Internet T-mobile - czy będzie działał stabilnie w podanej lokalizacji?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
davi013x
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2022-05-10, 11:33

Internet T-mobile - czy będzie działał stabilnie w podanej lokalizacji?

Post autor: davi013x »

Witam, pierwszy raz wybieram internet mobilny jako moje główne łącze, więc mam niewielkie pojęcie na ten temat.
Wczoraj oglądałem dom do wynajęcia, dziś musze zdecydować czy go wynajmę czy nie (z racji dużego zainteresowania).
Jest tam tylko internet mobilny. Będzie mi on potrzebny do pracy (głównie praca przez TeamViewer), średnio miesięcznie pobieram jakieś 300 GB.

Sprawdzałem Orange i Play, ale działały wolniej od T-mobile.
Zrobiłem kilka testów, ale że nie miałem wiele czasu i moja wiedza jest bardzo ograniczona w tym zakresie to danych jest niewiele. Czy da się z poniższych informacji stwierdzić czy internet tam będzie działał stabilnie i z prędkością co najmniej 20 MB? A może lepiej nie pakować się w to dopóki nie będę mógł zrobić większej ilości testów ?

Lokalizacja: 50°00'17.1"N 20°57'09.7"E
https://www.google.com/maps/place/50%C2 ... 20.9527022

Poniższe testy robiłem jakieś 10 cm ponad dachem budynku w godzinach 19:50 - 20:10. Myślałem na dachu zamontować jakąś antenę (też o tym nie mam jeszcze pojęcia) bo tam wyszła najwyższa prędkość pobierania. Rutera jeszcze nie posiadam (również będę potrzebował rady).

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Dodam, że w mieszkaniu prędkość wynosiła 14/1.33, a screen s NetMonstera wygląda tak:
Obrazek
Dodatkowo ping z wnętrza mieszkania do mojej pracy (Kraków) wynosił 98, a na zewnątrz budynku 39.

Z góry przepraszam za moją niekompetencje, ale nie maiłem czasu zebrać większej ilości informacji, a zależy mi żeby jak najszybciej się wyprowadzić z obecnego mieszkania.

Pozdrawiam,
Dawid
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet T-mobile - czy będzie działał stabilnie w podanej lokalizacji?

Post autor: matek451 »

W domu tacja bazowa NetWorks na Kochanowskiego 30, agregacja 4 pasm LTE2600+2100+1800+800 dla T-mobile na niej. W domu parametry sygnału tylko dostateczne, zew. antena na 1800-2600MHz konieczna jesli chcesz uzyskiwać lepsze prędkości, ewentualnie CPE LTE/5g. Speedtesty nie powalają, stacja na 2 sektorze z którego korzystasz wydaje się być obciązona choć bez dramatu, jaki to telefon? Stacja pracuje na 3 sektorach, niestety ale jestes w jej przypadku pomiędzy sektorami.
Na zewnatrz to BTS Czerwona, sygnał na LTE2600 OK ale SINR słaby, jestes na kierunku sektora pierwszego, speedtest nie powala. Ogólnie lokalizacja dziwna, bo na krawędzi zasięgu z 3 stacji bazowych bo jest jeszcze trzecia na Zakładowej 6.
Szkoda ze nie pokazałeś testów z Play.
davi013x
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2022-05-10, 11:33

Re: Internet T-mobile - czy będzie działał stabilnie w podanej lokalizacji?

Post autor: davi013x »

Dzięki matek451 za odpowiedź.
Telefon to Samsung Galaxy A7.
Niestety nie mam testów dla Play. Po tym jak zobaczyłam, że chodzi sporo wolniej skupiłem się na T-mobile. Ale faktycznie dla porównania by nie zaszkodziło.

Mam plan kupić antenę zewnętrzną i zamontować na dachu (ok 2.5 m nad ziemią ,więc szału nie ma z wysokością).
Myślisz, że jest tu szansa wyciągnięcia 20 MB lub najlepiej 30 MB stałego transferu jeżeli dobiorę dobrej klasy antenę i router? Czy to raczej wróżenie z fusów dopóki nie kupię i nie sprawdzę?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet T-mobile - czy będzie działał stabilnie w podanej lokalizacji?

Post autor: matek451 »

W T-mobile sprawdź czy dostaniesz ofertę domowy bez limitu danych i z jakim DL, oferta ze sprzętem. Niestety ale wybór nie powala, masz 14 dni na testy.
davi013x
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2022-05-10, 11:33

Re: Internet T-mobile - czy będzie działał stabilnie w podanej lokalizacji?

Post autor: davi013x »

Tak dostanę. Według nich tam mam dostęp do 90 Mb/s (Internet domowy L).
No to będziemy testować ;)
ODPOWIEDZ