Wybór anteny pod B818

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Chmurek13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-02-13, 20:28

Wybór anteny pod B818

Post autor: Chmurek13 »

Witam. Kilka dni temu przedłużając umowę w Orange doposażyłem się B818, który zastąpił stary, wysłużony 523 do którego miałem podpięta antenę Cybertecha. Nowy ruter pomimo braku anteny zewnętrznej zapewnia mi dużo lepsze osiągi stojąc na parapecie niż poprzedni jednak jest sporo do poprawienia i stąd moje pytanie do Was, na jaką antenę się zdecydować? Praktycznie na miejscu mam Cybertecha ale z chęcią zapoznam się z Waszymi opiniami na ten temat. Do btsa z którym się łącze i mam najbliżej/klika razy połączyło mnie z innym ale dzieje się to sporadycznie/ delikatnie ponad 1km i mam tam wszystkie pasma dostępne, z tego co wyczytałem z Waszych postów najlepszym wyborem byłaby antena kierunkowa z priorytetem na 2600, antena przy oknie, kabel maksymalnie do 5 metrów ale myślę że w 3 się zamknę . Wolę się upewnić i stąd też ten post z nadzieją że coś pomożecie. Poniżej wrzucam swoje pomiary wykonane dziś po 19 bez wystawiana routera za okno bo trochę pizga :( i kilka wyników z agregacja pasm. Korzystając z okazji , mam jeszcze jedno pytanie odłączenie zasięgu Wifi z B818, jest on najzwyczajniej słaby w odniesieniu do B523 i zamówiłem Archera C6 aby ten rozsiewał bardziej sieć podpięty jak AP, dobrze to wymyśliłem czy mnie sprowadzicie na ziemię ? Jak technicznie najprościej to zrobić? Z góry dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ