Dobór sprzętu do lokalizacji, t mobile bez limitu

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Makumba
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2022-04-08, 01:13

Dobór sprzętu do lokalizacji, t mobile bez limitu

Post autor: Makumba »

Witam. Przeprowadziłem się i nie mam dostępu do internetu przez kabel. Wybrałem t mobile bez limitu, wraz z ofertą dostałem router Alcatel LinkHUB LTE cat7 HOME STATION
Router ten to kupa. Chciałbym kupić antenę zewnętrzną na balkon gdyż mam tam podciągnięty kabel ethernet z balkonu do przedpokoju gdzie stałby router i dawał wifi. Nie wiem nie znam się co wam podać tu macie podstawy z netmonstera i speedtesta z routera i z komórki gdy karta była w komórce.

Moja lokalizacja (wpisać w google mapa) 50.081098,19.179513

Speedtest gdy karta była w routerze https://www.speedtest.pl/wynik/326741536

Speedtest gdy karta była w komórce oneplus 8
https://www.speedtest.pl/wynik/326744472

Netmonstera nie wiem co podać więc zdjęcie jest z tego co pokazało najwyraźniej najbliżej mnie jest Barbórki 23 czyli stadnina koni pewnie mają własny maszt, granitowa 13 to kopalnia piast zapewne zatłoczone bo w centrum miasta. Dajcie znać co mam zrobić jakieś testy czy coś na antenę i router wydać chciałbym okolo 1000 chyba, że warto więcej
Np ZTE MF258 ODU-IDU

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Świetne forum, dzięki pozdrawiam :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobór sprzętu do lokalizacji, t mobile bez limitu

Post autor: matek451 »

Jaka to oferta bo speedtest na telefonie w agregacji 4 pasm LTE jest słaby mimo że parametry sygnału nie powalają , do tego zrób taki sam test ale z telefonem na zewnatrz? MF258 jest w ofercie T-mobile , trzeba było brać od razu skoro masz skrętkę na balkon.Stacja na Piaście działa w agregacji 4 pasm LTE.
Makumba
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2022-04-08, 01:13

Re: Dobór sprzętu do lokalizacji, t mobile bez limitu

Post autor: Makumba »

Oferta t mobile bez limitu do 60mb za 59.90zl internet domowy.
Wszystkie testy były robione na balkonie w miejscu, w którym potencjalnie była by antena. Przy wyborze oferty miałem do wyboru tylko 4 urządzenia każdy za 9zl.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobór sprzętu do lokalizacji, t mobile bez limitu

Post autor: matek451 »

Czyli to stara oferta za 59,90 na internet domowy, na dodatek wybrałeś szajs a nie router, trzeba było brać z B535 lub czymś drozszym , wtedy był to B818. Obecnie trudo cokolwiek powiedzieć, zrób jakiś test blizej BTS-a stając na swoim kierunku, stacja z 4 CC CA ale oferta do 60Mb/s więc i tak nie poszalejesz, operator potrafi też ciąć prędkość. Antena konieczna ale czy wymieniać ten szajs Alcatela czy antena do niego to trudno powiedzieć.
Makumba
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2022-04-08, 01:13

Re: Dobór sprzętu do lokalizacji, t mobile bez limitu

Post autor: Makumba »

Alcatel do wymiany bo chciałbym w routerze ze 3 wejścia ethernet bo mam pociągnięte do gniazdek w pokojach.
Nie mogłem wziąć nic z Huawei chyba ze względów sankcyjnych. Najczesciej pierwsze z góry to pokazywał netmonstera ten bts z Barbórki a do niej 380m mam a do piasta w linii prostej 1800 to podejdę pod piasta bo Barbórka to nawet na mapie bts nie pokazuje
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobór sprzętu do lokalizacji, t mobile bez limitu

Post autor: matek451 »

Huawei B535/B818 były jeszcze kilka m-cy temu w ofercie T-mobile, ale cena nie zawsze czyni cuda, pozorne oszczędności, bierze się zawsze sprzęt z górnej półki bo operator sprzedaje go za mała cenę w stosunku do wartości, za 9 zł to jest szajs jak ten Alcatel. Alcatel +switch do niego rozwiązuje problem portów LAN.Zrób testy ale na innej karcie bo ta jest przypisana do lokalizacji domowego.
Makumba
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2022-04-08, 01:13

Re: Dobór sprzętu do lokalizacji, t mobile bez limitu

Post autor: Makumba »

Kupiłem t mobile starter 5 zł i podjechałem pod bts na piaście godzina 23 30 około więc nie przeludnione czy jak to mówicie :) co proponujesz chciałbym mieć lepszy net
Speedtest piast i netmonstera

Obrazek
Obrazek

Net monster balkon tu już brakło chyba neta ze startery na speedtest
url=https://ibb.co/qr558B2]Obrazek[/url]

Co to jest to PCI bo duża różnica między balkonem a pod btsem
Dziękuję za odpowiedzi tak szybkie :)
Makumba
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2022-04-08, 01:13

Re: Dobór sprzętu do lokalizacji, t mobile bez limitu

Post autor: Makumba »

Ktoś pomoże /\ ;)
ODPOWIEDZ