Proszę o opinie na temat anteny

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

Grzegorz77
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2022-08-31, 10:05

Re: Proszę o opinie na temat anteny

Post autor: Grzegorz77 »

matek451 pisze:Zygmunt to właściciel Plusa i Polsatu, on umie doić klientów Plusa, daje im niewiele w reklamach TVE na Polsacie Plus to sieć numer 1 , oni są specyficzni bo tak jak ty świata poza PLUSEM nie widzą. W drugiej lokalizacji Plus to taki sam syf jak w pierwszej czyli BTS na Dygasińskiego 25 z LTE1800+900, LTE2600 jest na Prokocimskiej 6. Ogólnie w Krakowie Plus ma około 30BTS-ów z LTE2600, kilka razy mniej od konkurencji, na większości stacji LTE1800+900 czyli bida z nędzą. To jest sieć dla desperatów. Ja korzystam z niej bo u mnie działa wyjatkowo dobrze a 300GB z Plusha za 7,5 zł za m-c .
W drugiej lokalizacji PLAY 3 BTS-ay w poblizu z 55MHz pasma na agregacji LTE2600+2100+1800+800 , NetWorks 4 stacje bazowe , w tym 2 na 50MHz w agregacji LTE2600+2100+1800+800 i 2 na 40MHz bo bez LTE800, taka jest na kościele przy Dygasińskiego.
Bardzo dziękuje za odpowiedź.

A to takie buty z tym Zygmuntem, to widzę, że nie jest z niego taki zły gość. Polsat ma najbardziej "wiarygodne" wiadomości, z tych dostępnych w telewizji (słabo się na tym znam bo nie mam telewizora od 20 lat). Osobiście Plusa nigdy nie lubiłem, ale Lyce lubię. Za to jak tani był roaming (zanim wszyscy dostali trochę darmowego roamingu, który to cesarstwo niemieckie udostępniło swoim koloniom), i za czytelne zasady przede wszystkim.

Muszę pomyśleć o tym play i plushu. Nie pamiętam czy tam było kupione na 6 czy 12 miesięcy, a cena czyni cuda. Jeżeli da się tak tanio kupić na kilka miesięcy na raz, bo tam to kluczowe. Na razie usilnie próbuje się połączyć z modemem hilink przez www, za dwoma routerami, coś nie mogę go zrozumieć.
Grzegorz77
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2022-08-31, 10:05

Re: Proszę o opinie na temat anteny

Post autor: Grzegorz77 »

Warto słuchać mądrych ludzi.

Wczoraj miałem wieczór filmowy, internet działał rewelacyjnie.
Przy trzecim filmie zerwało połączenie, a modem nie chciał świecić na zielono ciągłym światłem.
Po wyjęciu go z kabla, włożeniu z powrotem, przeładowaniu strony, wszystko zaczęło działać.
Ale sytuacja powtórzyła się za pół godziny, teraz modem miał poważniejsze problemy ze "świeceniem".
Trzeci raz stało się to po krótszym czasie, przełożyłem modem do gniazda w dwr 116 i problemy się skończyły.

Wniosek wydaje się być prosty, przy długotrwałym intensywnym korzystaniu dwr 116 nie wyrabia prądowo z krótkim (150 cm), nie najgorszym przedłużaczem. Nie sądziłem, że to aż takie dziadostwo.

Bardzo dziękuję za zwrócenie na to uwagi.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Proszę o opinie na temat anteny

Post autor: wojteks »

Grzegorz77 pisze: dwr 116 nie wyrabia prądowo z krótkim (150 cm), nie najgorszym przedłużaczem.
O 150cm za długim, tylko użycie aktywnego HUBa USB (z własnym zasilaczem mocniejszym niż 1A) na to pomaga. Wtedy długość przedłużacza ma mniejsze znaczenie.
Grzegorz77 pisze:Nie sądziłem, że to aż takie dziadostwo.
Od zawsze tak było.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ