Antena 2x atk 504

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maciejowski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2020-08-24, 22:05

Antena 2x atk 504

Post autor: maciejowski »

Witam, wlasnie przyszła mi antena atk 504 dual podłączona bedzie do routera huawei 818 na maszcie jedna nad drugą
1 Czy musze zachowac jakąś minimalną odległość miedzy nimi, zeby jedna drugiej nie zakłócała? czy moze nie ma to znaczenia jaka będzie odległość bo sztyce mam dosyc krótką i będą blisko siebie
2 w routerze mam dwa wejścia "main" i "div" czy ma znaczenie którą antene podłączę pod dane wejście? pierwszą od góry pod main? drugą pod div? Czy bez różnicy?
3 Anteny ustawić poziomo czy lepiej pod kątem 45 stopni ?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Antena 2x atk 504

Post autor: key »

1.) odleglosc nie ma znaczenia - separacja anten jest w sposobie umieszczenia ich kolo siebie - sa pod katem 90°
2.) bez roznicy
3.) zazwyczaj nie ma to wiekszego znaczenia
Nie pomagam na PW.
maciejowski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2020-08-24, 22:05

Re: Antena 2x atk 504

Post autor: maciejowski »

Dzis podłączyłem antenę wstawiam parametry
bez anteny
CELL_ID74998297
RSRQ-9.0dB
RSRP-96dBm
RSSI<=-113dBm
SINR17dB
Moc transmisji bezprzewodowejPPusch:10dBm PPucch:6dBm PSrs:0dBm PPrach:12dBm
MCS modulacji/demodulacji wysyłaniamcsUpCarrier1:29


z antena
CELL_ID74998307
RSRQ-8.0dB
RSRP-95dBm
RSSI-67dBm
SINR-2dB
Moc transmisji bezprzewodowejPPusch:9dBm PPucch:-2dBm PSrs:0dBm PPrach:9dBm

RSRP sie nie zmienil prawie wcale tak powinno byc? Da sie cos jeszcze zmienic?
Generalnie internet dziala tragicznie roznica jest niewielka aktualnie robiac speedtest mam 0.90mbps pobieranie i 30.0 przesyłanie... nadajnik zapewne bardzo mocno przeciążony we wrzesniu jak podpisywalem umowe interneet dzialal calkiem ok może ustawić antene na inny nadajnik? tylko ,ktory jest mniej przeciążony?
edit
W tym momęcie robić speedtest na starym samsungu mam 12-20mbps w orange, ktory laczy mi sie z tym samym btsem co moj internet z t mobile, ktory w tym momecie z routerem za 1000zl i antena za 300zl osiaga zawrotna predkość 0.70mbps dramat... dalem sie zrobic w ch... a 2 miesiace temu podpisujac umowe sprawdzalem wszystkich operatorow i t mobile wypadal zdecydowanie najlpeiej
doqtor
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2020-09-14, 17:51

Re: Antena 2x atk 504

Post autor: doqtor »

Bez anteny połączenie na L2100 a z anteną na L2600. Czy RSRP się polepsza to trzeba porównywać na tym samym paśmie.
Można spróbować przekręcić antenę i złapać sygnał z innego nadajnika.
VAHANARA

Re: Antena 2x atk 504

Post autor: VAHANARA »

maciejowski pisze:1 Czy musze zachowac jakąś minimalną odległość miedzy nim
Tak - powinno być minimum 0.5m pomiędzy punktami mocowania anten do masztu / poprzeczki
maciejowski pisze:2 w routerze mam dwa wejścia "main" i "div" ~
Wyższą do main.
maciejowski pisze:3 Anteny ustawić poziomo czy lepiej pod kątem 45 stopni ?
Powinny być pod kątem w stosunku do siebie. I lepiej nie jedna nad drugą, a jedna obok drugiej.
maciejowski pisze:W tym momęcie robić speedtest na starym samsungu mam 12-20mbps w orange, ktory laczy mi sie z tym samym btsem co moj internet z t mobile
Nadajnik to może i ten sam, ale operator inny, więc co się dziwisz.
maciejowski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2020-08-24, 22:05

Re: Antena 2x atk 504

Post autor: maciejowski »

doqtor pisze:Bez anteny połączenie na L2100 a z anteną na L2600. Czy RSRP się polepsza to trzeba porównywać na tym samym paśmie.
Można spróbować przekręcić antenę i złapać sygnał z innego nadajnika.
Rzeczywiście RSRP na L2100 wynosi -80 czyli mam przez to rozumieć, że zysk wynosi 15-16 czyli tyle ile podal producent tej anteny co za tym idzie została założona poprawnie?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Antena 2x atk 504

Post autor: wojteks »

VAHANARA jakieś konkrety poproszę dlaczego tak uważasz?
Nie pomagam na PW!
VAHANARA

Re: Antena 2x atk 504

Post autor: VAHANARA »

maciejowski pisze:że zysk wynosi 15-16 czyli tyle ile podal producent tej anteny
Zysk tego typu anten wynosi ~10dBi w paśmie.
wojteks pisze:jakieś konkrety poproszę dlaczego tak uważasz?
Co uważam?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Antena 2x atk 504

Post autor: wojteks »

To co w poście napisałeś, powiedzmy dlaczego Main ma być górna antena i że lepiej jak są obok powiedzmy.
Nie pomagam na PW!
doqtor
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2020-09-14, 17:51

Re: Antena 2x atk 504

Post autor: doqtor »

maciejowski pisze:Rzeczywiście RSRP na L2100 wynosi -80 czyli mam przez to rozumieć, że zysk wynosi 15-16 czyli tyle ile podal producent tej anteny co za tym idzie została założona poprawnie?
Aby sprawdzić zysk trzeba zrobić test routerem w miejscu anteny zewnętrznej.
VAHANARA

Re: Antena 2x atk 504

Post autor: VAHANARA »

wojteks pisze: dlaczego Main ma być górna antena
O ile mi wiadomo main obsługuje Tx
wojteks pisze:i że lepiej jak są obok powiedzmy.
Podstawowa wiedza instalacyjna.
maciejowski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2020-08-24, 22:05

Re: Antena 2x atk 504

Post autor: maciejowski »

Próbowałem obracać anteną, żeby złapać sygnał z innego nadajnika nic to nie dało , jest jakiś inny spobób wymuszenia połączenia z innym nadajnikiem?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Antena 2x atk 504

Post autor: wojteks »

VAHANARA pisze:O ile mi wiadomo main obsługuje Tx
W sensie że górne gniazdo czy antena umieszczona wyżej?
VAHANARA pisze: Podstawowa wiedza instalacyjna
Czyja?
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Antena 2x atk 504

Post autor: key »

Internetu - niekoniecznie pokrywajaca sie z fizyka ;)
Nie pomagam na PW.
CommScope Andrew
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2020-09-16, 13:27

Re: Antena 2x atk 504

Post autor: CommScope Andrew »

maciejowski pisze:Witam, wlasnie przyszła mi antena atk 504 dual podłączona bedzie do routera huawei 818 na maszcie jedna nad drugą
1 Czy musze zachowac jakąś minimalną odległość miedzy nimi, zeby jedna drugiej nie zakłócała? czy moze nie ma to znaczenia jaka będzie odległość bo sztyce mam dosyc krótką i będą blisko siebie
2 w routerze mam dwa wejścia "main" i "div" czy ma znaczenie którą antene podłączę pod dane wejście? pierwszą od góry pod main? drugą pod div? Czy bez różnicy?
3 Anteny ustawić poziomo czy lepiej pod kątem 45 stopni ?
Witam.

Ja polecam tylko ta antenę, reszta to chłam. Tez tutaj uwierzyłem ekspertom i się zawiodłem. W końcu zacząłem sam działać, i problem rozwiązałem. Kupiłem oto taka antenę:

https://yagi.pl/paraboliczna-antena-dua ... 4-hv-2x-nz
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena 2x atk 504

Post autor: matek451 »

Ta nie ma jak spam a do autora to na ..j kupiłeś ATK-504, jej zysk na 2600MHz jest praktycznie żaden, wystarczy porównać parametry sygnału na B535 gdy łaczyłeś się 3 m-ce temu na nim z LTE2600 BTS Sierpc-Przemysłowa z obecnymi na B818 z ATK-504 też na LTE2600, to CID z końcówką 307. W ten sposób pozbawiłeś się mozliwośći wykorzystania na maksa pasma LTE2600 które w Play ma decydujace znaczenie, dlatego skupiamy się na antenie o największym zysku na 2600MHz, ta parabola z linku nie pracuje wtym pasmie. Dostałes linka do skutecznej anteny na 2600MHz ale jej nie kupiłeś więc wyszło jak wyszło.
ODPOWIEDZ