ZTE MF258K 4G LTE Konfiguracja

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
emmdee
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-10-03, 23:58

ZTE MF258K 4G LTE Konfiguracja

Post autor: emmdee »

Witam, kupiłem router z anteną z niezależnego sklepu z allegro. (Slyszalem opinie o tym z Play) i mam problem (chyba) z konfiguracją. Jestem laikiem i też zanim zaczne grzebać wole się dopytać. Na speedtescie uploud pokazuje 23,21 Mb/s download 0 Mb/s a ping 29 (sprawdzane na Wifi) póki co nie mam możliwości podłączenia pod kabel do PC. Antena jest na dachu domu, gdzie widać nadajnik w odległości jakichś 200 metrów. Umieszczałem karty z różnych operatorów i wszystkie działały tak samo, czyli że strony nawet nie chciały się załadować. Gdy podłączyłem router, który otrzymałem od T-mobile - jest to jakiś Huawei to wifi działa bez zarzutu. Zależy mi na jak najlepszym łączu. Jakich ewentualnych pomiarów potrzeba lub co polecicie zrobić aby to ogarnąć?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF258K 4G LTE Konfiguracja

Post autor: wojteks »

Pokaż test z telefonu (android), program netmonster, zakładka live i speedtest do tego zrobiony w miejscu anteny.

Testowanie czegokolwiek po WiFi jest z definicji bez sensu.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF258K 4G LTE Konfiguracja

Post autor: matek451 »

Na poczatek screen z zakładki LTE po zalogowaniu się na MF258k z danymi BTS-a i parametrami sygnału na poszczególnych pasmach, przy 200m od BTS-a po co w ogóle pomysł z CPE LTE?
emmdee
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-10-03, 23:58

Re: ZTE MF258K 4G LTE Konfiguracja

Post autor: emmdee »

matek451 pisze:Na poczatek screen z zakładki LTE po zalogowaniu się na MF258k z danymi BTS-a i parametrami sygnału na poszczególnych pasmach, przy 200m od BTS-a po co w ogóle pomysł z CPE LTE?
https://imgur.com/a/17LcDGZ. (Nie miałem możliwości przesłać screenów dlatego musiałem zrobić fotki telefonem :niepewny: ) Tak to wygląda w tej zakładce. Niestety nadal nie da się wczytać żadnej strony. Działa tak jak internet od operatora gdy wykorzysta się cały transfer :D Co poleciłbyś pozmieniać w konfiguracji?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF258K 4G LTE Konfiguracja

Post autor: matek451 »

A na karcie Play jest tak samo? To BTS NetWorks Mała Nieszawka, działa w agregacji LTE2100+1800+800, masz poprawne RSRP z niego ale tragiczny SINR.
emmdee
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-10-03, 23:58

Re: ZTE MF258K 4G LTE Konfiguracja

Post autor: emmdee »

matek451 pisze:A na karcie Play jest tak samo? To BTS NetWorks Mała Nieszawka, działa w agregacji LTE2100+1800+800, masz poprawne RSRP z niego ale tragiczny SINR.
Te pomiary, co wysłałem wczoraj były na karcie Orange. Dziś zrobiłem na Tmobile orazPlay Oczywiście na żadnym nie da się wejść nawet na google. Na modemie w teorii najwięcej kresek zasięgu ma karta z Play, ale z tego co wiem są u sąsiadów i ogólnie słabe o nich opinie, ale ja za bardzo się nie znam stąd ten post.

co dalej polecisz działać i z którym operatorem?
ODPOWIEDZ