prośba o poradę w zakresie doboru anteny

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lunar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-08-01, 19:28

prośba o poradę w zakresie doboru anteny

Post autor: lunar »

Witam,
potrzebuję się połączyć do tej stacji:
Łochów, Mazowieckie
ul. Myśliwska 4 (wieża T-Mobile)
ID: 25302


jestem na granicy zasięgu, czasami łapię LTE, a większość czasu prawie zero.

Nie znam się niestety na agregacji pasm, antenach kierunkowych etc.

Potrzebuję kupić router + kompatybiną antenę, zakładam, że kierunkową. Zamontuję ją na dachu, na maszcie kilkumetrowym.
Nie mam wielkich oczekiwań odnośnie przepustowości, jeśli będzie można pogadać na wideokonferencji to by był szczyt marzeń, ale jak komfortowo przeglądać strony to też ok. Nie mam też zbytnich wymagań odnośnie routera; potrzebne jest tylko WiFi z zasięgiem kilkumetrowym w domku drewnianym.

Serdeczna prośba o jakiekolwiek porady; jaki router i jaką antenę do tego kupić. Zakładam wydanie ok. 600pln

dziękuję :)
Lu
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: prośba o poradę w zakresie doboru anteny

Post autor: matek451 »

Podaj lokalizację gdzie chcesz korzystać z T-mobile, robiłeś jakies testy na zewnątrz na telefonie?
lunar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-08-01, 19:28

Re: prośba o poradę w zakresie doboru anteny

Post autor: lunar »

matek451 pisze:Podaj lokalizację gdzie chcesz korzystać z T-mobile, robiłeś jakies testy na zewnątrz na telefonie?
jestem w odległości ok 4km od wymienionej stacji. Co ciekawe przybliżając się na 100-200m mam już bez problemu LTE.
ODPOWIEDZ