zasięg edge na antenie kierunkowej

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krzychu

zasięg edge na antenie kierunkowej

Post autor: krzychu »

Czy po podłączeniu anteny kierunkowej jest możliwość złapania
zasięgu Edge z odległości ok 10km od nadajników?
krzys

Re: zasięg edge na antenie kierunkowej

Post autor: krzys »

Witam.Mam prawie to samo pytanko!Na mapie plusa jest widoczny zasięg EDGE w odległości ok.10km ode mnie.Nadajnik nie wiem gdzie jest-może z 15km.Czy odbiorę EDGE???I jak sprawdzić czy nadajnik ma EDGE czy jest to zwykły nadajnik?
piter

Re: zasięg edge na antenie kierunkowej

Post autor: piter »

krzychu pisze:Czy po podłączeniu anteny kierunkowej jest możliwość złapania
zasięgu Edge z odległości ok 10km od nadajników?
mi gosce z plusa mowili ze na pewno poprawia stabilnosc lacza aktualnie jestem okolo 10 km od btsa i mam edge 115200 mam przy sciaganiu skoki od 7kB do 12 KB
jakbys zamontowal to napisz jakie efekty
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: zasięg edge na antenie kierunkowej

Post autor: zDaleKi »

krzychu pisze:Czy po podłączeniu anteny kierunkowej jest możliwość złapania
zasięgu Edge z odległości ok 10km od nadajników?
Teoretycznie tak.
Wszystko zależy od tego jaki zysk będzie miała antena, czy BTSa widać
czy jest schowany itd.
Ale to tylko teoria a może to potwierdzić tylko praktyka :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
krzyśkowy

Re: zasięg edge na antenie kierunkowej

Post autor: krzyśkowy »

Tak ale ja jestem mniejwięcej po środku 2 przekażników z edge których nie widać ponieważ przeszkadzają drzewa i jednego ok 2km od domu tylko z gprs-em ale ten jest widoczny. Dlatego boje się czy po zamontowaniu anteny nie bedzie jakiegos skrzyżowania fal radiowych bo to tylko jeszcze pogorszy sprawę
krzyśkowy

Re: zasięg edge na antenie kierunkowej

Post autor: krzyśkowy »

Pytam ponieważ mam zwykłą antene coś podobną do samochodowej tyle że na dachu budynku i mój problem polega na tym iż jak jest mróz mam edge i transwer nieraz do 13kB/s a jak jest pochmurno lub pada deszcz z ledwością 4-5kB/s
ertes

Re: zasięg edge na antenie kierunkowej

Post autor: ertes »

Bliski dobrze ci radzi----------- ja bym tylko dodał że jesli masz drzewa to powinienes kupic tą najsilniejsza antene kierunk one mają długosc cos ok 1.7m , te ant kierunkowe mają dobre parametry pod wzgledem wyboru kierunku nadaw-odbiór inne nadajniki są przez ant niewidoczne (sygnały niepożądane są tłumione )
naprowadzaj antene tak abys miał edge -ilosc kresek , w tym czasie dobrze coś zasysać i obserwować jakis netmeter ( ja używałem do tego miernik transferu jaki jest w menedżerze zadań windows on podaje w % jak ci pokazuje w okolicach 100 % to masz super (100%=214kb/s lub wiecej ) poza tym można w nim ustawić b szybkie odwieżanie odbieranych danych.

pozdr
ertes

Re: zasięg edge na antenie kierunkowej

Post autor: ertes »

A zapomniałem dodać że drzewami to bym sie nieprzejmował ja miałem 3-4 kresek w budynku - sciany betonowe - prawie bunkier :lol: no fakt sygnał sie wahał ale dochodził, odnosnie tej ant. to ci podam krótkie dane
Zysk:16,5dBi
Pasmo:850-960MHz
Ilość elementów:20

tylko one są jak widzisz na 900 MHz i trzeba wyłączyć skanowanie czestotlowosci jakie są a ustawic tylko 900 :) post jest gdzies na forum
ODPOWIEDZ