Ujemna temperatura a parametry sygnały - nagłe zmiana

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
saiyan321
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2014-06-22, 14:42
Lokalizacja: Jedzejow

Ujemna temperatura a parametry sygnały - nagłe zmiana

Post autor: saiyan321 »

Witam,
tak jak w tytule czy minusowa temperatura ma wpływ na jakość sygnału? Z mojego doświadczenia wynika, że ma i to spory. Wziąłem na próbę internet z Play z routerem B818 i podłączyłem do anteny dualnej od cybertecha na 1800, którą już mam kilka lat i była używana z ODU-IDU 300. W okolicy mam dwa nadajniki jeden około 7 km drugi 5 km przynajmniej z tego co widać na btsearch. Ale do rzeczy, próbowałem na jednym i na drugim ale wybrałem ten, który jest dalej bo miał lepsze parametry sygnału oraz stabilny ping i prędkości. Wszystko to miało miejsce jak były mrozy, natomiast jak temperatura na dworze wzrosła do okolicy 0 to już nawet nie chcę się połączyć z tym nadajnikiem. Stało się to z dnia na dzień. Zgłaszałem sprawę do supportu playa ale nic nie pomogli. Od tamtej pory przestawiłem antenę na ten drugi nadajnik, gdzie parametry są gorsze i ogólnie jest gorzej i dzisiaj jak przyszły mrozy nagle parametry się poprawiły. Czy to możliwe aby to był mróz czy może coś nie tak z anteną? W załączniku screeny z parametrami oraz ID stacji. 1213220 to ten, z którym się łącze teraz i wcześniej nie było lepiej niż -114 RSSRP ten drugi screen to nadajnik, z którym się łączyłem wcześniej przed nagłą utratą możliwości połączenia się z tym nadajnikiem. Niestety skończył mi się okres 14 dni więc muszę zostać z tym internetem i chciałbym to ogarnąć. Bardzo proszę o pomoc :)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Ujemna temperatura a parametry sygnały - nagłe zmiana

Post autor: key »

Temperatura ponizej 0°C oznacza ze w powietrzu nie ma wody - masz mniejsze tlumienie i lepsze polaczenie.

Pogorszy sie, jak temperatura bedzie powyzej 0°C.
Nie pomagam na PW.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Ujemna temperatura a parametry sygnały - nagłe zmiana

Post autor: Hermogenes »

Woda jest zawsze w powietrzu/ oczywiście przy temperaturach ujemnych w skali Celsjusza występuje w fazie stałej i gazowej z pominięciem stanu skupienia ciekłego. W tych temperaturach gęstość nasycenia "wilgotność" parami wody jest mniejsza i powietrze staje się bardziej transparentne dla promieniowania EM. Pozdrawiam Hermogenes
saiyan321
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2014-06-22, 14:42
Lokalizacja: Jedzejow

Re: Ujemna temperatura a parametry sygnały - nagłe zmiana

Post autor: saiyan321 »

Ok, w takim razie jest to możliwe żeby była aż taka różnica, staty z drugiego screena jak był mróz a następnego dnia nie da się już połączyć z tym nadajnikiem? Czy może coś z anteną? A może play coś zmienił, co ciekawe żadnego z tych id nie wyszukuje mi na btsearch
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Ujemna temperatura a parametry sygnały - nagłe zmiana

Post autor: wojteks »

To może być nowa stacja, poszukaj pozwoleń w okolicy.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ