Pare pytań odnosnie EDGE i BT-sów

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
siubul87
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2006-01-01, 12:39
Lokalizacja: Bucze

Pare pytań odnosnie EDGE i BT-sów

Post autor: siubul87 »

Witam!
Jestem laikiem w dziedzinie EDGE wiec jesli pytania bedą głupie to sorry:)
1. EDGE pracuje w pasmie 900??? Bo korzystajac z BTSearch.org dowiedzialem sie ze moj Bts wlasnie w takim pasmie pracuje
2. Czy jak teraz korzystam z gprs (Nokia 5100) i mam transfer przy sciaganiu ok 4-5 kilo bajtow to moge z tego wnioskowac ze EDGE bedzie mi dobrze chodzic??? BTs-a mam okolo 300m od domu i mimo ze mieszkam na wsi na stonce pisze ze obsluguje EDGE:) (Bts ma ok 4 miesiecy):)
3.Co to jest ten LAC I CID ?? i czy to ma jakies znaczenie dla EDGE??? Jesli tak to od razu je podam LAC- 21007 CID -4169.
Moje pytania wzialy sie z tego ze jestem zainteresowany przejsciem na EDGE.
Z góry dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pare pytań odnosnie EDGE i BT-sów

Post autor: zDaleKi »

siubul87 pisze:Witam!
Jestem laikiem w dziedzinie EDGE wiec jesli pytania bedą głupie to sorry:)
1. EDGE pracuje w pasmie 900???
Pracuje zarówno na 900 jak też 1800, zależy od BTSa.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Pare pytań odnosnie EDGE i BT-sów

Post autor: kemott1 »

Z tego co zdążyłem się zorienotować to plsu i era nadaje EDGE w pasmie 900 a orange 1800. pozdro
Radek G.

Re: Pare pytań odnosnie EDGE i BT-sów

Post autor: Radek G. »

Potwierdzam. Moje lokalne BTSy Idea/Orange na 900Mhz serwuja tylko GPRS, EDGE mi działa jedynie na 1800Mhz
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Pare pytań odnosnie EDGE i BT-sów

Post autor: magmike »

Jak można sprawdzić z którego pasma u danego operatora korzystamy? Czy to tylko na kompach widać? czy w telefonie też można sprawdzić?
pozdrawiam, magmike
Gość

Modem Nokia ED77 z firmy Orange

Post autor: Gość »

Witam, posiadam modem Nokia model ED77 na USB EDGE producenta techlab 2000 i czy jest możliwość uruchomienia na linuxie?

Prosze o pomoc. Sterowniki posiadam do windowsa a potrzebuję uruchomić na linuxie Mandrivie 2006 PowerPack
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Pare pytań odnosnie EDGE i BT-sów

Post autor: kemott1 »

magmike pisze:Jak można sprawdzić z którego pasma u danego operatora korzystamy? Czy to tylko na kompach widać? czy w telefonie też można sprawdzić?
To zależy od oprogramowania ,nie każde daje możliwośc ustawiania pasma (850,900,1800,1900).

Oprogramowania do Sony ericssona czyli Wireless Manager daje możliwośc przestawiania pasm :)
Awatar użytkownika
ertes
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-01-08, 21:53

Re: Pare pytań odnosnie EDGE i BT-sów

Post autor: ertes »

Ja dlatego wybrałem iplusa bo tam edge chodzi na 900 mhz wówczas modem gc89 nadaje na max mocy wyjsciwej 2W
pozdr.
ODPOWIEDZ