Wtyk antenowy

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Wtyk antenowy

Post autor: DejaVu »

Witam , pytanko jak w temacie jak nazywa się ten wtyk ze zdjęcia , bo chcę takowy kupić , jest on przy antenie atk10 którą mam na dachu jaki przy antenie typu ''bacik'' którą ostatnio musiałem używać ,bo antena na dachu po burzy przestała działać :facepalm: myślałem że może spaliła się tam jakaś płytka ,chociaż podczas burzy antenę odłączam od rutera , no i okazało się że od tego odłączania i podłączania w tym wtyku odłamał się kabelek :dobani: potrzebował bym więc kupić jakiś zaciskowy aby to samodzielnie ''naprawić'' do rutera idzie przejściówka jak na zdjęciu .Doraźnie naprawiłem to tak że odciąłem kawałek kabelka aby pokazał się drucik i wcisnołem to w ten wtyk ,tam w środku jest taki bolec do którego było to przylutowane. Obrazek Tak to działa według speed testu :rotfl:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wtyk antenowy

Post autor: wojteks »

FME
Nie pomagam na PW!
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Wtyk antenowy

Post autor: DejaVu »

Ok' dzięki :zdrowko: a to męski czy żeński :D a ta przejściówka to sma?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wtyk antenowy

Post autor: wojteks »

Popatrz sobie na obrazki co i czym się kończy i jak się nazywa konkretna strona złącza, zwykle z bolcem jest męska a z dziurką żeńska. Przejściówka to prawdopodobnie FME na SMA ale nie widać strony SMA więc równie dobrze to może być SMA-RP (stosowane raczej w WiFi).
Nie pomagam na PW!
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Wtyk antenowy

Post autor: DejaVu »

wojteks pisze:Popatrz sobie na obrazki co i czym się kończy i jak się nazywa konkretna strona złącza, zwykle z bolcem jest męska a z dziurką żeńska. Przejściówka to prawdopodobnie FME na SMA ale nie widać strony SMA więc równie dobrze to może być SMA-RP (stosowane raczej w WiFi).
Przejściówka ma bolec z każdej strony wiec to facet ;) a wtyk od anteny kobieta :D jeszcze raz dzięki , na razie przylutowałem drucik to takiego bolca i wetknąłem to w koszulkę termokurczliwą co jest przy kablu i jestem zaskoczony ,ruter pokazuje 4 kreski zasięgu czasem 3 ,a zawsze miałem 3 no i osiągi się poprawiły , DL miałem przeważnie słaby ,dziś wysłałem parę filmików po 100 MB i byłem zaskoczony że tak szybko się ''wysyłały'' Obrazek oczywiście ja speed testowi nie wierzę :hyhy: ale jak aktualizuje się czasami coś na Steam to pobieranie nigdy nie jest wyższe jak 2 mega :facepalm:
ODPOWIEDZ