DYSKUSJE O MODEMIE SE 89 EDGE

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Marcin R

DYSKUSJE O MODEMIE SE 89 EDGE

Post autor: Marcin R »

Witam!
Proponuję rozmawiać tu tylko o modemie sonyericson se 89 i o transmisj edge.
Jestem nowym użytownikiem blueconnecta i jest kiepsko. Mieszkam pod Warszawą i pozostaje mi tylko "bezkablowy" internet.
Obecnie walczę z Erą o poprawę połączeń bo co z tego ze mam 3-4 kresek jak transfer jest tragiczny czasem tylko 8kbps czyli ok 1 KBps.
Napiszcie jakie macie doświadczenia i jak wychodzą wam testy edga na www.dsl.cz
Pozdro
Marcin R
Ps. UMTS to jest to.... ale do mnie nie dochodzi.... ale jest blisko..
Marcin R

Transfer

Post autor: Marcin R »

Czy to możliwe ze mam zasieg na 3 kreski i transfer ok. 30 kbps?
Co u Was?
ipc

Re: DYSKUSJE O MODEMIE SE 89 EDGE

Post autor: ipc »

Ja mialem podoby problem ale kupilem antene kierunkowa 16,5db i mam 5 kresek i transfer do 240 kbit/s
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfer

Post autor: zDaleKi »

Marcin R pisze:Czy to możliwe ze mam zasieg na 3 kreski i transfer ok. 30 kbps?
Co u Was?
3 kreski na ile? Bo różne programy różnie mają max.
Po drugie poziom sygnału nie wszystko mówi, jest jeszcze poziom zakłóceń.
Jeśli ten jest wysoki, to może być problem z transferem.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Marcin R

Re: DYSKUSJE O MODEMIE SE 89 EDGE

Post autor: Marcin R »

Możesz mieć rację, widzę z okna anteny TPSA. One chodzą tez na 900 MHz i może dlatego mam problemy. W Warszawie nie chodzi tez szybko ale to może z powodu przeciążenia sieci i uprzywilejowania rozmów telefonicznych. Dzieki
Marcin R
Kupiłem antne na UMTS i moze wymienię karte na Merlina 630
reuter
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2005-12-11, 16:19
Lokalizacja: Nowa Wrona

Re: DYSKUSJE O MODEMIE SE 89 EDGE

Post autor: reuter »

ipc pisze:Ja mialem podoby problem ale kupilem antene kierunkowa 16,5db i mam 5 kresek i transfer do 240 kbit/s
Cokolwiek o tej antenie? Poza tym: mam przeciętnie 4 kreski, ale co chwila prędkość spada do 0,0 - często zatrzymuje się na b. długo i nie wiem jaka jest tego przyczyna (komputer?). Nigdy nie zdarzyło się, żebym miał więcej niż 30 kb! Mam antenę samochodową na dachu i - generalnie - całość jest do kitu. Reuter
szloser

Re: DYSKUSJE O MODEMIE SE 89 EDGE

Post autor: szloser »

gc79, 89 mają problem z zasięgiem. Tam gdzie telefony mają 100% karty SE mają ok. 50 do 75% wg wskazań softu producenta. Ćwiczyłem ten temat Z technicznymi SE i niestety odesłali mi modemy w z nowym softem i faktycznie poprawionym zasięgiem co nie zmieniło za bardzo efektywności w pracy. Na dzień dzisiejszy klienci sprzedają swoje gc 79 i 89 na allegro i kupują Ericssona t39 który na bluetooth przebija GC na głowe. Taki telefon mozna kupić za 80 zł. Pracuje na terenie gdzie słaby zasięg to norma a o EDGE nie ma co myśleć.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: DYSKUSJE O MODEMIE SE 89 EDGE

Post autor: zDaleKi »

szloser pisze:... Na dzień dzisiejszy klienci sprzedają swoje gc 79 i 89 na allegro i kupują Ericssona t39 który na bluetooth przebija GC na głowe..
A ten t39 ma EDGE czy nie?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ertes

Re: DYSKUSJE O MODEMIE SE 89 EDGE

Post autor: ertes »

Mnie ciakawi zawartosc pliku konfig gc 89 modems.ini i (SupportedFrequencyBands=0 ta poprawka w pliku jest od postu z tego forum ) to jest super sprawa bo sie szybciej loguje , ale ciekawe co jest jeszcze ciekawego w tych plikach np w dll, byc może zmiana transferów, regulacja mocy, priorytety nadawania- odbioru, stopnie kompresji itd
Słyszałem z dobrego zródła że 89 ma sporo możliwosci w tych zawartosci plików konfig - gdzies wyczytałem w nece że szybkosc łącza zależy od terminala czyli od modemu - ja sie nie znam na zawartosci tych plików

ale twórca postu o automatycznym wyborze logow sie na 900 może wie coś więcej o nich -tzn o zawartoscvi tych plików - szczeg . go pozdr za wiedzę !!!!
Marcin R

EDGE

Post autor: Marcin R »

Witajcie
Ja dale walcze ale o tych zmianach w pliku nie słyszałem.
Czekam na antene........ juz 2 tygodnie ...tak pocina facet z Allegro.
Wesołych......
Marcin
DAWID

Sony erikson

Post autor: DAWID »

ja mysle ze sony erikson ma kłopoty oba modemy przetestowałem GC 79i89,chodzom do bani poprostu sie zatrzymuje przesył ;natomiast modem na usb COMANDER jeest super pod warunkiem ze chodzi EDGE i to so modemy NOKI i nie majom sobie równych.
Marcin R

Antena

Post autor: Marcin R »

Witajcie
Mam antene i jeszcze mając w domu zobaczyłem 100 kb/s na liczniku!!!
Jest OK
Pozdrowienia
ODPOWIEDZ