Polepszenie zasięgu LTE - w dolinie i przy lesie.

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
radd9314
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-02-04, 20:11

Polepszenie zasięgu LTE - w dolinie i przy lesie.

Post autor: radd9314 »

Cześć,
Posiadamy od 3 lat internet LTE w T-mobile, Huawei B525s. Był to wtedy jedyny dostawca, który oferował dobry zasięg do tego no limit. Według mapy T-mobile nasz dom znajduje się na skraju zasięgu operatora. Przypuszczam, że ze względu na ukształtowanie terenu wybiera dalszą antenę w miejscowości Strumiany LTE 800. Prędkość waha się od 8-20 Mb/s. Router znajduje się na strychu gdzie mamy 2 kreski LTE. Ambicja ojca spowodowała obicie dachu folią, która stworzyła z domu dużą puszkę Faradaya. Zasięgu na dole brak, goście wysyłani są do rozmowy jedynie przy oknach.

Chcąc polepszyć zasięg zakupiłem antenę Dualną LTE/4G 15dBi MIMO do Huawei B525. Wystawienie jej poza oknem dachowym w dachu, i położenie powyżej dachu nie spowodowało zwiększenia sygnału w kierunku Strumian. Ba, pogorszyło go. Próbowałem obrócić ją na Dolsk lub Gostyń gdzie pasma LTE są już dla mnie kosmicznie korzystne, jednak bez skutku. Dolsk i Gostyń znajdują się o wiele bliżej jednak nawet sama mała antena w routerze T-mobile wybiera Strumiany. Czy ukształtowanie terenu ma spory wpływ na zasięg? Rozkładam ręce, kiedy słyszę odległości 8-10 km i polepszenie sygnału. Sam mam do Dolska i Gostynia niecałe 5 km.

moje położenie domu: 51°55'35.1"N 17°03'59.8"E
anteny, które wyłapuje: 45008 Strumiany, 42328 Borek Wielkopolski.
casper
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2020-01-03, 23:45

Re: Polepszenie zasięgu LTE - w dolinie i przy lesie.

Post autor: casper »

Kupiłeś antenę 1800-2100 na LTE800 potrzebujesz ATK-504
T-mobile ma tam tylko LTE800 więc kiepsko.

Niedaleko jest Play więc powinno być lepiej z tą anteną co masz.
Kup starter Virgin uruchom pakiet 100GB za free i sprawdź.
ODPOWIEDZ