dom prawie na końcu świata, dolina w górach...

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
plotter78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-11-07, 21:57

dom prawie na końcu świata, dolina w górach...

Post autor: plotter78 »

Podłączam się pod pytanie - co prawda już nie małopolska, ale nie chcę mnożyć wątków.
Wybaczcie formę pytania, ale jestem zupełnym laikiem w tej kwestii.
Problem jest taki: dom prawie na końcu świata, dolina w górach: Rycerka Górna https://goo.gl/maps/Q1RZv4BYMqtPY8BG8
Najbliższe stacje bazowe: Rajcza (Plus, Play, T-Mobile, Orange) oraz na Wielkiej Raczy (Orange i T-Mobile).
W domu zasięg jest bardzo słaby, praktycznie nie ma, w miarę da się rozmawiać na balkonie skierowanym na wschód (w stronę doliny).
Internat ledwo kapie i to tylko na tym nieszczęsnym balkonie.
Chciałbym kupić router z dobrą zewnętrzną anteną z nadzieją, że będzie można w miarę rozsądnie korzystać z sieci.
Proszę o pomoc: jaki router, jaka antena, jaka sieć.
Na co dzień korzystam z Play i mam tam kartę internetową, więc najkorzystniej byłoby dla mnie zostać przy Play'u, ale spodziewam się, że jaki-taki zasięg może dawać ta stacja na Wielkiej Raczy - a tam Play'a nie ma.
I jeszcze jedno - czy są urządzenia umożliwiające prowadzenie rozmów z wykorzystaniem zewnętrznej anteny?
Z góry dzięki za pomoc.
Wydzieliłem. Mało na którym forum można podpinać się pod czyjeś wątki. Tworzy się wtedy bajzel. Radius
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: dom prawie na końcu świata, dolina w górach...

Post autor: Akwinata »

"I jeszcze jedno - czy są urządzenia umożliwiające prowadzenie rozmów z wykorzystaniem zewnętrznej anteny?" - w założeniu telefonu z możliwością obsługi WiFi calling jest rozwiązaniem, jeśli dobierzesz dobre anteny i router (przy czym w Play są giga problemy z tą usługą, więc dobrze byłoby przetestować, czy w Twoim przypadku działa). Co do łącza - teraz mocno polecany jest router Huawei B818 - do tego możesz dołożyć dwie anteny atk504, które u mnie sprawdzają się bardzo dobrze a też teren nie jest super łatwy. Wydatek spory, ale ostatecznie jak zamówisz to wszystko przez net, to możesz przetestować na różnych starterach i w razie niepowodzenia zwrócić.
ODPOWIEDZ