Utrata połączenia z BTSem

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotrekmos5
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2020-11-27, 22:17

Utrata połączenia z BTSem

Post autor: piotrekmos5 »

Witajcie. Serdecznie proszę o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu. Mam internet domowy LTE w T-Mobile. Działał całkiem dobrze (pobieranie 60-80 Mbit, wysyłanie 30 Mbit) i łączyłem się z BTSem Dębska Kuźnia (gm. Chrząstowice). Z uwagi na moją lokalizację (Walidrogi) używam anteny ZTE 258k i łączyła się ona na dwóch pasmach 1800 i 2100. Od kilku dni straciłem praktycznie internet gdyż straciłem połączenie z pasmem 1800. Nadmienię, że antena na dachu nie ruszyła się, a wsparcie techniczne T-Mobile zapewnie, że z ich strony na tym maszcie wszystko działa poprawnie. Proszę o jakieś pomysły co mogę zrobić? Z góry dziękuję.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Utrata połączenia z BTSem

Post autor: matek451 »

\A co w tym dziwnego, BTS z 8 km od ciebie, niededykowany do tej lokalizacji, do tego sprzęt który raczej na LTE2100/1800 nie zapewni dobrych parametrów sygnału, do tego pewnie QoS w wykonaniu T-mobile i jest jak jest. To norma , T-mobile sprzedaje oferty bez limitu w lokalizacjach gdzie nie posiada do tego wymaganej infrastruktury, Walidrogi to taka lokalizacja, tam królują 2 golce z only LTE800, na BTS-ach Walidrogi i Falmirowice.
piotrekmos5
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2020-11-27, 22:17

Re: Utrata połączenia z BTSem

Post autor: piotrekmos5 »

Zastanawia mnie jedynie fakt, że z rok czasu wszystko działało poprawnie tj pobieranie w miarę stabilne i agregacja 1800 + 2100 a nagle ucięło te 1800. To pasmo pojawia się w ustawieniach routera ale sinr jest 0. Nie widzisz opcji, żeby to wróciło do stanu z przed kilku dni?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Utrata połączenia z BTSem

Post autor: matek451 »

Pokaż screena z zakładki LTE na MF258, pytaj T-mobile czemu działało a teraz nie, sprzedali ci no limit do twojej lokalizacji? Teraz pewnie sami steruja ruchem z takich stacji, mogą bo im wolno, stosuja rózne metody ograniczania prędkości klientom w ofertach bez limitu. W Walidrogach nie ma żadnych podstaw aby oferować taką ofertę.
piotrekmos5
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2020-11-27, 22:17

Re: Utrata połączenia z BTSem

Post autor: piotrekmos5 »

A możesz mi podpowiedzieć jak wrzucić załącznik graficzny? Dzięki
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Utrata połączenia z BTSem

Post autor: wojteks »

Jako link do zewnętrznego serwera obrazków.
Nie pomagam na PW!
piotrekmos5
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2020-11-27, 22:17

Re: Utrata połączenia z BTSem

Post autor: piotrekmos5 »

piotrekmos5
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2020-11-27, 22:17

Re: Utrata połączenia z BTSem

Post autor: piotrekmos5 »

Powyżej link do zrzutu z routera. Dodatkowo odpowiadam na pytanie wcześniejsze. TAK T mobile bez problemu sprzedało ofertę bez limitu.
piotrekmos5
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2020-11-27, 22:17

Re: Utrata połączenia z BTSem

Post autor: piotrekmos5 »

I z góry dzięki jeszcze raz za pochylenie się nad tematem:⁠-⁠)
piotrekmos5
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2020-11-27, 22:17

Re: Utrata połączenia z BTSem

Post autor: piotrekmos5 »

W dniu dzisiejszym podjąłem próbę zmiany ustawienia anteny i podłączenia się pod inną stację. Niestety w każdym ustawieniu, nawet w kierunku zupełnie przeciwnym antena łączy się z BTSem w Dębskiej Kuźni mimo że inne są zdecydowanie bliżej (Walidrogi czy Tarnów Opolski). Co zmianę ustawienia resetowałem router ale nic to nie zmieniało. Co możemy być przyczyną takiego zafixowania się mojego routera na tą wybrana stacje BTS?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1724
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Utrata połączenia z BTSem

Post autor: Mig25 »

Może grzebałeś w ustawieniach i ustawiłeś konkretny BTS ? ( To się da zrobić na MF258 z fw od T-Mobile).
piotrekmos5
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2020-11-27, 22:17

Re: Utrata połączenia z BTSem

Post autor: piotrekmos5 »

W moim przypadku jest to MF258k brand Play także on chyba nie ma możliwości zdalnego wyboru stacji czy pasm agregacji. W nim mam jedynie kartę z T-Mobile.
ODPOWIEDZ