Dobór Anteny po testach

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Satalax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-03-29, 20:25

Dobór Anteny po testach

Post autor: Satalax »

Witam,

Potrzebuje pomocy z doborem odpowiedniej anteny. Jestem właścicielem routera b818 huawei. Mieszkam w woj. pomorskim gmina Kolbudy. Do nadajnika 240 322 mam jakieś 800m. Porobiłem testy na antenach wew routera w różnych pasmach w dniu dzisiejszym między godziną 20:00 - 21:00. Dotąd mieszkałem w bloku gdzie miałem światłowód i internet działał jak marzenie. W tej chwili jest sporo do poprawy stąd ten post. Bardzo proszę niech ktoś w temacie wypowie się która antena najlepiej pomoże w tej sytuacji. Mam dom jednorodzinny a komin jest na wysokości 9metrów i tam mogę przyszłą antenę zawiesić bez problemu.

pasmo 800 antena wew
Obrazek

pasmo 1800
Obrazek

pasmo 2100
Obrazek

pasmo 2600
Obrazek

Nadmienię, że dostałem od sąsiada na kilka dni antenę cybertecha 4g 17dbi MIMO 1800-2600 i podłączyłem ją. Niestety wystawiłem ja tylko na zew przy ziemi skierowaną w stronę nadajnika. Po drodze jest sporo drzew i na pewno gdybym ją umieścił na kominie 9m wyżej to wynik byłby lepszy. Mimo to daję do podglądu wyniki.

pasmo 800 z antena zew

Obrazek

pasmo 1800 z antena zew

Obrazek

pasmo 2100

Obrazek

pasmo 2600

Obrazek

Bardzo proszę o pomoc w doborze.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Dobór Anteny po testach

Post autor: wojteks »

Na testy z antena na ziemi to tylko czas straciłeś.
Powtórz testy bez anteny z routerem na balkonie, w otwartym oknie albo na dachu od strony stacji bazowej.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobór Anteny po testach

Post autor: matek451 »

Antena Cybertecha jest wlaściwa, poprawia parametry sygnału w zakresie 1800-2600MHz nawet na ziemi do dobrych wartości ale niski SINR . Sprawdź z nją ale na tym maszcie na kominie. Test bez anten na dostatecznych parametrach sygnału pokazał że BTS NW Kolbudy dla Orange może być przeciążony.
ODPOWIEDZ