Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gt82
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2015-08-27, 19:20

Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: gt82 »

Witam.Antena odmówiła posłuszeństwa.Sprawdziłem kable.Oplot utleniony ale przewodność do anteny jest..Postanowiłem ją rozkleić..Okazało się żę w jednej częśći była nieznaczna ilość wody.Oczywiście nakrętki pordzewiałem i alu aż białe..Rozumiem że polot idzę bezpośrednio w aluminiową płytę a żyła w nadruk.Zastanawiają mnie te śrubki.czy one tak bezpośrednio mają łączyć czy był tam kiedyś jaikiś izolator?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: Mig25 »

Ja bym obstawiał ,że to połączenie metaliczne , bez żadnych izolacji.
Antena raczej ma na gnieździe zwarcie mierząc miernikiem.
_cheetah_

Re: Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: _cheetah_ »

gt82 pisze:Rozumiem że polot idzę bezpośrednio w aluminiową płytę a żyła w nadruk.
Tak.
gt82 pisze:Zastanawiają mnie te śrubki.czy one tak bezpośrednio mają łączyć czy był tam kiedyś jaikiś izolator?
One robią zwarcie anteny dla DC. Czyli bez żadnych przekładek.
gt82 pisze:Oplot utleniony ale przewodność do anteny jest..
Odetnij parę centymetrów kabla, powinno być już bez utlenienia.

Kabel z oplotem z Cu czy Al?
gt82 pisze:Okazało się żę w jednej częśći była nieznaczna ilość wody.
Przydałyby się otwory odwadniające w spodzie obudowy.
gt82
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2015-08-27, 19:20

Re: Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: gt82 »

Oplot miedziany.Po odcięciu 2m też cały "w piasku".Nie mam pojęcia co się stało z tą anteną że nie działa..Przecież tu nie ma co się popsuć :)
_cheetah_

Re: Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: _cheetah_ »

gt82 pisze:Oplot miedziany.Po odcięciu 2m też cały "w piasku".
Zasadniczo kablom z oplotem z Cu woda nie szkodzi, o ile nie zostaje uszkodzony dieelektryk (co też dla kabli zewnętrznych nie powinno się zdarzać). Tylko, że jeśli oplot kabla jest z czystego Cu, to co najwyżej powinna wystąpić pasywacja materiału, a nie jakieś "piaski". "Piaski" to się robią na kablach z Al, które podane są wpływowi wody.

Możesz z ciekawości pokazać fotkę tego 'piaskowego" kabla?

Tak z ciekawości, ile lat ta antena wisi na zewnątrz?
gt82 pisze:Przecież tu nie ma co się popsuć :)
A to cię rozbawię dodatkowo - akurat w antenie panelowej, zwłaszcza tak słabej jakości, jak to widać z twojego opisu - ma się co psuć... ;)

Tak naprawdę to są dwie niezależne anteny, tyle że zamknięte w jednej obudowie. Sprawdzałeś, czy masz odbiór podłączając kolejno każdą część? Bo, uszkodzenie której z części którejś z anten mogłoby się zdarzyć, ale jednoczesne uszkodzenie obu - to już cokolwiek nieprawdopodobne jest, wyłączając jakieś celowe działania...
gt82
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2015-08-27, 19:20

Re: Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: gt82 »

Antena ma z 5 lat.wyglada to tak jak na focie.Nie probowałem pojedynczo sprawdzać.Kiedy ja kupowałem pisali wszyscy że cybertech Ok.Jaką w takim razie na dziś byscie polecali.Muszę działać bo obecnoe router na zewnątrz stoi i co chmura to trzeba go chować.
_cheetah_

Re: Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: _cheetah_ »

gt82 pisze:wyglada to tak jak na focie.
Zaniemówiłem.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: Mig25 »

To po prostu kiepski kabel jest , bo miedziany oplot wszedł w reakcję ( pewnie pod wplywem słońca ) z izolacją zewnętrzną , a i wewnętrzna też się rozsypuje( ten piasek).
Może w miejscu ,gdzie nie był poddawany na słońce tego nie ma ?

Znaczy z tego kabla i tak nic już się nie ukręci , i wg mnie jest on w całości do wymiany , pytanie tylko , czy na nowym antena będzie działać. Może znajdź kawałek , gdzie ta izolacja jest ok , i na takim kawałku sprawdzić , czy antena jest sprawna. Bo szkoda kupwać nowy kabel ,jak nie ma sie pewnosci ,że będzie dobrze.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: wojteks »

Odciąć tak z 20cm przy antenie i o ile tam ekran jest ładny to zarobić nowe złącze (zwykle gniazdo N na kabel), do tego dokupić/dorobić odpowiedniej długości kabel (np. wtyk N /do anteny/ i wtyk SMA /czy tam inny potrzebny/ do routera).

Oczywiście zestaw gniazdo-wtyk przy antenie należy zabezpieczyć izolacją samowulkanizującą.

Może jednak się okazać że korozja w antenie zniszczyła ją, trzeba otworzyć i obejrzeć ale potem może być problem ze sklejeniem bo plastik się rozpadnie przy rozcinaniu.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: radius »

gt82 pisze:...wyglada to tak jak na focie...
A oplot jest miedziany? Wątpię. Weź utnij tam gdzie jest w porządku. To pewnie jakieś aluminiowe, cynowane. I na moje oko wygląda, że dokonała tego woda.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
gt82
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2015-08-27, 19:20

Re: Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: gt82 »

Oplot wyglada dobrze dopiero wewnątrz ,czyli po ok metrze od routera. nie ma zbytnio z czego zrobić ..antena wewnątrz nie wyglada jakoś strasznie..pokazałem na fotce.jaki ten kabel kupić?.poszukam tego Aircell7 i kupie z 5 metrów.bede miał na dwa odcinki...czy może lepiej satek rf7 zakupić?
gt82
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2015-08-27, 19:20

Re: Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: gt82 »

Znalazłem h1000 ale gruby jest i myślę że chyba przy h155 musze zostać bo inne to przerobka anteny przez średnice kabla pozostaje.
gt82
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2015-08-27, 19:20

Re: Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: gt82 »

złożyłem z resztek kabla podłączenie.Robiłem test na b315 bo b818 to pokazuje co chce..Sam router na wbudowanej zachowuje się lepiej niż w tym samym miejscu antena..Widać że reaguje ona na zmiany kierunku.Aby sprawdzić dwa panele ustawiłem anteny obie zewnętrzne i podpinałem kable pod gniazdo 1.Z zerowego pojawiał się sygnał co wskazuje na poprawność działania.
_cheetah_

Re: Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: _cheetah_ »

Jeśli robisz jakiekolwiek porównania to na tych samych pasmach i tym samym maszcie.

1. B818 potrafi pokazywać głupoty na SINR. RSRP i RSSI pokazuje poprawnie. Porównuje się RSSI / RSRP.

Dla B818 z antenami zewnętrznymi programy wymuszające pasma pokazują większy poziom z obu anten oraz mniejszy SINR z CZTERECH anten (dwie wewnętrzne + dwie zewnętrzne).

W miarę sensownie B818 pokazuje sytuację przy włączeniu mu wyboru anten na MIX i podłączeniu anteny zewnętrznej na port 1 (podstawowy).

2. I tak na marginesie - B818 ma bardzo dobre anteny wewnętrzne o zyskach do 5dBi.
gt82
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2015-08-27, 19:20

Re: Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: gt82 »

O kurde,ale babola walnąłem.nie spojrzałem że stacja się zmieniła.mój błąd.zrobię test ponownie i dam znać..
gt82
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2015-08-27, 19:20

Re: Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: gt82 »

Chyba pozostaje mi kupić kabel i złożyć to tak jak się należy bo na niespełna metrowych kablach to lipa.<font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> poprwia się SINR jak idzie przez antenę więc chyba działa:). Dlaczego w play zawsze wysyłania mam takie marne?
Pobieranie Mbps
46.89
Przesyłanie Mbps
1.78

Jak włożę orange to mam 10 na 10
gt82
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2015-08-27, 19:20

Re: Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: gt82 »

Zakupiłem RF240 ale wtyki mam takie że nie mogę na niego nałożyć :P

Czy antena obrócona w poziom to to samo co zamiana wtyków w routerze przy antenie w pionie?
_cheetah_

Re: Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: _cheetah_ »

gt82 pisze:Czy antena obrócona w poziom to to samo co zamiana wtyków w routerze przy antenie w pionie?
I tak, i nie... ;)
gt82
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2015-08-27, 19:20

Re: Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: gt82 »

złożyłem dziś antenę z 3mb kabla i zawiesiłem na swoim miejscu.Ręce mi opadły SINR na minusie i prędkości max 10Mbps.Nie wiem już co mam począć ale chyba zrobie te kable metrowe i zostawie antene na parapecie :/

Skoro chodzi tu o 1800 i 2100 to może zakupic promiennik i zmontować go ze starą 60tką która leży i się kurzy.Co myślicie?
gt82
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2015-08-27, 19:20

Re: Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: gt82 »

Antena stanęła na parapecie ostatecznie.Zrobilem kable po 30cm a przez okno wyrzucilem konektory.
gt82
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2015-08-27, 19:20

Re: Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: gt82 »

ale musze was za język ciągnąć..Czy ten promiennik działa w LTE w dualu dla 1900 i 2100 bo tak napisane że nie wiem.Mam zamiar spróbować z parabolą.. https://yagi.pl/promiennik-do-paraboli- ... hspa-hsdpa
_cheetah_

Re: Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: _cheetah_ »

gt82 pisze:Czy ten promiennik działa w LTE w dualu dla 1900 i 2100 bo tak napisane że nie wiem.

Tak, jest MIMO2x2.

Ja go nawet mam, ale po dostaniu go i otworzeniu go to straciłem ochotę na testy z czaszą. Pewnie jakoś by działał, ale daleko mu, albo jeszcze dalej, do ideału. Może ty go sprawdzisz. Albo odezwie się ktoś, komu działa.

Nie mam ciągle czasu, ale wydłubie sobie w końcu sam jakiś promiennik albo adaptuje z jakiejś anteny, bo demontażowe czasze mi się walają i warto by je wykorzystać.

Mogę ci jutro podesłać zdjęcia.

Można też kupić promienniki za granicą.
gt82
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2015-08-27, 19:20

Re: Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: gt82 »

_cheetah_ pisze:
gt82 pisze:Czy ten promiennik działa w LTE w dualu dla 1900 i 2100 bo tak napisane że nie wiem.

Tak, jest MIMO2x2.

Ja go nawet mam, ale po dostaniu go i otworzeniu go to straciłem ochotę na testy z czaszą. Pewnie jakoś by działał, ale daleko mu, albo jeszcze dalej, do ideału. Może ty go sprawdzisz. Albo odezwie się ktoś, komu działa.

Nie mam ciągle czasu, ale wydłubie sobie w końcu sam jakiś promiennik albo adaptuje z jakiejś anteny, bo demontażowe czasze mi się walają i warto by je wykorzystać.

Mogę ci jutro podesłać zdjęcia.

Można też kupić promienniki za granicą.
Tak to jest właśnie z tym czasem że mało kto ma go w nadmiarze:)
Dlatego tak późno odpowiadam..Wszelkie sugestie zdjęcia etc mile widziane..Drażni mnie ten UP i nie ukrywam że sama ciekawość ile można poprawić..Jedno lato poświęciłem na multifocusa to i z LTE można się pobawić :)
_cheetah_

Re: Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: _cheetah_ »

Teraz mnie nie było... ;)

Co do promiennika, nie mogę go cholera znaleźć w swoich rupieciach. Ale jeszcze mam jedną pakamerę typu lamus, może tam go wrzuciłem... Bo wyrzucić go to chyba raczej nie wyrzuciłem...
gt82
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2015-08-27, 19:20

Re: Cybertech Mimo 1800-2100 MHz.

Post autor: gt82 »

_cheetah_ pisze:Teraz mnie nie było... ;)

Co do promiennika, nie mogę go cholera znaleźć w swoich rupieciach. Ale jeszcze mam jedną pakamerę typu lamus, może tam go wrzuciłem... Bo wyrzucić go to chyba raczej nie wyrzuciłem...
Dwie czasze czekają:) "za granicą"lepsze promienniki można dostać?
ODPOWIEDZ