Kabel do satelity do podłączenia anteny lte

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
celed
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2020-08-25, 06:58

Kabel do satelity do podłączenia anteny lte

Post autor: celed »

Panowie, pytanie jak teza w temacie.
Mam na zewnątrz domu wyciągnięty przewód do anteny satelitarnej. Standardowy biały. Taki jak monter by użył żeby nie wyszło drogo. Zastanawiam się, czy mogę go użyć do podłączenia zewnętrznej anteny lte, która potem podłączył bym do routera. W domu mam b535 oraz b593. Uda się? Ewentualnie, czy są na rynku jakieś przejściówki żeby przeciągnąć taka antenę przez okno bez wiercenia?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Kabel do satelity do podłączenia anteny lte

Post autor: onken »

Nie możesz , to zupełnie inne kable

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
celed
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2020-08-25, 06:58

Re: Kabel do satelity do podłączenia anteny lte

Post autor: celed »

Dzięki za szybką odpowiedź. Popatrzę, może gdzieś przy podbitce będę miał możliwość się przewiercić i potem router na strychu.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Kabel do satelity do podłączenia anteny lte

Post autor: wojteks »

Kable TV (satelitarne też) mają impedancję 75 Ohm, kable do WiFi, radiotelefonów, transmisji danych (2G, 3G, LTE, 5G i inne mają 50 Ohm).
Tym kablem (białym :D ) prawdopodobnie IDU-ODU Polsatowe (plusowe) możesz podłączyć.
Nie pomagam na PW!
nefczibaku
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-01-29, 22:16
Lokalizacja: grodzisk maz

Re: Kabel do satelity do podłączenia anteny lte

Post autor: nefczibaku »

Zastanów się czy nie masz opcji puścić kabli kominem wentylacyjnym. Wieszasz wtedy antenę na tym kominie i przebijasz się do niego tam gdzie chcesz żeby te kable wyciągnąć, można też wykorzystać kratkę wentylacyjną. Zazwyczaj dom ma taki komin nawet jeśli jest rekuperacja.
ODPOWIEDZ