Wzmacniacz czy zwykły router?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wzmacniacz czy zwykły router?

Post autor: wojteks »

Ale czemu OpenWrt skoro jest dostępny Voxel?
Nie pomagam na PW!
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Wzmacniacz czy zwykły router?

Post autor: Mig25 »

Chyba OpenWRT wsparcia nie ma dla LBR20 ( przynajmniej nie miał jak go testowałem) , dokładnie chodziło o Voxel.
szczepan1991
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2022-05-15, 09:32

Re: Wzmacniacz czy zwykły router?

Post autor: szczepan1991 »

wojteks pisze:Ale czemu OpenWrt skoro jest dostępny Voxel?
Mig25 pisze:Chyba OpenWRT wsparcia nie ma dla LBR20 ( przynajmniej nie miał jak go testowałem) , dokładnie chodziło o Voxel.
Pierwsze słyszę, jestem całkiem nowy w temacie. Zaraz "obczaję". Dzięki
szczepan1991
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2022-05-15, 09:32

Re: Wzmacniacz czy zwykły router?

Post autor: szczepan1991 »

No i "obczaiłem" :/
Tak jak przy OpenWRT nic z tego nie rozumiem. Mam ściągnięty plik .img, który gdy próbuję zainstalować mówi, że "Plik obrazu dysku jest uszkodzony". Nie sądzę, żeby wszystkie pliki, które ściagam były uszkodzone, zapewne potrzeba do tego odpowiedniego programu, ale nie wiem jakiego. VortualBox też tego nie obsługuje, podobno trzeba przekonwertować taki plik na rozszerzenie .vdi, ale gdy próbowałem to robić przez commandera to wychodziła z tego, za przeproszeniem, sr*ka. Korzystam z Windowsa, nie jestem Linuxiarzem, niestety nie wiem z czym to się je.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Wzmacniacz czy zwykły router?

Post autor: Mig25 »

No to coś bardzo nie tak musisz robić.
W pliku zip jest też QuickStart , i pisze tam ,że jest b"bardzo zalecana" instalacja orginalnej wersji oprogramowania 2.5.2.20 przed instalacją Voxel. Najpierw to zrób ( choć jak pamiętam ja instalowałem na najaktualniejszą i nie było problemów).
A później plik .img powinien wgrać się tak samo jak orginalne oprogramowanie.
szczepan1991
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2022-05-15, 09:32

Re: Wzmacniacz czy zwykły router?

Post autor: szczepan1991 »

Mig25 pisze:No to coś bardzo nie tak musisz robić.
W pliku zip jest też QuickStart , i pisze tam ,że jest b"bardzo zalecana" instalacja orginalnej wersji oprogramowania 2.5.2.20 przed instalacją Voxel. Najpierw to zrób ( choć jak pamiętam ja instalowałem na najaktualniejszą i nie było problemów).
A później plik .img powinien wgrać się tak samo jak orginalne oprogramowanie.
Tak, ściągnąłem tę zalecaną wersję oprogramowania, ale to też jest plik .img, który tak samo przedstawia się jako uszkodzony.
Czym otwierać te obrazy .img? Próbowałem przez zwykły eksplorator Windows, VirtualClone i Virtualbox. Wszędzie pokazuje błędy.
szczepan1991
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2022-05-15, 09:32

Re: Wzmacniacz czy zwykły router?

Post autor: szczepan1991 »

W końcu ten plik .img "ruszył" za sprawą programu All Image, ale już w trakcie nagrywania obrazu na pamięć USB pojawiły się problemy. Po wymuszeniu instalacji końcowo i tak pliku nie czyta i wyskakuje informacja o uszkodzeniu:

https://files.fm/u/msv4f88qe#/view/65xzju8qk

https://files.fm/u/msv4f88qe#/view/gcht9veeq

https://files.fm/u/msv4f88qe#/view/gfpmkrxg2

Czarna magia, nie rozumiem tego
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Wzmacniacz czy zwykły router?

Post autor: Mig25 »

Ale gdzie tam jest napisane ,że plik .img to obraz , który trzeba wgrać na pendrive ?:)
Wchodzisz normalnie przez przeglądarkę na stronę routera , znajdujesz zakładkę z uaktualnieniem FW , i aktualizujesz z pliku ,wskazując ten plik .img
szczepan1991
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2022-05-15, 09:32

Re: Wzmacniacz czy zwykły router?

Post autor: szczepan1991 »

Mig25 pisze:Ale gdzie tam jest napisane ,że plik .img to obraz , który trzeba wgrać na pendrive ?:)
Wchodzisz normalnie przez przeglądarkę na stronę routera , znajdujesz zakładkę z uaktualnieniem FW , i aktualizujesz z pliku ,wskazując ten plik .img
Łoo Paanie, no to widzisz, ja jestem ciemny jak tabaka w rogu :D
Ok, no dobra, to już wiem co robić tylko się boję więc poproszę jeszcze o potwierdzenie xD

Czyli tak, jestem na stronie routera, znalazłem te ustawienia dotyczące aktualizacji, w prawym górnym rogu mam informację o najnowszej wersji oprogramowania, czyli rozumiem, że nie muszę nic aktualizować:

https://files.fm/u/zeuzd5qpk#/view/7j467u2wd

plik .img Voxela mam z tej stronki, ściągnąłem najnowszą wersję:

https://files.fm/u/zeuzd5qpk#/view/9639tpp3p

I teraz rozumiem, że mam wgrać ręcznie na wyżej przedstawionej stronie routera ten plik Voxela:

https://files.fm/u/zeuzd5qpk#/view/yth3ry83a

I chodzi o aktualizację routera, nie modułu LTE? Bo po prawej od zakładki "Aktualizacja ręczna" jest jeszcze "LTE Update"
Tak? Dobrze robię? Nie wybuchnie mi router ani nie zhackuję Pentagonu przez przypadek?

I dodatkowe pytanie - Czy w razie czego mogę zawsze wrócić do tego dedykowanego oprogramowania poprzez zwykłą aktualizację online na tej stronie routera?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Wzmacniacz czy zwykły router?

Post autor: Mig25 »

Tak , aktualizacja ręczna.
Wybuchnąć nie wybuchnie i pentagonu nie zhakujesz , no ale jak to przy flashowaniu zawsze ryzyko jakieś jest ,mimo ,że plik jest weryfikowany przed wgraniem przez router.
Możesz wrócić ,ale chyba nie przez aktualizację online , a tak samo przez aktualizację ręczną ,tylko plik img sciągasz z orginalnej strony Netgeara to tego routera.
szczepan1991
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2022-05-15, 09:32

Re: Wzmacniacz czy zwykły router?

Post autor: szczepan1991 »

Mig25 pisze:Tak , aktualizacja ręczna.
Wybuchnąć nie wybuchnie i pentagonu nie zhakujesz , no ale jak to przy flashowaniu zawsze ryzyko jakieś jest ,mimo ,że plik jest weryfikowany przed wgraniem przez router.
Możesz wrócić ,ale chyba nie przez aktualizację online , a tak samo przez aktualizację ręczną ,tylko plik img sciągasz z orginalnej strony Netgeara to tego routera.
No i dobra, pierwsze co zrobiłem to jednak zdowngrade'owałem dedykowane oprogramowanie do wersji 2.5.2.20 zgodnie z zaleceniami z pliku "Quick Start". Po tym zabiegu strona routera nie loguje się do panelu startowego tylko zapodaje komunikat o tym, żeby wejść w aplikację mobilną Orbi i ustawić wifi. Jednocześnie router nie łączy internetu. Piszę teraz z komórkowego. Znaczy niby "połączono", ale każdą stronę wyświetla jako "połączenie nie jest prywatne".

https://files.fm/u/x3bs4q6hn#/view/yzaycc7q5

Na aplikacji mobilnej nic się w zasadzie nie zmieniło oprócz wyświetlanego na pomarańczowo komunikatu o aktualizację oprogramowania:

https://files.fm/u/8525ckgpn#/view/gacnrpfbr

I co ja mogę teraz zrobić?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Wzmacniacz czy zwykły router?

Post autor: Mig25 »

Próbować wpisać jeszze raz albo adres routera , albo przez stronę orbilogin.com.
Można później spróbować przywrócić od ustawień domyślnych i od nowa skonfigurować.
szczepan1991
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2022-05-15, 09:32

Re: Wzmacniacz czy zwykły router?

Post autor: szczepan1991 »

Mig25 pisze:Próbować wpisać jeszze raz albo adres routera , albo przez stronę orbilogin.com.
Można później spróbować przywrócić od ustawień domyślnych i od nowa skonfigurować.
Zarówno orbilogin.com jak i po wpisaniu adresu routera wywala tę informację o Appce.
Zupdate'uję to z powrotem, bo na ten moment nie działa mi net i poszukam jeszcze co można z tym zrobić. Coś widocznie ten Orbi wymusza najnowszą aktualizację. A jednak boję się instalować tego Voxela na tę właśnie nowszą, niż zalecana, wersję.
szczepan1991
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2022-05-15, 09:32

Re: Wzmacniacz czy zwykły router?

Post autor: szczepan1991 »

Ja pierr..
Teraz mi nie działa na komputerze. Po zaktualizowaniu z powrotem, łączy na komórce i wyświetla strony, a na komputerze wszystkie strony z błędem "połączenie nie jest prywatne", a na adresie routera głupia informacja o przejściu do aplikacji. W aplikacji niby wszystko jest ok.
Chyba będę musiał zrobić reset fabryczny
szczepan1991
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2022-05-15, 09:32

Re: Wzmacniacz czy zwykły router?

Post autor: szczepan1991 »

szczepan1991 pisze:Ja pierr..
Teraz mi nie działa na komputerze. Po zaktualizowaniu z powrotem, łączy na komórce i wyświetla strony, a na komputerze wszystkie strony z błędem "połączenie nie jest prywatne", a na adresie routera głupia informacja o przejściu do aplikacji. W aplikacji niby wszystko jest ok.
Chyba będę musiał zrobić reset fabryczny
Dobra, działa już. Ja pier.. Trzeba było na nowo zarejstrować się jako administrator. Widocznie to samo trzeba zrobić po tamtym downgradzie. Natomiast nie da się tego zrobić z poziomu aplikacji tak jak sugeruje strona routera, bo w aplikacji niby wszystko jest ok, nawet po restarach routera. Trzeba wybrać opcję na stronie routera, że niby nie mam smartfona obsługującego appkę i wtedy wymusza tę rejestrację z przeglądarki.. Taki bug bym powiedział czy inny popie*dol.
Aż strach coś robić dalej xD
Odetchnę trochę i może znowu spróbuję zdowngradować tak, żeby działało i wtedy ruszę "sprawę" Voxela.

Poniżej jeszcze raz screen z tej strony routera, która każe iść na appkę. Natomiast uciąłem w screenie informację, która znajduje się poniżej o tym, żeby kliknąć jeśli nie ma się tego smartfona. Uznałem to za zbędną "stopkę", a tu się okazało kluczowe..

https://files.fm/u/x3bs4q6hn#/view/yzaycc7q5

Świadczy to ogólnie, że synchronizacja tych ustawień router-komputer-appka nie jest idealna i przez to strach działać coś dalej z tymi modyfikacjami w Voxelu jeśli jest potencjalne ryzyko zes*ania się routera.
szczepan1991
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2022-05-15, 09:32

Re: Wzmacniacz czy zwykły router?

Post autor: szczepan1991 »

Jako, że temat odbiegł od pierwotnego szlaku, a w zasadzie został rozwiązany przenoszę aktualną dyskusję do nowo założonego w odpowiednim dziale: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=1&t=62670
ODPOWIEDZ