Prośba o pomoc w doborze ant+router

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pelagial
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-08-27, 16:56

Prośba o pomoc w doborze ant+router

Post autor: Pelagial »

Cześć,
Po przeprowadzce muszę mieć w miarę sprawny net. Kablówki tu nie ma a z zasięgiem jest kiepsko. Dotąd z bezprzewodowego używałem net Orange (ale miałem zasieg ok) i wolałbym pozostać przy tym operatorze.
W załączeniu screeny z netmonstera z wewnątrz i zewnątrz budynku plus oba kierunku. Jestem laikiem wiec bede szczerze wdzięczny za radę jaki dobrać sprzęt aby ten net jakos działał.
Operatorzy często maja rozne pakiety netu razem z tv ale to i tak net mobilny... Budżet na sprzet (router jakas antena wzmacniająca sygnal) , powiedzmy 800pln ale jeśli nie da rady to coś dołożyć się da. :)
Dzięki.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o pomoc w doborze ant+router

Post autor: matek451 »

Orange z BTS-a NetWorks Lawendowa, stacja z agregacją LTE2100+1800+800, sygnał słaby i bardzo słaby, do tego LTE800 Wieszyno, sygnal jeszcze słabszy a stacja tez agreguje te 3 pasma. Brak lokalizacji, sprawdź tam Play, oferta ze sprzętem lepsza a stacje w okolicy z agregacją 4 pasm LTE.
Pelagial
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-08-27, 16:56

Re: Prośba o pomoc w doborze ant+router

Post autor: Pelagial »

Cześć.
Zgodnie z sugestia sprawdziłem Play. Screen w załączeniu- z zewnątrz i wewnątrz, jak poprzednio. Nieciekawie jednak dzialal wiec slabo to wygląda...
Podbijam pytanie pierwotne - czy da się coś zrobić aby w tych warunkach ktoras z sieci działała w miare przyzwoicie. Moim zdaniem subiektywnym Orange radził sobie najlepiej ale tez nieakceptowalnie nawet na www...

Dzięki
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Prośba o pomoc w doborze ant+router

Post autor: onken »

Jak sprawdziłeś na 3G to cudów się nie spodziewaj ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ