Antena Telkob APT 15 mimo problem z sinr

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kanisze
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-01-29, 15:49

Antena Telkob APT 15 mimo problem z sinr

Post autor: kanisze »

Witam
Zauważyłem dziwną zależność przy korzystaniu z ww anteny, mianowicie sinr na każdym z możliwych pasm skacze od >=-20db do -15db, przy paśmie 2600 sinr z kolei jest o 7-8 db lepszy na antenach lokalnych routera niż przy sygnale odbieranym z anteny. Na antenach lokalnych nie ma tego notorycznego skoku wartości sinr, jest to wartość zdecydowanie bardziej stała. Co może być przyczyną?
doqtor
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2020-09-14, 17:51

Re: Antena Telkob APT 15 mimo problem z sinr

Post autor: doqtor »

Było to dyskutowane tutaj: viewtopic.php?f=11&t=59784&start=30#p619816
Linki wstawiamy w URL. Poprawiłem. Radius
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f ... 30#p619816
kanisze
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-01-29, 15:49

Re: Antena Telkob APT 15 mimo problem z sinr

Post autor: kanisze »

Przeczytałem posty i wydaje mi się że u mnie jest inna sytuacja, sinr osiąga skrajne wartości, nie chodzi o kilka db mniej lub więcej. Router b715 , wcześniej nie miałem podobnych doświadczeń z anteną Cybertech .
kanisze
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-01-29, 15:49

Re: Antena Telkob APT 15 mimo problem z sinr

Post autor: kanisze »

VAHANARA

Re: Antena Telkob APT 15 mimo problem z sinr

Post autor: VAHANARA »

A jak jest przy wymuszeniu pojedynczych pasm?
kanisze
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-01-29, 15:49

Re: Antena Telkob APT 15 mimo problem z sinr

Post autor: kanisze »

Dokładnie ta sama sytuacja, przez trzy lata miałem B618 i anteny Cybertech , pierwsza to podwójny panel na 1800Mhz , drugą do Lte A 1800-2600Mhz niestety zostały w poprzednim miejscu zamieszkania. Używając tamtych nie miałem podobnych problemów, antena od Telkoba ma realny zysk 5-6 dB na pewno nie deklarowane 15dB :) Kabel 5 m H-155 plus konektory. Podejrzewam raczej antenę, jest już po gwarancji, mam ochotę rozebrać to chińskie cudo i sprawdzić co kryje się pod obudową .
VAHANARA

Re: Antena Telkob APT 15 mimo problem z sinr

Post autor: VAHANARA »

kanisze pisze:antena od Telkoba ma realny zysk 5-6 dB na pewno nie deklarowane 15dB
Ano, tak ma... ;)
kanisze pisze: Kabel 5 m H-155 plus konektory. Podejrzewam raczej antenę, jest już po gwarancji, mam ochotę rozebrać to chińskie cudo i sprawdzić co kryje się pod obudową .
Wygląda, jakby gdzieś gubił się sygnał - najprędzej stawiałbym konektory, Albo router kończy żywot, bo coś to przy regularne jest.
ODPOWIEDZ