t-mobile wysoki dl 44 niski ul 0,4 Zachodniopomorskie

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tomekko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-11-17, 08:21

t-mobile wysoki dl 44 niski ul 0,4 Zachodniopomorskie

Post autor: tomekko »

Witam,mieszkam we wsi
Sowinko 76-010
gm Polanów
Wszystko do tej pory było ok łączyłem się modemem na lte 800 i działało to poprawnie jedna od momentu lekcji zdalnych i prac zdalnych wszystko się posypało.
Zakupiłem używana antenę na szybko cybertecha 1800-2100 (modem b535-232 od t mobile) i wszystko super połączył sie o dziwo z częstotliwością 2100 i 1800 download jaki udało mi sie uzyskać jest około 44Mbps ale upload od 03-09Mbps i nie mogę nic więcej zrobić. w momencie przestawiania anteny dl wahał sie od 20 własnie do tych 44 ale upload nie chce wzrosnąć.
możliwe ze połaczyłem sie z BTS w miejscowosci garbno cell 113320728 eNBID442659 RSSI-91dBm RSRQ-8.0dB RSRP-116dBm SINR6dB.

Ja jako duży facet mowie jasno nie znam sie w tych antenach i zagadnieniach ale proszę grono specjalistów o pomoc przeanalizowanie mojego przypadku i lokalizacji https://goo.gl/maps/KiJPsgFbwDDHJ6qj8.

Czy i jaka antenę ewentualnie zastosować? może jakieś ustawienia?

Błagam o pomoc pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: t-mobile wysoki dl 44 niski ul 0,4 Zachodniopomorskie

Post autor: matek451 »

Antena ustawiona na Grzybnicę bo to z tym BTS-em NetWorks łaczysz się na LTE1800/2100, najbliższa stacja z agregacją LTE2100+1800 jest w Kościernicy ale przy wylocie na Mokre, ustaw antenę na ten kierunek Sygnał z Grzybnicy jest bardzo słaby stąd niski UL. Inna stacja z agregacją LTE2100+1800 jest w Polanowie więc mozesz spróbować i z nią
tomekko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-11-17, 08:21

Re: t-mobile wysoki dl 44 niski ul 0,4 Zachodniopomorskie

Post autor: tomekko »

Ok ale czy polecasz ewentualnie zmianę anteny. Bo kierowałem ja w stronę Kościernicy i tak nie zabardzo to chciało się zapiąć w stronę Polanowa nie celowałem sprawdzę jeszcze to. Dam znać. Czy potrzebujesz jakieś dane z huaCtrl aby dogłębniej zbadać temat, mogę załączyć popołudniu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: t-mobile wysoki dl 44 niski ul 0,4 Zachodniopomorskie

Post autor: matek451 »

Każde ustawienie anteny wymaga screena z HUActrl, czy LTE H-monitora, sprawdzaj zawsze na pojedyńczych pasmach czyli LTE1800 i LTE2100.
tomekko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-11-17, 08:21

Re: t-mobile wysoki dl 44 niski ul 0,4 Zachodniopomorskie

Post autor: tomekko »

Witam to zrobione dzisiaj rano
tomekko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-11-17, 08:21

Re: t-mobile wysoki dl 44 niski ul 0,4 Zachodniopomorskie

Post autor: tomekko »

Niestety dzisiaj nie wejdę na dach bo pada i mógł bym już do was nie napisać, ale postaram się jutro jak będzie pogoda. Czy ustawiając antenę mam na coś zwrócić uwagę. Czy jest jakaś apka która pomoże mi wycelować w odpowiedni nadajnik. I czym i jak najlepiej w miarę szybko podglądać parametry sygnału? . W huaCtrl z dużą zwłoka czasową się to pokazuję
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: t-mobile wysoki dl 44 niski ul 0,4 Zachodniopomorskie

Post autor: radius »

Nie wiem czy NetWorkS! czasami nie majstruje przy swoich stacjach. Od kilku dni mam takie spostrzeżenia:
- pobieranie 1800 około 45 Mbps stale, wysyłanie około 3 Mbps (w nocy), w dzień 0,5 Mbps
- pobieranie 2100 około 25 Mbps stale, wysyłanie około 8 Mbps stale
L800 nie sprawdzę, bo zmigrowali na te LTE-M i mnie nie łączy.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: t-mobile wysoki dl 44 niski ul 0,4 Zachodniopomorskie

Post autor: key »

tomekko pisze:W huaCtrl z dużą zwłoka czasową się to pokazuję
To jest normalne - potrzebujesz troche czasu zeby zebrac odpowiednia ilosc ramek i miec sredni sygnal.

Ustawiajac antene patrz na cztery wartosci pod napisem "Signal" - idealnie koleczka powinny byc zielone.
Nie pomagam na PW.
tomekko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-11-17, 08:21

Re: t-mobile wysoki dl 44 niski ul 0,4 Zachodniopomorskie

Post autor: tomekko »

Wiem , ale ciężko jest siedzieć okrakiem na gąsiorze dachu koło komina na 10m po pewnym czasie kochones już bolą
tomekko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-11-17, 08:21

Re: t-mobile wysoki dl 44 niski ul 0,4 Zachodniopomorskie

Post autor: tomekko »

Witam, niestety samo kręcenie anteną nic nie poprawiło, zamontowałem antenę od kolegi dzisiaj na próbę atk504 jak się nie mylę jakoś tak mówił takie kliny ale ustawione pod kątem 45 stopni względem siebie. I <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> wyczekiwałem w to samo miejsce co miałem tego używanego cybertecha. Jak zrobię dziecią obiad będę kombinował z różnymi kierunkami. Odrazu widać że parametry się poprawiły i ul również
tomekko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-11-17, 08:21

Re: t-mobile wysoki dl 44 niski ul 0,4 Zachodniopomorskie

Post autor: tomekko »

Niestety mocno wieje i mam już dość kręcenia. Ale to co udało mi się uzyskać w poście wyżej to najlepszy wynik. Bts w Kościernicy na wylocie w stronę mokrego max 20dl i raptem o,25 ul. Chyba gęsty las zaraz koło domu robi swoje niestety jest wyższy niż moja antena. Ale w stronę grzybnicy udało się uzyskać to co się udało choć miałem przez chwilę 6 ul. Jednak ponowny test już tego nie wykazał, może pięć minut miary kontowej w ta lub tamta lub góra dół i było by lepiej. Ale ciężko obie atk504 ustawić idealnie, w dodatku widziałem świecąc mocną latarka przez obudowę ze nie jest idealnie zbudowana w środku , w jednej element główny "drabinki" jest po środku w drugiej już ucieka. Kierunek Polanów również słabo.
Chyba jestem zadowolony, czy mogę coś jeszcze zrobić?
Czy tak upload jak w załączonym teście będzie wystarczający? Mógł bym oddać 10 z dl na rzecz ul. Czy zamiana przewodów coś da przy routerze a może anteny przestawić w h/v a nie w xcross
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: t-mobile wysoki dl 44 niski ul 0,4 Zachodniopomorskie

Post autor: matek451 »

Pokaz parametry sygnału na samym LTE2100 , pokaż speedtest ale z tej pory, tak samo na LTE1800 a potem agregacja LTE18002100 tak jak wczesniej, jak długie sa kable antenowe do tych ATK-504 i do Cybertecha?
tomekko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-11-17, 08:21

Re: t-mobile wysoki dl 44 niski ul 0,4 Zachodniopomorskie

Post autor: tomekko »

Witam załączam zrzuty ekranu. Ale widzę że wyłożyło się 2100 pewnie przez pogodę bo mocno pada i wieje w południe było dużo lepiej. Kable po 5m i w sumie krócej i tak się nie da.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: t-mobile wysoki dl 44 niski ul 0,4 Zachodniopomorskie

Post autor: matek451 »

Pokazane parametry sygnału na LTE2100 z anteną Cybertecha i to samo dla ATK-504 na tym paśmie dowodzą ze Cybertech działa lepiej, ATK-504 pogorszyły sygnał o 3dBi a na dodatek jeszcze SINR, na LTE1800 brak pomiarów sygnału na antenie Cybertecha więc nie ma jak porównać z ATK-504
tomekko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-11-17, 08:21

Re: t-mobile wysoki dl 44 niski ul 0,4 Zachodniopomorskie

Post autor: tomekko »

Tak masz rację. Jednak jak ustawiałem w południe było dużo lepiej możliwe że antena się przestawiła bo nie jest jeszcze dokręcona na film a mocno wiało, jak wspomniałem wcześniej miałem już dość, jak znajdę jeszcze chwilę pobawię się. Jednak ogólnie jest lepiej zdecydowanie płynniej korzysta się z internetu. Nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa. A może może ustawić je w pozycji pion i poziom albo pod jedno złącze zapiąć cybertecha?
ODPOWIEDZ