm Dębnica Kaszubska, oddalony ode mnie o około 4,5-5km.
Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Kompleksowa pomoc w wyborze anten(y)

Post autor: matek451 »

Stacja działa ale to nie jest BTS na którym osiagniesz cuda, stacja pewnie póki co tylko z LTE1800 i LTE800 więc ten B818 to na wyrost ale aby to sprawdzić wymuś po kolei LTE2600, lte2100,LTE1800 i LTE800 na B818 za pomocą HManagera i pokaz screeny z niego dla tych pasm.
polm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-08-18, 10:02

Re: Kompleksowa pomoc w wyborze anten(y)

Post autor: polm »

Chyba jest tak, jak mówisz. Po przełączeniu na LTE2100 i LTE2600 nie chce się w ogóle połączyć.
patryk031
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-08-23, 21:09

Re: Kompleksowa pomoc w wyborze anten(y)

Post autor: patryk031 »

Witajcie
Jestem nowy na forum więc jeżeli powtarzam pytanie to przepraszam i proszę o przekierowanie mnie do danego tematu.. :papa:
Sprawa wygląda następująco:
Podpisałem umowę na internet mobilny w Play gdzie otrzymałem również Router Huawei B535. Prędkość pobierania w mieszkaniu jest tragiczna, dochodzi w najlepszym wypadku do 1mb/s, natomiast sytuacja zmienia się diametralnie gdy postawię router na parapet przed okno. Prędkość pobierania wynosi wówczas nawet 30mb/s.
Mieszkam na parterze w wynajmowanym mieszkaniu i niestety ale wiercenie otworów w ścianie w celu przeciągnięcia przewodu nie wchodzi w grę.
Antenę mógłbym zamontować do balustrady natomiast co z przeciągnięciem przewodu ?
Możecie zaoferować mi jakiś zestaw przewodów oraz antenę, które mógłbym po prostu przełożyć przez framugę okienną ? Okno nie było byłoby co chwilę otwierane i zamykane.
W załączeniu przesyłam zrzuty najbliższego BTS-a oraz odległości w linii prostej. Dodatkowo załączam również zdjęcie frontu ściany wraz z balustradą do której mógłbym zamontować antenę.
Mam nadzieję, że zaoferujecie mi Państwo korzystne rozwiązanie.
Pozdrawiam
bts.PNG
bts1.PNG
IMG_20200823_115800.jpg
Przechwytywanie.PNG
Dziękuję za Pomoc :)
polm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-08-18, 10:02

Re: Kompleksowa pomoc w wyborze anten(y)

Post autor: polm »

Zacznij chyba od wymuszenia każdego pasma po kolei programem HManager dla androida i porób testy na każdym paśmie (u Ciebie niby LTE800 i LTE1800), po testach włącz też agregację tych dwóch pasm i wtedy sprawdź.
ODPOWIEDZ