LTE W LESIE

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maciej.skwarski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-08-31, 11:08

LTE W LESIE

Post autor: maciej.skwarski »

Witam, od pewnego czasu walczę o zasięg LTE w środku lasu. mieszkam w miejscowości Rykowiec gmina purda, warminsko-mazurskie.
Na dzień dzisiejszy posiadam wzmacniacz https://new-electric.pl/659-wzmacniacz- ... d2000.html i antenę tajfun (tak wiem, że antena to syf) Antena nie odbiera 800 mhz a w taką częstotliwość muszę celować. Stwierdziłem więc, że zamontuje dwie anteny atk-20, jedna w polaryzacji pionowej druga w poziomej z tym, że chyba nie ma możliwości podpięcia dwóch anten pod wzmacniacz. Czy ewentualnie jest możliwość spięcia dwóch anten trójnikiem w jeden przewód następnie do wzmacniacza ? Dodam, że bez wzmacniacza internet w ogolę nie ma zasięgu, zasięg gsm znikomy, raz sie dogadam a czasami w ogóle brak zasięgu. Internet na antenie tajfun odbiera w częstotliwości 900 hspa+ download okolice 1-4 MB. Na dzień dzisiejszy internet w t-mobile, router huawei b535-232, antena skierowana na BTS w Nowych Ramukach, wcześniej Ruś (tutaj i tutaj takie same efekty). Prosze o pomoc, internet jest mi niezbędny, a to co ma miejsce na dzień dzisiejszy to jakaś katorga. Pozdrawiam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE W LESIE

Post autor: matek451 »

Sam sobie jestes winien , stosujesz nielegalny szajs więc efekt łatwy do przewidzenia a na dodatek nadal pakujesz się w to g.. tylko anteny chcesz zmieniać. Z BTS-ów NetWorks Nowy Ramuk czy Wyrandy nie masz szans na normalny internet w T-mobile, tylko Ruś na pasmach LTE2100/LTE1800 daje jakieś nadzieje. Sprawdzałeś Play?
maciej.skwarski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-08-31, 11:08

Re: LTE W LESIE

Post autor: maciej.skwarski »

Wzmacniacz kupiłem tylko i wyłącznie aby dało rozmawiać się przez telefon na terenie nieruchomości, nie jest on niezbędny, można go pominąć. Na pasmach LTE2100/LTE1800 czy to t-mobile czy play zasięgu nie mam w ogóle :dostal:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: LTE W LESIE

Post autor: wojteks »

Wzmacniacz jest nielegalny bo nie zamontował go operator (właściciel częstotliwości), to proszenie się o kłopoty.

Antena tajfun a cóż to za wynalazek?

Skoro masz b535 to wystaw go na dach/komin lub smartfonem sprawdź czy w ogóle dolatuje cokolwiek w paśmie 1800/2100 od jakiegokolwiek operatora, jeżeli tak to wtedy dobra antena na pasmo 1800 i próba z routerem, najlepiej router na strychu żeby krótkie kable antenowe były.
Nie pomagam na PW!
maciej.skwarski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-08-31, 11:08

Re: LTE W LESIE

Post autor: maciej.skwarski »

Dzieki za pomoc, bede kombinował. Z czystej ciekawości, dlaczego lte 800 z ramuk to syf i nie będzie działać? Zatkany?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE W LESIE

Post autor: matek451 »

To stacja only 800/900MHz gdzie wisi tylko gołe 3G na UMTS900 i LTE800, takie stacje nie mają racji bytu, sa zapchane z reguły na maksa.
maciej.skwarski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-08-31, 11:08

Re: LTE W LESIE

Post autor: maciej.skwarski »

Witam, odkopuje temat, ponieważ dopiero gdy zrobiło się ciepło internet zgasł na amen więc pora na zmianę anteny. Pisaliście, że na lte 800 nie mam co liczyć, boje się tylko, że innego pasma nie złapię. Router huawei b535 wystawiony na dach domu nie łapie żadnego zasięgu. Myślałem żeby kupić 2 razy atk-20, oczywiście podłączone bezpośrednio pod router, wycelowane w BTS Ruś. Jest jakaś szansa że będzie to w miarę stabilnie działać ? Ewentualnie może znacie ogarniętego specjalistę z okolic Olsztyna który miałby ochotę podjąć się zabawy ? Płacę złotem, pozdrawiam. :padam:
maciej.skwarski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-08-31, 11:08

Re: LTE W LESIE

Post autor: maciej.skwarski »

czy ładować się w 2xatk-504 i liczyć, że coś złapie ?
maciej.skwarski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-08-31, 11:08

Re: LTE W LESIE

Post autor: maciej.skwarski »

Nikt nic nie podpowie ? :cry: Dodam, że sam router huwawei b535 postawiony na kominie i wykierowany w bts Ruś, BTS pieczewo czy BTS trekusek na karcie każdego operatora nie łapie zasięgu na żadnym paśmie. Na gownianej antenie tajfun łapie 3g na paśmie 900, wcześniej BTS Nowe Ramuki ale ze względu na bardzo słabe parametry teraz wycelowany jest w BTS Giławy gdzie parametry też nie są zbyt ciekawe ale pozwalają na przeglądanie internetu. Proszę o pomoc, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: LTE W LESIE

Post autor: wojteks »

Router ma anteny dookólne i jego odwracanie nie ma większego znaczenia.
Nie pomagam na PW!
maciej.skwarski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-08-31, 11:08

Re: LTE W LESIE

Post autor: maciej.skwarski »

Rozumiem, twoim zdaniem jest jakieś inne wyjście żeby dowiedzieć się w jaką częstotliwość celować i czy w ogóle jest szansa złapać jakiś zasięg? Jeżeli nie to co jest lepszym wyjściem, atk-20 i próba łapać lte 800 czy atk-504 i szukać wyższych częstotliwości? Czy zasięg 800 MHz jest o wiele słabszy od 900 MHz ?
Darus..
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2019-04-12, 18:50

Re: LTE W LESIE

Post autor: Darus.. »

Witam. Ja również mieszkam w lesie , do nadajnika 5km . Przetestowałem kilka anten np MikroTik LHGG LTE6 kit, cybertech 17dbi dual oraz atk 504 i ostatecznie została atk504 , syn uczy sie zdalnie , gra online , filmiki na youtube wszystko działa stabilnie . Oczywiście przetestowałem wszystkich operatorów i u mnie najlepiej działa t-mobile .
BikeBarian
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2020-01-11, 21:22

Re: LTE W LESIE

Post autor: BikeBarian »

Chyba nie pozostaje wam nic innego tylko płacić 400ziko miesięcznie za Starlink-a...
nepomucenbb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2018-12-17, 00:07

Re: LTE W LESIE

Post autor: nepomucenbb »

Jak nie złapiesz nic w GSM, to mogę jeszcze podpowiedzieć inne rozwiązanie, które od kilku dni testuję - Internet przez satelitę (ale nie od Muska), za ułamek ceny Starlinka. To Tooway z BigBlue - 30Mb/s za 90zł z wynajęciem sprzętu do tego. Póki co sam mam mieszane odczucia, ale dzisiaj zrobiłem kilka usprawnień i póki co czuję poprawę. DL/UL faktycznie mam w okolicach 20 - 30Mb DL i nawet 7Mb UL. Minusem są pingi. Te sięgają 600ms zamiast ok 30 jak w GSM. Do gier online się ponoć nie nadaje, ale reszta śmiga. 14 dni można wziąć na testy i ew. zwrócić. Ja na tę chwilę nie wiem jeszcze czy sobie zostawię, czy uda mi się wywalczyć coś z GSM.
ODPOWIEDZ