Skrócenie przewodu antenowego

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Caporeira
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2014-11-11, 20:03
Lokalizacja: Internet

Skrócenie przewodu antenowego

Post autor: Caporeira »

Witam,

mam:
Antena Panelowa LTE CT-15_1.8 Duo 15m
Router Huawei B818

Pytanie, czy dużo zyskam na sile sygnału zmniejszając przewód z 15m do 5m ?

Jaki sprzęt do tego kupić aby skrócić kabel i zarobić końcówkę do routera TS-9 ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Skrócenie przewodu antenowego

Post autor: wojteks »

To zależy od kabla który teraz tam jest, jeżeli to h155 to zyskasz jakieś 5dB w paśmie 2600MHz, 4dB w paśmie 1800MHz.

Do zarobienia potrzebujesz odpowiednią zaciskarkę dobraną do kabla i złącz (czasami też lutownica jest potrzebna). Czy zarabianie TS-9 na grubym kablu to dobry pomysł trudno mi ocenić.
Nie pomagam na PW!
Caporeira
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2014-11-11, 20:03
Lokalizacja: Internet

Re: Skrócenie przewodu antenowego

Post autor: Caporeira »

Sklep właśnie mi potwierdził że jest to kabel H155.

Czy to dobrej jakości kabel czy słabej?
Wyczytałem że drugi i zwinięty kabel negatywne wpływa na jakość połączenia (a tak to teraz u mnie wygląda).

Czyli sugerujesz aby odpuścić tego zarabiania?
Chciałem kupić gotowy kabel ale się dowiedziałem że po stronie anteny, przewód jest lutowany.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1700
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Skrócenie przewodu antenowego

Post autor: Mig25 »

Jak dasz radę skrócić i zarobić nową złączkę ( masz złączkę , zaciskarkę itd) , to skracaj.
Zawsze to lepiej i na Twoją psychikę wpłynie :)
Ale wiadomo raz uciętego kabla nie da się przedłużyć ( bo będą dodatkowe straty).
Caporeira
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2014-11-11, 20:03
Lokalizacja: Internet

Re: Skrócenie przewodu antenowego

Post autor: Caporeira »

Właśnie że na chwilę obecną nie mam nic.

Co musiała być zakupić aby to samemu zrobić ?
Może coś godnego polecenia ?
_cheetah_

Re: Skrócenie przewodu antenowego

Post autor: _cheetah_ »

Caporeira pisze:Czy to dobrej jakości kabel czy słabej?
Zapytaj o parametry kabla. Niech ci wyślą kartę katalogową albo link do parametrów. Ale jeśli to kabel o którym myślę, to trudno trafić gorzej.
Caporeira pisze:Wyczytałem że drugi i zwinięty kabel negatywne wpływa na jakość połączenia (a tak to teraz u mnie wygląda).
Tak. Taki długi, zwinięty w zwój kabel może to bardzo negatywnie wpływać na sygnały, zwłaszcza na wysokich pasmach. Może, nie musi.
Aby tego uniknąć robisz z niego bezwładne kłębowisko.

Pozostaje tylko określona strata poziomu sygnału na długim kablu, ale to nie zawsze przeszkadza jakoś znacznie. Jakie masz teraz poziomy sygnałów i SINR na routerze?
Caporeira pisze:Jaki sprzęt do tego kupić aby skrócić kabel i zarobić końcówkę do routera TS-9 ?
Na H155 raczej nie znajdziesz złącza TS-9. Konektory bywają zaś tak złe, że nie nadają się nawet do <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>. Można zastosować "beczkę" (przejście) SMA/TS-9, one z reguły są znacznie lepsze. Ale masz wtedy sztywne podejście pod router, co też nie bywa zbyt dobre (TS-9 to delikatne złącze), chyba, że masz na stałe unieruchomiony router i kable.

Jeśli chciałbyś skracać kabel to i tak trzeba by założyć złącze SMA, do którego potrzebna zaciskarka i które trzeba dodatkowo lutować na pinie środkowym. Hardcorowcy zaciskają złącza kombinerkami, ale nie polecam ci takiego sposobu... ;)

Można spróbować poszukać Klampowanych złącz na H155. Ale problem lutowania i tak pozostaje.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Skrócenie przewodu antenowego

Post autor: wojteks »

No i do "klampowanych" też jest potrzebna zaciskarka zupełnie inna niż do tulejek/pinów.
Nie pomagam na PW!
_cheetah_

Re: Skrócenie przewodu antenowego

Post autor: _cheetah_ »

Pisałem o złączach skręcanych ("clamp").
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Skrócenie przewodu antenowego

Post autor: wojteks »

Faktycznie, o kompresyjne mi chodziło.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Mikele
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 265
Rejestracja: 2009-01-23, 09:52
Lokalizacja: Wrony (lubuskie)

Re: Skrócenie przewodu antenowego

Post autor: Mikele »

Dla zielonych w temacie zarabiania kabli czy leniwych, można kupić gotowy "konektor" np. 5 m na przewodzie H-1000 / CNT400 ze złączką N / sma.
Wystarczy poszukać na znanym portalu aukcyjnym.
OBE 38GB (Dovado Tiny + E3276s-151 + konektor CRC9/FME + Tri-Lan 240 (12m) + Cybertech 17dBi 2100Mhz)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Skrócenie przewodu antenowego

Post autor: wojteks »

Już widzę przykręcenie routera do pary kabli H1000 bezpośrednio.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ