DWP‑812KT DIR-825 Agregacja?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ruminkfo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2022-04-29, 18:11

DWP‑812KT DIR-825 Agregacja?

Post autor: ruminkfo »

Witam, przeniosłam niedawno internet z orange na tmobile (w orange maksimum możliwości to było 3mb/s i jeszcze trzymali mnie przez 3 lata "bo ciągniemy już tam światłowód" tylko po to żeby mi powiedzieć w końcu "no dobra jednak nie pociągniemy, sory mordo, może chcesz nowy telefon na abonament?) <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> bez limitu z anteną zewnętrzną, sprawdziłam na mapie dostępne nadajniki w pobliżu, moja lokalizacja to (54.241060, 18.494961), a konkretnie tam zainstalowałam antenę z zestawu i korzystając z kompasu i gpsu nakierowywałam po kolei na kilka najbliższych btsów i sprawdzałam jakoś połączenia. Najlepiej wypadał ten z ulicy nowińskiej, i wygląda na to że tam jestem podłączona.
Obrazek
Info z routera :
Obrazek
Wszystko wyglądało cacy, pobieranie 60mb/s czyli tyle ile miało być. Czasem niestety spadało łącze do ok 10, szczególnie wieczorami i w weekendy, zakładam że dużo osób jest po prostu podłączonych do tej samej wieży.

co mnie zdziwiło to to co pokazuje netmonster, jakby były tam nadajniki których nie ma wpisanych w uke? I czasami sprawdzając, szczególnie na początku, netmonster pokazywał że łączę się właśnie z tym nadajnikiem, co jest bardzo dziwne, teraz pojawił się tez drugi po prawej.
Obrazek

no ale okej, ważne że ten internet był, czasem wolno ale był. Aż tu nagle kilka dni temu raz na jakiś czas, zazwyczaj wieczorami i w weekendy zrywa mi całkowicie internet, albo mam 600+ ping i pobieranie może z 200kb/s, ogółem po prostu dramat, co ciekawe mam telefon w Mobile Vikings, i z tego co wiem to oni korzystają z nadajników Play i ten internet też w tym samym momencie działa tak samo źle.
Odezwałam się do t-mobile i od nich dostałam informację że ktoś w pobliżu zamontował sobie repeater i dlatego to się dzieje, i że zgłosili już to do uke, nie znam się na tym, nie wiem skąd to mogą wiedzieć, nie wiem jak wygląda procedura ale sądzę że szybko się tym nie zajmą.

Tu dochodzimy w końcu do sedna, z tego co wiem to router który mam ma możliwość agregacji, tylko za kija nie wiem jak to ustawić, już przed tym dramatem który się teraz dzieje zrywało mi łącze jakoś 1 czy max 2 razy dziennie na kilka minut, ale potem łącze wracało do normalnej prędkości. teraz jak już się to zacznie to do 23 jakoś mam te 200kb/s. Ale już nie wraca praktycznie w ogóle do 60mb/s w ciągu dnia. zazwyczaj 5-15mb/s i liczę na to że może agregacja by chociaż w tym pomogła. Karta sim Tmobile jest włożona bezpośrednio do anteny zewnętrznej, i jeśli będę musiała, to wejdę z powrotem na ten stromy daszek jakby trzeba było coś sprawdzić, ale jeśli jest inny sposób to spróbowałabym najpierw innego.

A to pokazuje teraz netmonster, jest to inny nadajnik niż ten pokazywany w info z routera.
Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: DWP‑812KT DIR-825 Agregacja?

Post autor: matek451 »

Ale to jest agregacja LTE2600+2100 z Nowińskiej, parametry sygnału na podstawowym paśmie LTE2600 dostateczne, telefon loguje się do 3GUMTS900 z tego BTS-a, T-mobile widać tak tam działa a bajki o repeaterze są załosne, nie ma żadnych przesłanek w SINR aby tak było. Kręć tym cudem techniki od D-Linka i ustaw na BTS Biełkówko, moze się z nim połączy i będzie lepiej
ruminkfo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2022-04-29, 18:11

Re: DWP‑812KT DIR-825 Agregacja?

Post autor: ruminkfo »

matek451 pisze:Ale to jest agregacja LTE2600+2100 z Nowińskiej, parametry sygnału na podstawowym paśmie LTE2600 dostateczne, telefon loguje się do 3GUMTS900 z tego BTS-a, T-mobile widać tak tam działa a bajki o repeaterze są załosne, nie ma żadnych przesłanek w SINR aby tak było. Kręć tym cudem techniki od D-Linka i ustaw na BTS Biełkówko, moze się z nim połączy i będzie lepiej
kurcze znowu mi kłamią :/ na bielkówku było gorzej, między mną a tym btsem jest w sumie relatywnie spora górka więc może w tym sęk.
dziwi mnie że tak nagle jak zaczęły być problemy z tym pingiem i internetem z tmobile to w tym samym momencie mobile vikings który działa na play zaczął szwankować a z nim nigdy, przez 4 lata nie miałam problemów.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: DWP‑812KT DIR-825 Agregacja?

Post autor: matek451 »

A z jakiego sprzętu korzystasz na karcie Vikings Mobile ?
ruminkfo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2022-04-29, 18:11

Re: DWP‑812KT DIR-825 Agregacja?

Post autor: ruminkfo »

matek451 pisze:A z jakiego sprzętu korzystasz na karcie Vikings Mobile ?
Realme 8 pro.
A właśnie teraz netmonster pokazuje że internet z tmobile połączył mi się z tym nadajnikiem niby w Pręgowie, o CID 2953290 którego nawet nie widzę w spisie btsów, internet spadł do solidnych 5mb a ping skacze między 200 a 80.
nie widze nigdzie tego z numerem 2953290, ale najbliższe tego numeru są nadajniki UMTS play , mają dwa o numerach 2953201 i 2953270 nie wiem czy to coś wyjaśnia
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: DWP‑812KT DIR-825 Agregacja?

Post autor: matek451 »

W przypadku VM i Play jeśli karta głosowa to moze tez działać w RK Orange, oczywiście porównywanie Play na telefonie w stosunku do T-mobile na CPE LTE jest bezsensowne, zasięg w domu dla PLAY co najwyzej na LTE800, pokaż screena z NetMonster i speedtest na krcie VM ale test na zewnątrz.
ruminkfo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2022-04-29, 18:11

Re: DWP‑812KT DIR-825 Agregacja?

Post autor: ruminkfo »

viking teraz nie tak tragicznie, to nie jest nawet blisko tego co zazwyczaj wyciąga ale to i tak lepiej niż router. ale znowu pokazuje mi nieistniejący bts, przejeżdżałam dziś obok tego adresu i rozglądałam się czy może jest jakaś wieża której jakimś cudem jeszcze nie wpisali w uke ale tam nic nie ma, tylko domy.
Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: DWP‑812KT DIR-825 Agregacja?

Post autor: matek451 »

A po co w ogóle patrzysz na te mapki i nie pokazuje się tej zakładki tylko Live , ta jest bezużyteczna tak jak mapki. Na zewnatrz LTE2600 Play z drugiego sektora na BTS-ie Nowińska , brak parametrów sygnału, Speedtest OK, dziwi wybór T-mobile skoro doświadczenia z Orange i NetWorks były kiepskie a Play sprawdzony na kartach VM.
ruminkfo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2022-04-29, 18:11

Re: DWP‑812KT DIR-825 Agregacja?

Post autor: ruminkfo »

ah sorki. No to znowu wyszłam na zewnątrz i to teraz wyniki viking, coś się zmieniło.
Obrazek
testowałam play z anteną zewnętrzną przed tmobile, tez mi czasem zrywało połączenie jeszcze w okresie testowym więc uznałam że jak mi ma zrywać połączenie to chociaż za tą samą cenę wezmę tmobile ale nie będę miała limitu 500gb który jest katorgą.
ruminkfo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2022-04-29, 18:11

Re: DWP‑812KT DIR-825 Agregacja?

Post autor: ruminkfo »

a tmobile zrobił teraz parkour i już w ogóle nie rozumiem o co chodzi
Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: DWP‑812KT DIR-825 Agregacja?

Post autor: matek451 »

Play tym razem to Biełókówko I słaby sygnał na LTE1800 z 3 sektora, kóry jest przeciązony. T-mobile to 3G z UMTS900 ale spedtest wykonany już na LTE, pasmo przeciązone.
ruminkfo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2022-04-29, 18:11

Re: DWP‑812KT DIR-825 Agregacja?

Post autor: ruminkfo »

Czy jest cokolwiek co mogę z tym zrobić?
ODPOWIEDZ