Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
superkwas
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2021-10-31, 13:16

Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: superkwas »

Witajcie. Posiadam antenę ATK-20 zamontowaną na dachu. Dzisiaj przyszli do mnie sąsiedzi i twierdzą, że odkąd jestem (wprowadziłem się niedawno) to nie mogą oglądać telewizji. Pierwsza sprawa, że antenę zamontowałem dopiero po 3-4 tygodniach jak tu jestem, więc teoria mogła by odpaść, ale z drugiej strony no moja antena jest wysoko na dachu skierowana w stronę ich anteny telewizyjnej. Ich antena telewizyjna zaś, jest bardzo nisko zawieszona, wręcz na poziomie okien i skierowana w moją antenę. I pytanie czy to mogło by u nich jakieś zakłócenia robić? No na pewno moja antena jest wysoko skierowana i ustawiona pod kątem, nie znam się na tym, ale jeżeli ich antena jest ustawiona nisko no to jest skierowana jak by na moją antenę.
Więc tak finalne pytanie - czy antena atk-20 może powodować zakłócenia telewizji u sąsiadów?
Pozdrawiam serdecznie.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1720
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: Mig25 »

Teoretycznie może:
https://telewizja-cyfrowa.com/2015/09/z ... ej-od-lte/
W praktyce brzmi nieprawdopodobnie. Możesz zrobić prosty test włączając swój router i zobczyć ,czy sąsiadom się obraz pojawi :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: wojteks »

W praktyce i teorii może, maja słabą antenę i słaby TV. Jest coś takiego jak filtr lte
https://allegro.pl/oferta/filtr-lte-prz ... 8363275551
zakładany na kabel od anteny TV.
Nie pomagam na PW!
_cheetah_

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: _cheetah_ »

superkwas pisze:Więc tak finalne pytanie - czy antena atk-20 może powodować zakłócenia telewizji u sąsiadów?
Sama antena - nie. Ale emisje UL z niej - już jak najbardziej.
superkwas pisze:No na pewno moja antena jest wysoko skierowana i ustawiona pod kątem, nie znam się na tym, ale jeżeli ich antena jest ustawiona nisko no to jest skierowana jak by na moją antenę.
Ustawienie wzajemne anten przy bliskich odległościach ma mniejsze znaczenie przy mocach, które są emitowane.

Antena, pomimo, że "kierunkowa", to nadaje w szerokim kącie - powiedzmy realnie pewnie ze 30...40º w pionie, więc antena sąsiadów zapewne jest w twojej wiązce, a jeśli nawet nie, to w zasięgu sygnałów rozproszonych.
superkwas pisze:Dzisiaj przyszli do mnie sąsiedzi i twierdzą, że odkąd jestem (wprowadziłem się niedawno) to nie mogą oglądać telewizji.
Mają antenę siatkową ze wzmacniaczem? Zresztą, nie sama antena bywa problemem, ale i kabel antenowy.

Zrób na początek próbę, jak napisał @Mig25. Wyłączysz swój router z prądu, jak dadzą znać, że mają zakłócenia - i wiele powinno się wyjaśnić.

Jeśli potwierdzi się, że to Ty im zakłócasz, będą musieli zmodyfikować swoją instalacje antenową. Bo Ty, o ile masz sprzęt firmowy i nie "tunningowany", możesz spać spokojnie.
Mig25 pisze:W praktyce brzmi nieprawdopodobnie.
Zakłócenia od LTE - dość powszechna sprawa...
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1720
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: Mig25 »

Dość powszechna sprawa ok ,ale nie aż tak ,żeby nie było obrazu <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> i na wszystkich muxach, jakieś czasowe artefakty itp tak. No ale może mało widziałem:)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: wojteks »

Antena tv często jest tragicznej jakości lub ma 20 lat a kabel antenowy prawie nie ma ekranu. Do tego dochodzi słaby sygnał TV i jest jak jest.

Pytanie co będzie jak pojawi się 5G na 700MHz, niby TV ma się ograniczyć do kanałów 6-12 i 21-48 (docelowo 21-36) a to z kolei powinno skutkować wymianą anten 6-12/21-60 na takie 6-12/21-48 z mocnym tłumieniem częstotliwości powyżej 48 kanału gdzie będzie 5G 700 i jest dziś LTE800-900

Inna sprawa że są zakusy żeby też zlikwidować TV w zakresie kanałów 6-12.
Nie pomagam na PW!
_cheetah_

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: _cheetah_ »

Mig25 pisze:Dość powszechna sprawa ok ,ale nie aż tak ,żeby nie było obrazu »»w ogóle«« i na wszystkich muxach,
Nie wiemy, jak silnie jest zakłócana TV. Niektórym w oglądaniu przeszkadzają nawet sporadyczne pixelowania. Może być tak, że nie działają im jeden czy dwa mux-y, które oglądają i to już "wystarczy".

Jeśli antena ma wzmacniacz nieekranowny, to więcej nie potrzeba w takiej sytuacji - bliska emisja z LTE może go po prostu "zatkać".
wojteks pisze:Pytanie co będzie jak pojawi się 5G na 700MHz,
Część ludzi może mieć problemy, bo to pewnie będą silne emisje z dużą gęstością mocy. Więc ci, co odbierać będą kanały TV ustawione na górze pasma TV, mogą mieć problemy przy badziewiastych instalacjach antenowych. Znacznie większe problemy niż teraz.

Jedyne pocieszenie, że duża część emisji TV przejdzie na niskie kanały. Choć to może być słabe pocieszenie, bo przecież są emisje telekomunikacyjne na paśmie 400, które też potrafią dać popalić. No i wejdą jeszcze powszechnie SFN-y, i to dopiero będzie pewnie rzeź niewiniątek... ;)
wojteks pisze:a to z kolei powinno skutkować wymianą anten 6-12/21-60 na takie 6-12/21-48 z mocnym tłumieniem częstotliwości powyżej 48 kanału gdzie będzie 5G 700 i jest dziś LTE800-900
Nie ma realnie takich anten. To co jest z wbudowanymi filtrami LTE to takie trochę panaceum. Pozbyciu się problemu LTE, jeśli już się objawił, pomaga zwykle dorzucenie prawdziwego filtra, a czasami nawet kombinacji różnych filtrów w bardzo trudnych wypadkach...

Ja tam zakładam już dziś dobre filtry na 700, tam gdzie kanały już teraz są poniżej k48. I to rozwiązuje póki co problemy z pasmem 800. Co będzie dalej - a no, zobaczymy.
superkwas
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2021-10-31, 13:16

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: superkwas »

"Jeśli potwierdzi się, że to Ty im zakłócasz, będą musieli zmodyfikować swoją instalacje antenową. Bo Ty, o ile masz sprzęt firmowy i nie "tunningowany", możesz spać spokojnie."

Sprawdziłem i włączyłem transmisje na żywo aby coś się pobierało i artefakty są.
Tylko teraz czyja jest to ostatecznie wina? To jest wieś i to są starsi ludzie i uważają, że to ja jestem problemem i to ja mam się tym zająć, no a ja nie wiem czy robię coś źle - tak no moja antena im zakłóca sygnał, ale ja mam wszystko sprawdzone i dobrze zamontowane.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1720
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: Mig25 »

Czyli jak wyłączyłeś router to nie ma artefaktów ?

Jeśli tak , to kup im ten filtr LTE i zobacz ,czy pomoże.
superkwas
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2021-10-31, 13:16

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: superkwas »

Tak jak wyłączyłem to było dobrze. A jak włączyłem też było dobrze, ale dopiero pod obciążeniem zaczęły robić się artefakty, obciążeniem mam na myśli jak uruchomiłem filmik (transmisje na żywo) na youtube, żeby coś się pobierało.
_cheetah_

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: _cheetah_ »

superkwas pisze:Tylko teraz czyja jest to ostatecznie wina? (...) - tak no moja antena im zakłóca sygnał, ale ja mam wszystko sprawdzone i dobrze zamontowane.
Generalnie problemem jest ich instalacja antenowa.

Ogólnie, aby mówić o tym, że instalacja antenowa spełnia wymagania na odbiór DVB-T powinna to być antena pasywna (znaczy się, bez wzmacniacza) o zysku 12dBi umieszczona 10 metrów nad poziom terenu, bez żadnych przeszkód na kierunku nadajnika (np. budynki).

Poziom sygnałów poszczególnych mux-ów powinien być 100% (lub trochę mniej), zaś jakość sygnału MUSI wynosić 100% wskazań. Owe "100% wskazań" to najczęściej jest właśnie 100%, ale czasami urządzenia potrafią pokazywać max inaczej - np. "80%", albo "10". Rzadko, bo rzadko, ale pokazują również prawdziwe wskazania dla jakości sygnału, czyli BER / MER.

Oczywiście, nawet przy spełnieniu powyższych wymogów zakłócenia mogą być, bo bywają takie warunki, że jest masakra z sygnałem i nie da się wiele zrobić.

Z tego co napisałeś z twojej strony jest wszystko wykonane OK.
superkwas pisze:To jest wieś i to są starsi ludzie i uważają, że to ja jestem problemem i to ja mam się tym zająć,
Tak, to delikatna sprawa. Zasadniczo powinni sobie sami doprowadzić instalację do porządku, ale to, jak widzę, nie przejdzie. Będziesz im musiał pomóc, żeby jakoś opanować problem, bo inaczej będziesz miał pewnie śmiertelnych wrogów. Albo porzeźbisz sam (nietrudne i rozsądne pieniądze mogą wyjść), albo jakaś firma instalacyjna (będzie drogo).

Jak chciałbyś z tym powalczyć najlepiej byłoby założyć wątek na forum elektrody albo emitela i tam dostałbyś wskazówki i byłbyś może nawet "pokierowany za rękę". Bo tu nie ma chyba co zaśmiecać wątku kwestiami DVB-T. Twój wybór.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: wojteks »

Jak filtr za 15 pln zamontowany przy tv nie pomoże to druga opcja to nowy kabel antenowy (dobry) i filtr przy antenie, jeżeli jest wzmacniacz antenowy to pozostaje wymiana całej instalacji na taką bez wzmacniacza (czyli raczej nowa antena, kabel, może filtr i dobra zwrotnica 6-12/21-48. Będą koszty, zapewne jakby jakiegoś starego dwusuwa odpalił to też będą mieli artefakty bo mają totalnie starą lub bardzo słabą instalacje antenową.

Zrobisz jak chcesz ale może być drogo.

Dwie anteny to koszt rzędu 150-250pln, zwrotnica 40-50pln, kabel antenowy 3pln/metr, jakieś Fki i drobiazgi. Jeżeli takie anteny będą za słabe to wzmacniacz jakiś za 100-150pln.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: radius »

Z racji, że tu wszystko jest możliwe, a szczególnie przy marnej jakości przewodzie proponuję zacząć od jego wymiany U SĄSIADÓW na dobrze ekranowany.
Pytanie tylko czy temu podołasz. Nie ma żadnej pewności, że to rozwiąże problem i zaraz może się okazać, że antena (symetryzator bądź wzmacniacz) jest winna.
Dlatego nie wchodząc w koszty ja bym poszedł chyba w inną stronę.
Skoro to zakłócenia od Twojego routera to proponuję testy w stylu:
- inny router (czego obecnie używasz?)
- wymuszenie częstotliwości na sztywno, np. 2100 MHz i obserwacja co się wydarzy
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
superkwas
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2021-10-31, 13:16

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: superkwas »

radius pisze:Z racji, że tu wszystko jest możliwe, a szczególnie przy marnej jakości przewodzie proponuję zacząć od jego wymiany U SĄSIADÓW na dobrze ekranowany.
Pytanie tylko czy temu podołasz. Nie ma żadnej pewności, że to rozwiąże problem i zaraz może się okazać, że antena (symetryzator bądź wzmacniacz) jest winna.
Dlatego nie wchodząc w koszty ja bym poszedł chyba w inną stronę.
Skoro to zakłócenia od Twojego routera to proponuję testy w stylu:
- inny router (czego obecnie używasz?)
- wymuszenie częstotliwości na sztywno, np. 2100 MHz i obserwacja co się wydarzy
Inny router nie wchodzi w gre (obecnie używam huawei e5377), tak samo anteny mam atk-20 więc nie wiem co masz na myśli mówiąc o częstotliwości 2100 MHz.

I tutaj większość osób pisze o wymianie części u sąsiadów itd, ale czy to ja jestem w obowiązku wymieniania tego, czy to ja mam czuć się winny?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1720
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: Mig25 »

Obowiązku nie masz , jak najbardziej możesz powiedzieć ,że to nie Twój problem , i formalnie będziesz miał rację , ale na wsi pójdzie fama ,że zakłucasz , że masz tam nie wiadomo co , a nawet posądzą Cię o bratanie z szatanem :)
Twój wybór jak to załatwisz z sąsiadami.

A co do routera to chodzi o sprawdzenie , czy wyłączenie któregoś poszczególnego pasma ( albo inaczej wymuszenie konkretnego pasma) to powoduje.
Może się okazać ,że włączenie B20 ( 800MHz) rozwiąże problem telewizji ( pozostanie pytanie , czy u Ciebie internet opiera się na tym paśmie ).
superkwas
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2021-10-31, 13:16

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: superkwas »

Mig25 pisze: A co do routera to chodzi o sprawdzenie , czy wyłączenie któregoś poszczególnego pasma ( albo inaczej wymuszenie konkretnego pasma) to powoduje.
Może się okazać ,że włączenie B20 ( 800MHz) rozwiąże problem telewizji ( pozostanie pytanie , czy u Ciebie internet opiera się na tym paśmie ).
Hmm nie znam się na tym, ale atk-20 chyba tylko 800MHz odbiera?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: wojteks »

Generalnie nie robiłbym nic bo co nie zrobisz to będzie źle dopóki sąsiedzi nie naprawią swojej instalacji antenowej.
Co najwyżej jak pisałem możesz sąsiadom dać filtr za 15pln ale i tu byłbym ostrożny bo się okaże że wszystkim w okolicy nagle zaczniesz zakłócać.
Nie pomagam na PW!
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1720
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: Mig25 »

superkwas pisze: Hmm nie znam się na tym, ale atk-20 chyba tylko 800MHz odbiera?
Chodziło mi o wyłączenie pasma B20 na próbę , a nie włączenie ( tak jak napisałem).
Są programy do wymuszania pasm modemom Huawei ( HManager , HuaCTrl itp) , i tam to się da wyłączyć ( nie wiem czy konkretnie Twój modem to obsługuje , do sprawdzenia).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: matek451 »

No i się porobiło, miejscowi zobaczyli dwie anteny po 170 cm na chałupie i lament bo przez miastowego kury się nieść przestały. Najpierw to sprawdź czy oni ten swój szmelc na dachu to mają skierowany na RTCN Przysucha bo równie dobrze moga walić na Święty Krzyż.
Uprzedzałem ale forumowy doradca T-mobile mia większą siłę przebicia stąd wybór operatora z ta nędzą na LTE800 z Wólki Z.
Chociaż warto było instalować te ATK-20 do T-mobile, jakie parametry sygnału na 800MHz z nimi na E5377 i jakie prędkości gdy wszyscy siądą wieczorem do internetu?
Oczywiście żadnych innych pasm nie wymuszasz na E5377 bo po co, do BTS-a NetWrks Ruski Bród jest około 4 km przez lasy ale to i tak pikuś, stacja działa tylko na 2 sektorach, skierowanych wzdłuz DK749 i z niej i tak nie masz żadnych szans na LTE1800/2100.
superkwas
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2021-10-31, 13:16

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: superkwas »

Chodziło mi o wyłączenie pasma B20 na próbę , a nie włączenie ( tak jak napisałem)
Na moim modemie działa jedynie program E5186 Toolbox, widzę że ma on opcję tylko wymuszenia jednego pasma.
No i się porobiło, miejscowi zobaczyli dwie anteny po 170 cm na chałupie i lament bo przez miastowego kury się nieść przestały. Najpierw to sprawdź czy oni ten swój szmelc na dachu to mają skierowany na RTCN Przysucha bo równie dobrze moga walić na Święty Krzyż.
Uprzedzałem ale forumowy doradca T-mobile mia większą siłę przebicia stąd wybór operatora z ta nędzą na LTE800 z Wólki Z.
Chociaż warto było instalować te ATK-20 do T-mobile, jakie parametry sygnału na 800MHz z nimi na E5377 i jakie prędkości gdy wszyscy siądą wieczorem do internetu?
Oczywiście żadnych innych pasm nie wymuszasz na E5377 bo po co, do BTS-a NetWrks Ruski Bród jest około 4 km przez lasy ale to i tak pikuś, stacja działa tylko na 2 sektorach, skierowanych wzdłuz DK749 i z niej i tak nie masz żadnych szans na LTE1800/2100.
Na razie zamontowałem tylko jedną atk-20. Oni swoją antenę mają skierowaną tak na Przysuche, ale jednocześnie na mój dom.
Parametry wieczorem - pobieranie max czyli 20Mb/s, wysyłanie 12Mb/s.
Reszta: https://zapodaj.net/e4bbf72905148.png.html
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: matek451 »

No to i tak bomba jak na stację z gołym LTE800 na 10MHz pasma w SISO 1X1, przy tych parametrach sygnału. nikt tam nie korzysta z internetu. Tylko ja założysz drugą to cię zlinczują.
W tym lesie to powinni sobie zrobić porzadna instalację antenową , RTON Przysucha nadaje na 514- 658MHz czyli do kanału 44 a T-Mobile korzysta z pasma powyżej 800-850 MHz wiec o czym w ogóle mowa.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: radius »

To mogą być harmoniczne.
Jakby ktoś podał dokładny, aktualnie wykorzystywany EARFCN uplinku T-Mobile dla bandu 20 to można byłołoby podzielić to przez dwa i zobaczyć gdzie trafia.
Tylko jak krzaczy wszystkie MUXy to raczej u Nich trzeba działać, bo za chwilę ktoś inny Im będzie zakłócać.
Poproś o jeszcze jeden test. Daj znać czy Im też tnie MUX-8 na VHF.
A jaką mają antenę? Wstaw fotkę.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: matek451 »

UL w T-mobile na 847-857MHz, na pól czyli 423,5-428,5 MHz, MUX-y od K26 czyli 514MHz więc to raczej nie harmoniczne nizszego rzędu, obawiam się ze z MUX8 nie korzystają bo nie maja anteny na niskie kanały, ne podejrzewam aby posiadali instalację skaładajacą się z 2 anten ze zwrotnicą.
superkwas
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2021-10-31, 13:16

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: superkwas »

Telewizji i anten w ogóle nie ogarniam, więc nawet nie wiem co to jest mux. Antenę mają siatkową, jutro mogę zrobić fotkę.

Przypomniało mi się też właśnie, że jak wczoraj u nich byłem to nawet przy moim wyłączonym sprzęcie gdzie twierdzili że "teraz wszystko jest ok" to w lewej górnej części ekranu mieli przezroczyste paski. Pominąłem ten fakt, bo dla nich to było ok, ale to może też przedstawia, że mają problemy z anteną?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: matek451 »

Antena za 5 dych i Janusze bez pojęcia, masz po prostu pecha że na ciebie trafiło, MUX-8 to programy NOWA TV, METRO, ZOOM TV, WP, TVP HD, TVP Kultura, działaja na VHF i ich twoja antena ich nie zakłóci, stad jak w łacza któryś z tych programów to jak mają antenę pracujaca na kanałach 6-12 to jesli mają antene na 174-230MHz to przy tej odległości od RTON powinna być brzytwa , MUX-8 z Przysuchy leci na k8 czyli na 198,5MHz.
Ale o czym mowa, 99,999% nie ma o tym żadnego pojęcia.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: Hermogenes »

W tych antenach jest wzmacniacz szerokopasmowy i pewnikiem jego sygnał nadawania go zatyka niezależnie od częstotliwości. Takie moje przemyślenia są szczególnie że mają słabe sygnały pasm telewizyjnych. Pozdrawiam Hermogenes
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: wojteks »

superkwas pisze: Antenę mają siatkową,
Zapewne dodatkowo ma najmocniejszy możliwy wzmacniacz i widać co jest.

Jak chcesz być dobry zasponsoruj im antenę (patrz moje podliczenie kosztów) ale skoro się nie znasz to jeszcze musiałbyś komuś za montaż zapłacić, tu koledzy podadzą raczej wiarygodną kwotę za usługę+materiał ale niżej 500-600pln bym się nie spodziewał.

Druga opcja to nic nie rób, załóż swoją drugą antenę i się nie przejmuj, aa weź pod uwagę że od maja 2022 zmieni się system nadawania i jak będą mieli niekompatybilny tv to ty też będziesz temu winny.

Za chwile okaże się że wzmacniasz się uszkodził bo dostaje za mocny sygnał na wejściu.
Nie pomagam na PW!
_cheetah_

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: _cheetah_ »

Hermogenes pisze:W tych antenach jest wzmacniacz szerokopasmowy i pewnikiem jego sygnał nadawania go zatyka niezależnie od częstotliwości.
Tak to się prawdopodobnie właśnie odbywa.

Do tego możliwe, że sam wzmacniacz jest już przesterowany sygnałami DVB-T i jeszcze możliwe, że czymś innym. A może jeszcze jakiś "specjalista" założył im regulowany zasilacz antenowy na dokładkę.
superkwas
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2021-10-31, 13:16

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: superkwas »

Mam pytanie, chodź jest ono bardzo teoretyczne. Od sytuacji z sąsiadami w ciągu dnia router potrafi zerwać połączenie. Można powiedzieć, że np. na 6-7 godzin pracy, 2-3 razy, może czasem 4-5 zerwie połączenie (zwłaszcza jak odpalę kilka rożnych programów wymagających dużego poboru danych). I mam pytanie, czy może tak być w drugą stronę, że to teraz np. sąsiedzi coś po złości mogą mi zakłócać? Nie wiem jak finalnie się u nich sprawa rozwiązała z telewizją. Ale to tylko tak pytam baardzo teoretycznie, teraz też jest taka pogoda, że silne wiatry i to że mi zrywa połączenie może być czysty przypadek, a problem jest w routerze/komputerze.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1720
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Czy atk-20 może powodować zakłócenia telewizji

Post autor: Mig25 »

Zdaje się masz modem na USB , może brakuje mu przez chwilę "prądu" , jak ma za duże obciążenie...
ODPOWIEDZ