Prośba o pomoc - co robię źle?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
milo-23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2020-02-13, 22:57

Prośba o pomoc - co robię źle?

Post autor: milo-23 »

Witam,

Czy ktoś mi pomoże i wprowadzi w temat?
Np Czy są programy jakieś na ZTE pomagające ustawić, skonfigurować sprzęt ?

Czemu przy takich parametrach (zdjęcia w załączeniu) jest tylko 1 kreska ?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Prośba o pomoc - co robię źle?

Post autor: Mig25 »

Sygnał RSRP 105 czy 111 dBm to właśnie jedna kreska jest... A dlaczego taki słaby to już Ty nam powiedz...
milo-23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2020-02-13, 22:57

Re: Prośba o pomoc - co robię źle?

Post autor: milo-23 »

Miejscowość w której próbuje złapać zasięg to Nowa Wola 26-902, wydaje mi się że kręcąc dookoła anteną łapie różne stacje, po której wartości można poznać do jakiej stacji się łącze? I gdzie sprawdzić jak daleko jest ta stacja ?

Skanując liste eNB wyszukuję nadajniki które widzi antena ? Sprzęt ZTE WF8300
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o pomoc - co robię źle?

Post autor: matek451 »

A czego ty się spodziewałes wybierajac w tej lokalizacji niewłaściwego operatora czyli Play na dodatek z tym sprzętem ? Play tam praktycznie nie istnieje, stacje bazowe około 10km od ciebie no i lasy po drodze. na tym terenie korzysta się jedynie z operatorów NetWorks. W Play i tak masz niezłe parametry sygnału na LTE1800 z BTS-a Grzybów biorac pod uwagę dystans, warunki terenowe i zysk anteny na WF830.
milo-23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2020-02-13, 22:57

Re: Prośba o pomoc - co robię źle?

Post autor: milo-23 »

Widzę że w miejscowości Brzozówka jest Orange i T-mobile na btsearch. To jest najlepsza strona do szukania BTSów ?
Nie widzę na niej tego nadajnika co podałeś tzn w miejscowości Grzybów... Skąd wiesz że z tej miejscowości łączy się antena ?
Czemu wybrałem Play ? Ponieważ z 1km wcześniej w strone miejscowości Warka działał mi Play z prędkością 10Mb/s w domu z Huawei b315 więc zakładałem iż zestaw z anteną zewnętrzną da sobie radę...

A jaki zestaw Ty byś polecił ? Czy odpuścić Play a wziąć T-mobile i z głowy? (W play mam dobre oferty)
ODPOWIEDZ