Pasywny "wzmacniacz" GSM

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
grzesiek1991
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2017-07-29, 17:56

Pasywny "wzmacniacz" GSM

Post autor: grzesiek1991 »

Mam w części domu słaby zasięg GSM. Kupiłem wzmacniacz dla 2G co poprawiło sygnał ale od jakiegoś czasu z niego nie korzystam z obawy przed wykryciem. Czytałem o tzw pasywnym wzmacniaczu tzn antena kierunkowa na zewnątrz, możliwie jak najkrótszy kabel antenowy, antena sufitowa wewnątrz. Czy to ma szanse zadziałać?
Obrazek
Co gdyby połączyć kabel od anteny zewnętrznej z anteną dookólną przy wzmacniaczu. Potrzeba tylko odpowiedniej przejściówki zakończonej wtykami jak na wzmacniaczu. Czy są takie w sprzedaży, szukam ale nie mogę znaleźć.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pasywny "wzmacniacz" GSM

Post autor: wojteks »

Teoretycznie ma niewielką szansę działania w praktyce zapomnij.
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Pasywny "wzmacniacz" GSM

Post autor: key »

grzesiek1991 pisze: Czytałem o tzw pasywnym wzmacniaczu tzn antena kierunkowa na zewnątrz, możliwie jak najkrótszy kabel antenowy, antena sufitowa wewnątrz. Czy to ma szanse zadziałać?
Ma szanse, zysk calosci mozna policzyc: dodajesz wzmocnienie anten, odejmujesz straty na kablu i zlaczach. Wszystko zalezy jakie komponenty w tej chwili masz.
grzesiek1991 pisze:Co gdyby połączyć kabel od anteny zewnętrznej z anteną dookólną przy wzmacniaczu. Potrzeba tylko odpowiedniej przejściówki zakończonej wtykami jak na wzmacniaczu. Czy są takie w sprzedaży, szukam ale nie mogę znaleźć.
Wzmacniacz na obrazku ma najprawdopobniej zlacza typu N.
Przejsciowki N-N sa dostepne, szukaj w sklepach zajmujachych sie komunikacja albo w conrad (n.p. 1579386 - 62), cena okolo 40..50 PLN.
Nie pomagam na PW.
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pasywny "wzmacniacz" GSM

Post autor: Pawrzes »

Nie lepiej korzystać z WiFi Calling?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pasywny "wzmacniacz" GSM

Post autor: wojteks »

No ale do tego pasuje mieć internet w miarę sprawny.
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Pasywny "wzmacniacz" GSM

Post autor: piotrzet »

Trzeba mieć niski ping i jitter prędkości nie są tak ważne spokojnie na 2 Mb/s pobierania i 1 Mb/s wysyłania VoWifi będzie działać jak należy.
ODPOWIEDZ