Antena zewnętrzna czy router B818?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tim89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-04-13, 15:10

Antena zewnętrzna czy router B818?

Post autor: tim89 »

Witam Wszystkich, aż mi wstyd, że tak późno odkryłem to forum...
Masa wiedzy i wielka pomoc! Rozczytuję się w wielu tematach, ale mam coraz większy ból głowy...
Chodzi o miejscowość Grójec Wielki, gm. Siedlec na pograniczu woj. Wlkp/Lubuskiego, domek w lesie. Sygnał zawsze był marny i trzeba lawirować między drzewami, żeby złapać jakiś sygnał, ale do meritum. Czy ktoś jest może posiada dla mnie jakiekolwiek rady jak rozwiązać sprawę z internetem mobilnym, czy router Huwawei B818 rozwiąże moje problemy? Czy trzeba iść w anteny zewnętrzne? Testy zrobiłem z najwyższego punktu w domu (Samsung S8, sieć - nju mobile), gdzie możliwe jest ustawienie routera. Średnio się znam na tych wszystkich danych i wskaźniki mi za wiele nie mówią :gwiazdki:
Czy mam szanse na lepszy sygnał niż obecnie? Iść w router czy w antene?
Proszę Was o ocene możliwości tego miejsca...
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Antena zewnętrzna czy router B818?

Post autor: wojteks »

Antena na pewno jest potrzebna ale jaka, może 2xATK20 jeżeli jestes tylko w zasięgu HSPA+ 900
Nie pomagam na PW!
nesiasps
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2019-01-29, 21:14

Re: Antena zewnętrzna czy router B818?

Post autor: nesiasps »

Ja bym kartę Play sprawdził z anteną Anteną Dualną LTE-A/4G 17dBi MIMO 1800-2600MHz ustawioną na nadajnik z Babimostu który- jako jedyny w okolicy - obsługuje LTE 2600 (antenę w najwyższym miejscu budynku)
tim89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-04-13, 15:10

Re: Antena zewnętrzna czy router B818?

Post autor: tim89 »

nesiasps pisze:Ja bym kartę Play sprawdził z anteną Anteną Dualną LTE-A/4G 17dBi MIMO 1800-2600MHz ustawioną na nadajnik z Babimostu który- jako jedyny w okolicy - obsługuje LTE 2600 (antenę w najwyższym miejscu budynku)
Dzięki za odpowiedź, mam tu taki problem z Babimostem, że dzieli nas górka, która ma ok. 20/25 metrów wysokości i jeszcze las i nigdy nie udało mi się z tą anteną połączyć, ale spróbuję tego Playa, bo sumie nie próbowałem.
tim89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-04-13, 15:10

Re: Antena zewnętrzna czy router B818?

Post autor: tim89 »

wojteks pisze:Antena na pewno jest potrzebna ale jaka, może 2xATK20 jeżeli jestes tylko w zasięgu HSPA+ 900
Spróbuję od kogoś pożyczyć i zobaczę jakie będą efekty :ok:
nesiasps
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2019-01-29, 21:14

Re: Antena zewnętrzna czy router B818?

Post autor: nesiasps »

do Siedlec jest dalej ale warto tam również skierować antenę - jest tam również nadajnik Play z obsługą LTE 2600 - może z tej strony masz mniej przeszkód terenowych i będzie lepiej:)) Ja na tej antenie korzystam z masztu 6,1 km i transfery 150/60 na Play:))
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Antena zewnętrzna czy router B818?

Post autor: Hermogenes »

Bez urazy ale do Siedlca od nazwy własnej Siedlec. Do Siedlec od Siedlce to ma hohoho.Pozdrawiam Hermogenes
nesiasps
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2019-01-29, 21:14

Re: Antena zewnętrzna czy router B818?

Post autor: nesiasps »

do gminy Siedlec....:)) nie obrażam się za słuszne uwagi
ODPOWIEDZ