NET BOX z Play jaki sprzęt wybrać

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Shejkx0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-02-19, 14:34

NET BOX z Play jaki sprzęt wybrać

Post autor: Shejkx0 »

Witam, jestem całkowicie zielony w tym temacie a więc zapytam (jeśli zły dział proszę przenieść do odpowiedniego)

Mam zamiar kupić NET BOXa z PLAY pakiet powiedzmy 400gb ale nie mam pojęcia jaki router a co ważniejsze antenę wybrać, kierunkową czy dookólną.
Rozmawiałem z dwoma konsultantami PLAY jeden mówił że w 70% przypadków klienci biorą kierunkową później napisałem jeszcze raz i inny stwierdził że w moim przypadku obie anteny spełnią swoje zadanie.
Sam już nie wiem jaką wziąć, czy jesteście mi w stanie doradzić która będzie lepsza dodam że konsultant powiedział że w mojej miejscowości jest ich nadajnik.
Możecie mi polecić jakieś urządzenie
Adres: 37-111 Rakszawa 622
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: NET BOX z Play jaki sprzęt wybrać

Post autor: Hermogenes »

Tak jest na kominie ZUK pod nr 334. Play ma l2100 l1800 i l900 gdzie byś nie mieszkał w stosunku do komina bierz z anteną kierunkową. Oczywiście ten z 15 kategorią. Pozdrawiam Hermogenes
Shejkx0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-02-19, 14:34

Re: NET BOX z Play jaki sprzęt wybrać

Post autor: Shejkx0 »

Mam jeszcze 2 pytania:

1. A jakiś konkretny zestaw jesteś w stanie mi polecić z ich oferty czy to nie ma większego znaczenia?
2. Pakiet 400 GB wydaje mi się i tak duży sprawdzałem ile zużyłem przez ostatni miesiąc (mam teraz światłowód w innym budynku) i wyszło że ledwo 50 GB nie ściągałem żadnych gier w tym czasie tylko w sumie grałem online i oglądanie filmów netflix, youtube, czy jest możliwe że tak niewiele zużyłem? Czy coś źle popatrzyłem
ODPOWIEDZ