Sprawdzenie możliwości połączenia LTE

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

patryk1337
Początkujący użytkownik forum

Sprawdzenie możliwości połączenia LTE

Postautor: patryk1337 » 2021-01-15, 12:21

Cześć,
proszę Was o pomoc w sprawdzeniu możliwości połączenia z odpowiednim BTS i oczywiście wybraniem odpowiedniej częstotliwości.
Dostawca Internetu - T-Mobile.
Świebodzin, os. Wichrowe Wzgórze 16, mieszkam w bliźniaku

Posiadam router B525s-23a i do tego antene zewnętrzną 2x ATK-504(zamontowana na dachu obejmą do komina, a router znajduje sie na poddaszu nie użytkowanym, antena jest podłączona do routera kablem 5m).

Ogólnie ze wszystkich pasmach LTE nie jestem w stanie korzystać, jedynie w nocy i nad ranem prędkości są akceptowalne.
Na tyle jest źle, że nie korzystam w ogóle z LTE tylko jestem podłączony na 3G 2100 Mhz, bo działa najlepiej.
Prędkości na pasmach LTE z każdą godziną będą coraz gorsze, a po południu aż do godz. 22-24 nie będzie dało się korzystać w ogóle z LTE, bo na większości pasm prędkości nie będą przekraczać kilku mb/s, mogą też spaść poniżej 1mb/s. Chodzi o to, że nie idzie wtedy w ogóle korzystać z internetu. I tutaj pojawia sie to 3G na 2100 Mhz może nie robi nie wiadomo jakich prędkości, ale mimo wszystko internet chodzi wtedy najlepiej.

Mógłbym prosić o wskazówki co można zrobić aby poprawić jakość połączenia?

Załączam wyniki: Speedtest z komputera i Hmanager z telefonu.

W okolicy mam 3 nadajniki bts od T-mobile, antena jest skierowana na ul. Matejki 6A - strunobetonowy maszt T-Mobile.

Pozdrawiam
Patryk

LTE 800
Obrazek

LTE 1800
Obrazek

LTE 2100
Obrazek

LTE 2600
Obrazek

3G 2100 Mhz
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***

Re: Sprawdzenie możliwości połączenia LTE

Postautor: wojteks » 2021-01-15, 12:31

Odłącz anteny i zrób testy jeszcze raz. Wystarczy LTE1800/2100/2600/
Nie pomagam na PW!
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych viewtopic.php?f=30&t=55724

patryk1337

Postautor: patryk1337 » 2021-01-15, 12:48

Już robię tak jak poprzednio speedtest z komputera i hmanager z telefonu(tym razem bez anteny zewnętrznej)

LTE 1800
Obrazek

LTE 2100
Obrazek

LTE 2600
Obrazek

matek451
Guru bezprzewodowy

Postautor: matek451 » 2021-01-15, 13:50

Mieszkasz w lokalizacji z której na kierunku Matejki po drodze jest stacja NW na Ratuszu, pracuje na LTE1800 i LTE2100 więc na tych pasmach łaczysz się z nia , pozostałe pasma to Matejki, najlepiej działa LTE2100 z Ratusza i pewnie agregacja LTE2100+1800, B525 nie obsluguje tej agregacji, tak samo jak LTE2600+2100, sprawdź jeszcze LTE2600=1800 i czy załaczy się agregacja tych pasm z Matejki ale na cuda nie licz, w wielu lokalizacjach no limit w T-mobile zatkał BTS-y.
Ustaw na koniec anteny na Ciepłownię przy Zachodniej i sprawdź po kolei wszystkie pasma LTE.

patryk1337

Postautor: patryk1337 » 2021-01-15, 14:26

Sprawdze zaraz ta agregacja LTE 1800+2600 i jej wyniki podesle nizej, a co do bts na Ciepłownię przy Zachodniej to miałem taki zamiar porobić testy, ale nie jest to takie proste gdyż ściągałem wczesniej technika ktory podlaczal mi antene zewnetrzna do routera i będę musiał do niego przedzwonić zeby przyjechal i przestawil mi antene na ten bts, wiec może to zająć chwile.(kwestia dostania sie na dach, bo trzeba wejsc przez okno na poddaszu, jest dosc wysoko wiec sam tego nie jestem w stanie zrobic).

Matek jak będę w stanie zrobić speedtesty to postaram ci sie wrzucic te LTE 2100, ktore wypada o tamtej godzinie najlepiej z bts na ratuszu, bo jak sie domyslam po południu, bardziej w godz. wieczornych będzie ledwo co zipiał, tak więc pewnie zostanie jak od jakiegoś juz czasu na 3G 2100 Mhz, bo niby jest te 4-5 mb/s ale jest to stałe połączenie i internet mimo tej predkości dziala najlepiej w dzien i wieczorem, tylko w nocy i nad ranem LTE ma osiagi rzędu 15-20mb/s, ale tez wtedy owe 3G daje prędkości 10-12mb/s, wiec nawet nei warto przelączać sie na pare godzin na LTE.

LTE 2600+1800
Niestety na tej agregacji o tej godz. juz nie idzie nawet odpalić speedtest , wiec nie mogę wykonać nawet testu.
Jedynie wrzuce screena z Hmanagera tej agregacji(oczywiście już z podlaczona antena zewn.)

patryk1337

Postautor: patryk1337 » 2021-01-15, 22:47

Witam
Mamy 22:39 próbowałem zrobić na wszystkich pasmach LTE speedtest niestety, ale nie jest to wykonalne, nawet jeżeli połączy mnie juz ze speedtestem to pokazuje albo predkosci 0.05mb/s albo b/d, że nie może wykonać pomiaru, także no nic przełączylem sie na 3G i chyba tak zostanie, bo te LTE to dramat. Zostanie mi tylko po weekendzie zadzwonic i ugadać sie z gosciem by przestawil antene zewn. na bts na Ciepłownię przy Zachodniej i tam popsrawdzać LTE, ale nie licze że coś sie zmieni :(

Mam jeszcze jedno pytanie nawiazując do tematu w jakim jestem, bo chcę dodatkowo kupic internet w playu na testy. Myślałem nad pakietem NetBox 500GB, bo jedynie taka wartosc by mnie zadowalała przy miesięcznym wykorzystaniu, które jestem w stanie wygenerować gdyby internet działał chociaż dobrze.
Moje pytanie brzmi jaki zestaw brać do tej oferty Netbox 500Gb w sensie jaki router i antenę zewnętrzna w mojej sytuacji.
Drugie pytanie czy jak mam na dachu aktualnie przyczypione do komina te anteny zewn 2x ATK-504 to czy w razie potrzeby dołączenia do tego zestawu anteny zewn. to one nie będą sie jakoś dodatkowo gryzły, bo mimo wszystko planuje sobie zostawic jeszcze ten T-mobile conajmniej do konca trwania umowy.
Trzecie pytanie czy te 3 btsy, które mam w swoim mieście w ogole nadaja sie pod Play i jezeli tak to tak na czysto jesteście w stanie powiedziec na który bts najlepiej będzie kierować antene o ile oczywiście będzie ona potrzebna, bo btsy sa oddzielone 1.5-2km od miejsca gdzie mieszkam.

patryk1337

Postautor: patryk1337 » 2021-01-19, 00:40

Witam.

Zapytam może jeszcze raz, jak ktoś brał/posiada netboxa od playa to może doradzić jaki najlepiej pakiet wybrać w sensie router do tego pakeitu netbox 500GB i ew. jaka dodatkowo antene zewn. do tego routera jak ktoś posiada takie informacje, dzieki z góry.

I jezeli ktoś już w tym temacie odpisywał i spr bts'y w moim mieście myślicie, że w ogóle PLAY nada się jako firma, bo T-mobile dziala tragicznie tak jak opisane zostało już w tym temacie, z kolei ORANGE czy PLUS nie biorę pod uwagę, gdyż jak pisałem wyżej przy normalnych prędkościach internetu będę zużywał około 500GB miesięcznie, a takową oferte mogę znaleźć tylko w PLAYu.

Wróć do „Anteny GSM oraz problemy z zasięgiem”