Nowy Bts i problemy. Czy można go pominąć

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Fuchmet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-11-16, 15:49

Nowy Bts i problemy. Czy można go pominąć

Post autor: Fuchmet »

Po postawieniu nowego BTSa (niebieski) prędkość spadła do 0,5 mBps. Wcześniej łączyłem się z czerwonym i prędkość byla 30/50 mbps. Chodzi to wszystko na antenach zewnętrznych. Oczywiście infolinia tmobile ma to gdzieś.
Testowane było tez na odcinku 100m od w/w btsów i prędkości są tak jak powyżej wiec sprzęt w domu jest sprawny.

I najważniejsze czy jest możliwość pominięcia niebieskigo btsu lub myślicie o jakimś innym lekarstwie.
doqtor
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2020-09-14, 17:51

Re: Nowy Bts i problemy. Czy można go pominąć

Post autor: doqtor »

Zamontowanie anteny kierunkowej tak aby niepożądany bts był przesłonięty ścianą/kominem. Alternatywnie przekręcenie anteny kierunkowej w lewo tak bardzo aż zacznie łapać tylko tego dalszego btsa. Inna możliwość to skierowanie anteny w innym kierunku, np. na Jelcz-Laskowice.
Fuchmet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-11-16, 15:49

Re: Nowy Bts i problemy. Czy można go pominąć

Post autor: Fuchmet »

Jelcz-Laskowice jest zawsze przeciążony i prędkości 10 mbps to max. Spróbuję przekręcić moje anteny ze zdjęcia. Mam nadzieję że to tylko początkowe problemy przy uruchomieniu tego BTSa.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Nowy Bts i problemy. Czy można go pominąć

Post autor: radius »

Odepnij anteny. Wystaw router na zewnątrz.
Wstaw screen po wymuszeniu 800, 1800, 2100 i 2600 MHz.
Gdy połączy załącz speedtest (zawsze testuj do tego samego serwera, i nie w trybie auto, lecz ręcznie coś tam ustaw).
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
ansu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 209
Rejestracja: 2017-11-01, 12:05
Lokalizacja: LSW

Re: Nowy Bts i problemy. Czy można go pominąć

Post autor: ansu »

Mam podobnie i za kominem chowałem i blachą zasłaniałem. Czasem się wbił, ale i tak się przełączał na ten silniejszy wolniejszy bardziej obciążony..
E3372h/mod Hilink, B525s-23a/mod, B535, zte mf286d
doqtor
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2020-09-14, 17:51

Re: Nowy Bts i problemy. Czy można go pominąć

Post autor: doqtor »

ansu pisze:Mam podobnie i za kominem chowałem i blachą zasłaniałem. Czasem się wbił, ale i tak się przełączał na ten silniejszy wolniejszy bardziej obciążony..
To zależy jak blisko jesteś tego nadajnika który chcesz pominąć. U mnie są 2 nadajniki w odległości 1 km każdy rozstawione o 90 stopni i tylko na najwyższym paśmie 2600 jestem w stanie wymusić konkretny nadajnik. Na niższych pasmach łapie tylko jeden i nie da się wymusić innych.
Fuchmet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-11-16, 15:49

Re: Nowy Bts i problemy. Czy można go pominąć

Post autor: Fuchmet »

U mnie problem znikł i wróciło do normy, problem był po stronie operatora. Najlepsze jest ze sprzedali jakiemuś pacjentowi (poszło na forum gminnym)ze ktoś w okolicy uruchomił wzmacniacz sygnału i dlatego padły dwa btsy oddalone od siebie o 15km.
ODPOWIEDZ