edge i umts w warszawie

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
JJasiek

Re: edge i umts w warszawie

Post autor: JJasiek »

Wielkie dzięki i pozdrawiam.
Kudi

Re: edge i umts w warszawie

Post autor: Kudi »

Witam.
Jak mieszkasz na Odkrytej lub w okolicy to możesz mieć UMTS ,EDGE z całkiem dobrym transferem. Ja mieszkam 500 m od gm.Białołęka i mam tylko GPRS i to też bardzo słaby 0-48kb/s. U mojej dziewczyny na Erazma jest EDGE ale jakieś 100 kb/s.
Jeżeli mieszkasz w bloku to olej BC i weź UPC.
A zaoszczędzisz dużo nerwów.
Pozdrawiam
xen

Re: edge i umts w warszawie

Post autor: xen »

Ja mieszkam w okolicy odkrytej i na noki 7600,mam 1 kreche umtsa na dworzu a w domku,przeskakuje na gprsa(czasami w kuchni i łazience 1 krecha się utrzymuje ale wtedy bluetooth traci zasięg),zastanawiam się czy instalować antenke czy czekac az zasięg sie polepszy.
seboo

ja korzystam z umts w radosci

Post autor: seboo »

zasieg 4 kreski na 5 - transferek okolo 40 kilabajtow na sekunde - ping 180 - przesiadka z EDGE jest naprawde kolosalnym przezyciem - telefon motorola v980
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: edge i umts w warszawie

Post autor: Enzo »

Witam.
Ja mieszkam na Chomiczówce, niby jest UMTS ale sygnał jest słaby i telefon przełancza się na na EDGE (też słaby). Sprawdziłem gdzie w pokoju telefon łapie UMTS, kupiłem 2m przedłużacz USB i 5m skrętki, teraz mam 7m USB i cały czas UMTS. Koszt 15zł i zero nerwów.
iPlus+E61i=FUN
seboo

hmm....

Post autor: seboo »

tak sie zastanawiam nad zasiegiem uslug umts - Czy jest to poprostu niedopracowana technologia - czy rzeczywiscie siec odpowiednio niepodkrecona - czy ogromna zaleznosc owej uslugi od zabudowania terenu ? W Warszawie - na peryferiach (radosc) w terenie niezabudowanym to smiga ona co sie zowie - jako stacjonarna transmisja danych - natomiast w Warszawie-Centrum lub na Chomiczowce Bielanach itd itd pomimo dumnych zapewnien ze jestesmy w jej zasiegu - lepiej jest jednak podejsc do okna :) - jezeli dalej tak bedzie to chyba lepiej zrezygnowac z jej uslug dla zastosowan mobilnych bo przeciez w porownaniu z 2G nie ma zadnych szans. Wystarczy wejsc do mieszkania i sygnal pada :) - co z tym zrobic ? naćkać wiecej nadajnikow - podkrecic istniejace ??
xen

Re: edge i umts w warszawie

Post autor: xen »

Konsultant plusa zapytany o to jaką antene powinienem dokupić zebym umtsa,którego mam za oknem!, miał też w domu,stwierdził że najlepiej poczekać bo oni sieć umts cały czas rozbudowują...
Awatar użytkownika
syber
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-04-11, 16:08

UMTS na DOMANIEWSKIEJ

Post autor: syber »

Witam! Mieszkam ja sobie przy Domaniewskiej (koło budynku Zeptera) i zastanawiam się czy jesy sens kupować telefon z UMTS, na razie mam nokie 6230i, ale nie łapie ona EDGE, ciągnę na gprs..., to trochę za wolno. Jak myślicie lepiej zainwestować w antenę kierunkową do edge, czy kupić tel z UMTS. Zastanawiam się nad SEk608i oraz NOK6630. Co myśicie? Jaka jest szansa, że mam UMTS na Domaniewskiej (mieszkam w bloku o kształcie litery U, a dokładniej "na wewnętrznym dnie tej litery").
Pozdrawiam!
p_s_y
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-06-06, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: edge i umts w warszawie

Post autor: p_s_y »

Witam
Ja mam pytanie: Czy może Ktoś z użytkowników tego forum wie jaki jest zasięg UMTS i EDGE w samym centrum Warszawy, dokładnie chodzi mi o okolice metra świętokrzyska (ulica Grzybowska, sam początek).
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
p_s_y
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-06-06, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: edge i umts w warszawie

Post autor: p_s_y »

Oczywiście zapomniałem powiedzieć że chodzi mi o iPlus-a.
mcaris
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-05-01, 21:28
Lokalizacja: warszawa

Re: edge i umts w warszawie

Post autor: mcaris »

witam niepowinieneś mieć problemu umnie UMTS śmiga bezproblemu (solidarności przy pl.bankowym) zawsze jest opcja antenka kierunkowa.Najlepiej jakbyś miał fon z umts zebys wiedział w którym miejscu śmiga najlepiej
sferia+wawa=fajna sprawa
p_s_y
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-06-06, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: edge i umts w warszawie

Post autor: p_s_y »

Dzięki za odp. Obecnie zbieram informacje na temat UMTS i telefonu nokia 6630. Myśle że to będzie dobre rozwiązanie.
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: edge i umts w warszawie

Post autor: raptou »

W samej Warszawie ogólnie nie ma większego problemu z jakością EDGE/UMTS. Edge iPlusa srednio śmiga 140 kbps w dość kiepskich warunkach.

Problemy mogą pojawiać się w gęstej zabudowie, gdy mieszkanie jest nisko a okna wychodzą na np. zabudowane podwórze.

Ja mieszkam na granicy Centrum i bez anteny na dachu nawet nie mam co próbować. Sygnał jest bardzo silny ale jego jakość jest mizerna. Zapewne z powodu odbić. Nie dość, że nisko to drzewa i między budynkami. Sama antena za oknem nic nie daje. Dopiero po podłączeniu do Boomeranga na dachu (czego już to tej anteny nie podłączałem :lol:) jakość internetu wyraźnie się poprawiała.

@Enzo
Na Chomiczówce używasz UMTS i za to płacisz ? Po drugiej stronie lotniska ludzie popodłączali kablówki ASTER (sprawdzone po IP) do WLAN i nie zabezpieczyli :lol: Pół osiedla płaci a drugie pół korzysta :lol: Jest tak już bardzo długo i jak widać płacący się nawet nie zorientowali. Silna antena kierunkowa i masz WLan.
Podobno na stacji BP przy lotnisku jest też bezpłatny hotspot ale to już info z drugiej ręki - niesprawdzone.
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: edge i umts w warszawie

Post autor: Enzo »

Do tego osiedla za lotniskiem to mam po drodze jeszcze troche bloków, a w dodatku 1 piętro. A pozatym czasami wyjerzdzam do wiec zabieram telefon i po problemie nie mówiąc już o przeprowadzkach. Wiec jak dla mnie jest OK.
iPlus+E61i=FUN
ODPOWIEDZ