Problem z zasięgiem/predkością internetu

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tomahawk5000
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2022-05-30, 13:01

Problem z zasięgiem/predkością internetu

Post autor: tomahawk5000 »

Cześć,
nie mieszkam z rodzicami więc nie mam łatwego dostępu ale chciałem im pomóc w dostępie do internetu.
Rodzice mieszkają mniej wiecej tutaj: https://goo.gl/maps/RmFMLdsGsW743xbP7

W zasiegu są dwa/trzy BTSy celuje na nie anteną kierunkową dual signaflex II 46dBi, router jaki posiadam to Huawei B628-265
Testowałem 2 karty SIM (zwykłe prepaid) Tmobile i Orange
kierunek na
- BTS Nowa Sucha, Mazowieckie, Nowa Sucha 55A - wieża T-Mobile nie jest tak dobry jak na
- Jeżówka - gm. Sochaczew, MazowieckieJeżówka 12A - wieża P4 Play tutaj i TMobile i Orange wypada lepiej (chodzi o ten http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 37&zoom=15)

W zasiegu jeszcze mam BTS Nowa Sucha, Mazowieckie Nowa Sucha 55 - wieża Plusa gdzie wg strony http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 57&zoom=16 powinno działać Aero2 (jest już w drodze, niedługo zrobie testy)

Problem jaki mam głównie polega na tym że predkość drastycznie spada wieczorami czy popołudniu, spada z około 30mbs przy czesnych godzinach porannych (jest to dla rodziców w 200% wystarczające) do 1mbs (przy tej predkości nie da się prowadzić żadnych wideorozmów)

inni znajomi z tego regionu mieszkający od 200metrów do 500metrów od mojej lokalizacji nie mają tego problemu, nie wiem czemu u mnie on występuje. Czy np słup energetyczny blisko przechodzący może generować jakieś zakłucenia (mam taki w odległości 20metrów, tylko że gdyby generował takie to chyba cały czas a nie tylko wieczorami)?

antena kierunkowa jest zamontowana przy kominie na dachu tak że w najwyższym możliwym miejscu, mimo wszystko przy tych najwiekszych spadkach już na podwórku telefon może złapać lepszy zasieg niż antena, antena z tego co czytałem nie może mieć dłuższego kabla niż 15m więc nie mogę jej az tak pociągnąć
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z zasięgiem/predkością internetu

Post autor: matek451 »

A te elektrosmieci z Signaflex to na jaki BTS masz ustawione? Jak wygladaja parametry sygnału na poszczególnych pasmach LTE2100, LTE1800 i LTE800 z Nowej Suchej bo to satacja z 3CC CA LTE2100+1800+800, Jeżówka to padlina czyli golec z only LTE800 nie wart żadnej uwagi, tylko agregacja LTE2100+1800 z N.Suchej daje jakieś nadzieje ale wymaga poprawy sygnału na 1800-2100MHz. Z innych operatorów test PLAY z BTS-a Jeżówka gdzie ma 35MHz pasma w agregacji LTE2100+1800+800, starter odNowa za 5 zł i 100GB za darmo.
tomahawk5000
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2022-05-30, 13:01

Re: Problem z zasięgiem/predkością internetu

Post autor: tomahawk5000 »

Antena skierowana na Jeżówkę bo tam było w sumie najlepiej. Ogólnie to chyba jest jakis problem z tym żeby wybrać konkretne pasmo na tym routerze HManager zdaje sie że nie chciał współpracować jest jeszcze HuaCrt ale jeszcze go nie testowałem (mieszkam w Krakowie rodzice ponad 300km dalej) postaram sie zorganizować wyniki dziś przynajmniej z tego kirunku.

w planach mam jeszcze testy play oraz aero2
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Problem z zasięgiem/predkością internetu

Post autor: tomekwwa »

Możesz zacząć też od wywalenia tego tłumika antenopodobnego i postawienia routera najwyżej jak możesz, a jeszcze lepiej na zewnątrz i sprawdzenia czy dalej jest problem. Przy okazji zrobisz jakieś sensowne pomiary.
tomahawk5000
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2022-05-30, 13:01

Re: Problem z zasięgiem/predkością internetu

Post autor: tomahawk5000 »

ale czym skutecznie w tym routerze wymuszac pasma?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z zasięgiem/predkością internetu

Post autor: matek451 »

Na B628-350 korzystam z LTE H-monitor
tomahawk5000
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2022-05-30, 13:01

Re: Problem z zasięgiem/predkością internetu

Post autor: tomahawk5000 »

matek451 pisze:Na B628-350 korzystam z LTE H-monitor
a możesz wysłać link do wersji z której korzystasz? Masz wersje na windows czy android? To co miałem nie działało oraz telefon krzyczał o jakimś zagrożeniu (więc odinstalowałem)
ODPOWIEDZ