Problem z zasięgiem/Internetem

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pomocxp09
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-06-04, 15:47

Problem z zasięgiem/Internetem

Post autor: pomocxp09 »

Dzień dobry,

W tamtym roku zamontowałem ZTE MF-258K
w tej lokalizacji https://www.google.com/maps/place/49%C2 ... 19.6041111

W tamtym roku udało się stabilnie uzyskiwać prędkość pobierania 6MB/ wysyłania 2MB i ping 40ms

W tym roku odczyty są tylko pobierania 4MB/ wysyłania 0,5MB i ping 50ms

Niestety jest to dolinka a nadajniki są za górami.

Operator Plus.

Proszę o sugestię czy można coś zrobić w tej kwestii aby poprawić stabilność ?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Problem z zasięgiem/Internetem

Post autor: piotrzet »

A na jakiej podstawie wybrałeś tego operatora, a nie innych?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z zasięgiem/Internetem

Post autor: matek451 »

A dlaczego nie Plus ? Alternatywa to Play i nic więcej.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Problem z zasięgiem/Internetem

Post autor: piotrzet »

I właśnie dlatego piszę o innych sieciach. Nie od dziś wiadomo jak działa Plus. Tym bardziej, że widać ile kto ma lokalizacji w okolicy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z zasięgiem/Internetem

Post autor: matek451 »

Osiedle Carchla i inne od dawna maja problemy z zasięgiem, BTS na wiezy Emitela-Sumerówka to domena Play z agregacja LTE2600+2100+1800+800, Plus ma tam na 2 sektprach LTE2600+1800?+900 a jeden bez LTE2600 a NetWorks tylko LTE2100+1800. Do tego Juszczyn i maszt Play z LTE2100+1800+800 i Plus ze swoim na LTE1800+900. Tam to nie Plus ma problem tylko NetWorks.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Problem z zasięgiem/Internetem

Post autor: piotrzet »

Aczkolwiek jeśli już patrzysz to patrz na całość. N! 3 stacje w tym jedna komplet pasm, i dwie L1800+L2100 o ile nie więcej. Plus jedna stacja L900+L1800+L2600, Play 2x komplet. Ja widzę jednak, że to Plus ma problem, a nie N! W Suchej Beskidzkiej 0 stacji Plusa, 2 N! więc chyba coś ci się pomyliło ale to żadna nowość.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z zasięgiem/Internetem

Post autor: matek451 »

Jakiej Suchej Beskidzkiej, to góry tam to tak nie działa, p... sz jak zwykle. Problemy z internetem mobilnym na tych osiedlach w dolinie za Grzechynią i w samej Grzechyni od dawna są przedmiotem zapytań na forach. Tylko co ty mozesz na ten temat wiedzieć. Stacja NetWorks na Sumerówce to nieporozumienie, Plus i PLAY to inna bajka , Plus jako jedyny miał tez stację Fitkówka a Play postawił obok swoją. Mimo to na tym terenie nadal występują problemy z zasiegiem i prędkościami.
Jak zawsze nie masz pojęcia o czym piszesz, liczysz stacje n btsearch.pl i się wymądrzasz, ludzie stamtąd mogą się uśmiać po pachy z tych twoich bzdetów. Merytorycznie nie masz jak zawsze nic do powiedzenia, teren o którym mowa jest trudny a NetWorks tam nie istnieje i długo nie będzie istnieć.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Problem z zasięgiem/Internetem

Post autor: piotrzet »

Jak zwykle nic mertyroycznego tylko docinki personalne standard twój. Kompromituj się dalej. A ja czekam na konkretne testy operatorów i wtedy zobaczymy co i jak.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z zasięgiem/Internetem

Post autor: matek451 »

Docinać to zacząłeś ty nie ja więc masz za swoje. Popatrzyłeś sobie synku na mapę btsearch.pl i zgrywasz fachowca a ta mapa tam to jest ch... a tam warta, to sa góry . Okolice Zawoi i Grzechyni to znany problem zasiegowy, żaden operator nie ma tam dobrego zasiegu ,miejskie BTS-y w Suchej obsługuja inne tereny, ten obsługuje maszt Emitela na Sumerówce, do tego dochodzi Maków i lokalne stacje na OSP oraz 2-sektorowy NW na szpitalu a Bryndzówka obsługuje inne doliny. Dyskutujesz o czymś o czym nie masz pojęcia, czytają cię tu ludzie i widzą co prezentujesz, nie dociera do ciebie ze NetWorks nie ma zasięgowego LTE800 na Sumerówce, stacja powinna być dawno zmodernizowana. Poczytaj moje posty, naucz się wreszcie czegoś zamiast pisać wszędzie gdzie można o tym jak to T-mobile jest naj to podyskutujemy. Plus ma wiele za uszami, sieć LTE wiadomo skansen ale akurat w tej lokalizacji to NetWorks lezy i kwiczy.
Czekaj na testy, zaklinaj rzeczywistość, moze się doczekasz i stanie się cud.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Problem z zasięgiem/Internetem

Post autor: piotrzet »

Już kiedyś w Radomiu się skompromitowałeś, że N! będzie najsłabsze, a twój cudowny Play najlepszy. Zrobił testy i co się okazało N! wypadło najlepiej. Także oszczędź wstydu. Nikt również nie pisał o tym, że któraś sieć jest najlepsza tylko o testach. No ale cóż widać, że ktoś ma jakieś zwidy.
A to to chyba ja napisałem "Jak zawsze nie masz pojęcia o czym piszesz, liczysz stacje n btsearch.pl i się wymądrzasz, ludzie stamtąd mogą się uśmiać po pachy z tych twoich bzdetów. " Sam już nie wiesz co piszesz.
pomocxp09
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-06-04, 15:47

Re: Problem z zasięgiem/Internetem

Post autor: pomocxp09 »

Dziękuje za odpowiedzi w dyskusji.
W tamtym roku przeprowadzony został test i Plus najlepiej wypadł. Nie posiadam notatek niestety z testów.
Dobrze Drodzy Państwo a w takim razie przetestuję Play.
Czy mogę jeszcze mieć ostatnie pytanie czy sprzęt jest ok do tej lokalizacji? Czy może zainwestować w antenę i modem inny ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z zasięgiem/Internetem

Post autor: matek451 »

A co Radom ma wspólnego z Grzechynią czy przysiółkiem Carchla, żal czytać to co piszesz. No a co do personalnych docinek to " Ja widzę jednak, że to Plus ma problem, a nie N! W Suchej Beskidzkiej 0 stacji Plusa, 2 N! więc chyba coś ci się pomyliło ale to żadna nowość." tak zaczałes merytoryczna dyskusję.
Dedykowane stacje dla niego są na maszcie Emitela-Sumerówka i szpital w Suchej . W tym rejonie to często mozna złapać zasięg z g.Wojewódka w Stryszawie a nie z typowo miejskich stacji . Tereny górskie mają swoją specyfikę tu mapa btseyarch.pl nie jest wyrocznią, decyduje ukształtowanie terenu.
W przypadku NetWorks istnieje pilna potrzeba modernizacji BTS-ów na Sumerówce i tej na szpitalu w Suchej o LTE800, ta druga ma sektor skierowany na doliny w kierunku południowym ale zasięg na LTE2100 /1800 z niej jest problematyczny. Brak pasma zasięgowego na tych kluczowych stacjach dla tego rejonu to poważny błąd. I na tym polega merytoryczna dyskusja , liczą się argumenty.
Autor niech zrobi testy czego chce w tym Play, nawet na MF258k mozna uzyskać potrzebne dane, zakładka Sieć-LTE pokaże pasma, parametry sygnału , eNB CID, na początek z Plusa, potem w Play no i jak ma ochotę to T-mobile.
pomocxp09
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-06-04, 15:47

Re: Problem z zasięgiem/Internetem

Post autor: pomocxp09 »

Drodzy Państwo klient przesłał mi zakładkę z pasm na razie z PLUSa. Do dwóch tygodni będę miał pomiary pozostałych operatorów.

Obrazek
ODPOWIEDZ