Antena do Huawei B535-232 stara czy nowa?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
da1k1

Antena do Huawei B535-232 stara czy nowa?

Post autor: da1k1 »

Router jest jak w tytule czyli Huawei B535-232, Internet od Play, miejsce akcji: Jadwisin koło Serocka.

Router pokazuje, że połączyłem się do następującej stacji:
Obrazek

zakładam, że się nie mylę i jest to BTS w Borowej Górze http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 56&zoom=17

Od masztu jest w linii prostej 1.5 km, ale Internet działa generalnie słabo (szczególnie wieczorami). Zakładam, że podłączenie anteny, pomoże, ale nie mam pewności jaką antenę dobrać.

Na dachu jest taka https://anteny.net/antena-dual-17dbi-lt ... 8-kabel-5m. Zakupiona w 2013 roku działała do niedawna z innym routerem i Internetem z Plusa, obsługuje częstotliwości 1700-2100 MHz, czyli 2600 MHz z Borowej Góry nie będzie. I teraz czy kupić następną antenę (a jak tak to jaką) czy może kombinacja routera i BTSa jest taka, że nie ma sensu (lub zysk będzie niewielki) i zostać przy tym co jest.

I od razu się do pytam:
- jest jakiś sprytny sposób na optymalne ustawienie anteny czy należy ustawić ją "mniej więcej" w kierunku masztu?
- jak bardzo duży spadek sygnału jest w 10 metrach kabla antenowego i czy wymiana starego na nowy ma sens (tylko kawałek idzie na zewnątrz, reszta jest w środku budynku)?
da1k1

Re: Antena do Huawei B535-232 stara czy nowa?

Post autor: da1k1 »

Chciałbym odświeżyć temat :) Ktoś mi może pomóc?
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Antena do Huawei B535-232 stara czy nowa?

Post autor: tomekwwa »

A kiedy wstawisz jakieś testy pasm z HManagera i speedtesty w czasie dużego obciążenia sieci? I to najlepiej bez tej szmelcowatej anteny, za to z routerem umieszczonym tam gdzie wisi ten wynalazek.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena do Huawei B535-232 stara czy nowa?

Post autor: matek451 »

Screen jest nieczytelny ale to jakaś agregacja z LTE2100 jako pasmo podstawowe, stacja 4CC CA więc na B535 optymalny wybór pasm do 2CC CA TO b7+B1.
ODPOWIEDZ