Jaka antena do poprawy stabilnosci przesylu danych

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maleckfi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-07-02, 20:11

Jaka antena do poprawy stabilnosci przesylu danych

Post autor: maleckfi »

Czesc. Chcialbym prosic o porade. Mam internet domowy z Orange i spore problemy ze stabilnoscia szybkosci lacza. Czasami jest 20-25mb/s a czasem 2mb/s. Maszt Orange/T-mobile mam w odleglosci dokladnie 3km i widze go bezposrednio z okna na pietrze. Router (Huawei 315s) stoi w domu na parapecie i prawie widzi maszt. Czy zastosowanie anteny pomoze? Jesli tak to jakies? Dodatkowo moglibyscie doradzic mi jakis nowszy i lepszy router? Ten ma swoje lata wiec gotowy jestem go wymienic mimo, ze dziala. Zalaczam screeny z Netmonster zrobione na tablecie Samsung. Niestety nie da sie polaczyc przez LTEWatch - ten router po aktualizacji softu nie pozwala na polaczenie tak aby LTEWatch dzialalo. Dzieki wielkie.

Aha - jest potencjalnie opcja przejscia na t-mobile - jest na tym samym maszcie. Pytanie czy jestescie w stanie doradzic bez danych z netmonstera czy to bedzie lepiej dzialalo? Jeszcze raz dzieki.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaka antena do poprawy stabilnosci przesylu danych

Post autor: wojteks »

Potrzebujesz anteny 1800-2600MHz i routera z agregacją 3 pasm (np. LBR20).
Nie pomagam na PW!
maleckfi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-07-02, 20:11

Re: Jaka antena do poprawy stabilnosci przesylu danych

Post autor: maleckfi »

Dziękuje. Czy taka antena jest ok czy coś innego moglibyście polecić?

https://allegro.pl/oferta/antena-dual-d ... 1977233335
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Jaka antena do poprawy stabilnosci przesylu danych

Post autor: Hermogenes »

To jest niewłaściwa antena potrzebujesz anteny na pasma górne jak napisał admin panel od Cybertech . Nie patrz na szeroko zakresowe. Pozdrawiam Hermogenes
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka antena do poprawy stabilnosci przesylu danych

Post autor: matek451 »

Elektrośmieci z Signaflex jak widać cieszą się powodzeniem, nachalny, kłamliwy marketing i zysk wyssany z palca robi swoje. Tysiące Januszy kupuje ten złom a potem pisze na forach ze mobilny nie nadaje się do niczego, sami są sobie winni, wystarczy poczytać na fachowych forach co warte są te anteny od new-electric i jak on tam się jeszcze nazywa.
BTS z agregacją 4 pasm LTE, w testach niezłe parametry sygnału na LTE2100, zapewne zblizone na LTE1800, słabe na LTE2600 więc antena o duzym zysku na 1800-2600MHz z nastawieniem na LTE2600. Do poprawy SINR
Ale póki co to jeszcze autor nic nie napisał o routerze, jaki wybrał, stacja z 4 CC CA więc optymalny z agregacją 4 pasm LTE w QAM256, minimum to taki z agregacją 3 pasm z QAM256
maleckfi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-07-02, 20:11

Re: Jaka antena do poprawy stabilnosci przesylu danych

Post autor: maleckfi »

Dzięki za odpowiedz w sprawie anteny. Uniknąłem zakupu dzięki Wam. Teraz lepiej rozumiem jakiej anteny szukać. Co do routera to chciałbym coś tańszego niż LBR20 polecony powyżej. Ten zaczyna się grubo ponad 2000 zł. Najchętniej bym się chciał w okolicy 1000 zł zmieścił. Gdzieś czytałem ze B715 ma agregacje i z tego co czytałem na forum ma dobre opinie. Możecie mi pls polecić ze 2-3 routery w okolicy 1000 zł lub mniej? I idealnie konkretna antenę. Jest to domek letniskowy wiec tez nie chce inwestować gigantycznych kwot ale z drugiej strony czasem stamtąd pracuje wiec muszę coś poprawić. Dzięki wielkie.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Jaka antena do poprawy stabilnosci przesylu danych

Post autor: Mig25 »

Gdyby były dostępne MikroTik LHG LTE18 kit (LHGGM&EG18-EA) to byłby dla Ciebie ok ( no jeszcze router na wifi w domu potrzebny) ,ale go jeszcze nie ma...
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaka antena do poprawy stabilnosci przesylu danych

Post autor: wojteks »

B715 to zabytek na dziś, tanio i najbiedniej jak się da celowałbym w B535-333 albo jednak używany LBR20.

Co do polecanych anten to przeczytaj z 5 podobnych tematów i będziesz wiedział.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka antena do poprawy stabilnosci przesylu danych

Post autor: matek451 »

Nietypowy , wiejski BTS NetWorks z agregacją 4 pasm LTE czyli zapewne majacy spory potencjał, szczególnie na pasmach pojemnościowych LTE więc juz napisałem jaki sprzęt , oczywiście jak chcesz wyciagnąć z niego maksa, LBR20 za 1000 zł to górna półka.
Zadnych B715 bo to IV liga, dobry 4 -5 lat temu.B628-350 z 3 CC CA QAM256, antena po testach , ale widać ze Dual LTE1800-2600MHz powinien zdać egzamin.
B535-333 to agregacja 2 pasm w QAM256 czyli zapewne w agregacji LTE2600+2100, to niezbędne minimum przy mniejszych oczekiwaniach.
ODPOWIEDZ