LTE domowy Orange - prośba o podpowiedź w doborze sprzętu

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
celed
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2020-08-25, 06:58

LTE domowy Orange - prośba o podpowiedź w doborze sprzętu

Post autor: celed »

Cześć,

Mam prośbę o pomoc w doborze modemu i być może anteny zewnętrznej.

Obecnie mam: stary Huawei B593-22 spięty ethrnetem z systemem wifi i jakieś 15Mbps/3Mbps. Telefon (pixel 4) stojący tuż przy routerze osiąga 40Mbps/8Mbps.

Moja lokalizacja: 05-825 Adamowizna ul. Radziejowicka 38.
według BTSsearch najbliższy nadajnik jest około 1,3km ode mnie: Orange (26003) ID: 7267 (N!) Odrano-Wola - gm. Grodzisk Mazowiecki, ul. Osowiecka 47 (maszt własny)

Router ustawiłem w oknie, które jest w stronę tego nadajnika. Wczoraj orientowałem się w Orange, że pasma LTE tego nadajnika są trwale przeciążone, dostępne jest 3G...ale nie wiem może da się coś poradzić? Proszę o podpowiedź jak najrozsądniej dobrać sprzęt. Modemy są dość drogie i jest ich sporo do wyboru.

I jeszcze pytanie techniczne. Czy modem i telefon łączą się z nadajnikami w ten sam sposób?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19172
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE domowy Orange - prośba o podpowiedź w doborze sprzętu

Post autor: matek451 »

Kolejna słynna stacja NetWorks ale na jakiej podstawie sądzisz że korzystasz z niego? Wg. mnie logujesz się do BTS-a przy Kanadyjskiej w Janinowie, pokaz screena z aplikacji https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl na telefonie na zewnatrz i speedtest. Jesli stacja nie jest przeciązona to jedyna szansa na normalny internet w Orange, stacja pracuje w agregacji 4 pasm LTE. Na twoim miejscu sprawdziłbym tez teraz Play, na pre-paid 100GB na m-c kosztuje teraz 3-5 zł.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: LTE domowy Orange - prośba o podpowiedź w doborze sprzętu

Post autor: Hermogenes »

Jest jeszcze na terenie stajni u Marysieńki sprawdź może jest luźniejszy 91030 . Ale to już Matek potwierdził. Pozdrawiam Hermogenes
celed
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2020-08-25, 06:58

Re: LTE domowy Orange - prośba o podpowiedź w doborze sprzętu

Post autor: celed »

Dzięki za odpowiedź. Niestety musi zostać orange. Umowa juz podpisana, a skoro mam dwa numery u nich to wziąłem jeszcze internet. Zrzuty w załączeniu. Jeśli chodzi o nadajniki sugerowałem się tym co na stronie btssearch. Generalnie na zewnątrz jest bardzo dobrze. Co dalej?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19172
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE domowy Orange - prośba o podpowiedź w doborze sprzętu

Post autor: matek451 »

Poczekaj 2 godziny i zrób test ponownie, t jednak Odrano-Wola LTE2100 jako podstawowe plus LTE2600 do niego, sygnał na zewnątrz 1800MHz slaby a na 2600MHz bardzo słaby.
celed
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2020-08-25, 06:58

Re: LTE domowy Orange - prośba o podpowiedź w doborze sprzętu

Post autor: celed »

Teraz jest tak jak w załącznikach. Czyli około godziny 23:⁰⁰. Nie miałem możliwości wcześniej. Ordono Wola to dość daleko. Może z poziomu dachu byłby lepszy zasięg...ale tam od ręki nie sprawdzę.
celed
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2020-08-25, 06:58

Re: LTE domowy Orange - prośba o podpowiedź w doborze sprzętu

Post autor: celed »

Poprawne załączniki
ODPOWIEDZ