Czy będzie działać EDGE?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Czy będzie działać EDGE?

Post autor: kemott1 »

Witam.
Mam taki problem. Mam antene kierunkowo, i jest skierowana na bts-a który ma ponoć EDGE. (bo jeżeli włącze komunikaty z sieci to pokazuje mi nazwe miasta gdzie jest EDGE na bank, dokładnie wskazuje mi Ełk). Ale jak czytałem na forum to w ORANGE EDGE działa na pasmie 1800, a gdy w Wireless Manager ustawie te pasmo to nie chce mi się połączyc (brak usług), a mam gc75e. ( jeśli bedę miał zasię EDGE to kupie sobie gc85). Czyli łącze sie z bts z tego miasta który nie ma EDGE akurat, czy tak ma byc??
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Czy będzie działać EDGE?

Post autor: kemott1 »

Przed chwilo przeczytałem specyfikacje mojej anteny, i wyczytałem ze nie pracuuje w pasmie 1800., czyli moze jeszcze edge będzie możliwe. :D
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Czy będzie działać EDGE?

Post autor: kemott1 »

Dzis byłem od nadajnika który nadaje edge jakies 150m, z laptopem, miałem gc75e i jak przestawiłem na 1800 pasmo to w ogóle do sieci nawet nie chciał sie zalogowac.

Czyli gc75e nie pracuje w pasmie 1800?? prosze o jakoś myśl dlaczego nie działa.

EDGE w sieci orange w jakim pasmie pracuje? Obojętne jest 900 czy 1800 pasmo?
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Czy będzie działać EDGE?

Post autor: krzysztof.wojcik »

kemott1 pisze:Dzis byłem od nadajnika który nadaje edge jakies 150m, z laptopem, miałem gc75e i jak przestawiłem na 1800 pasmo to w ogóle do sieci nawet nie chciał sie zalogowac.

Czyli gc75e nie pracuje w pasmie 1800?? prosze o jakoś myśl dlaczego nie działa.

EDGE w sieci orange w jakim pasmie pracuje? Obojętne jest 900 czy 1800 pasmo?
GC75 pracuje na pasmach 900/1800/1900 mhz, obsługuje tylko GPRS
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Czy będzie działać EDGE?

Post autor: kemott1 »

Wiem że gc75 może mieć tylko GPRS :wink: ale pytanie polegało na tym czemu nie można było się zalogować ,ale się domyślam ze wina lezy po stronie oprogramowania. bo na zwykłym bts jak wymuszam 1800 odrazy wywala "brak usług" a na bts gdzie jest 900 i 1800 , po wymuszeniu pasma 1800 pokazuje mi zasieg full caly czas i wywala "wyszukiwanie". Z tego wnioskuje że wina leży w oprpgramowaniu. Jak zmienie na nowsze to napisze co z tego wyszło. :D
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Czy będzie działać EDGE?

Post autor: kemott1 »

Dostałem taką imformacje z Bok-u Orange:

" Transmisja EDGE udostepniana jest zarówno na czestotliwości 900 jak i 1800 MHz - przełączanie częstotliwości nie skutkuje zatem zmiana jakości transmisji."

Więć EDGE w Orange działa też normalnie w pasmie 900! :!:
Piotrekxxp

Re: Czy będzie działać EDGE?

Post autor: Piotrekxxp »

U mnie EDGE w Orange i w iPlusie działa tylko na paśmie 900, era nie ma zasięgu edge (mieszkam koło Bielska podlaskiego w podlaskim).
Nie polecam kupna karty pcmcia do stacjonarnego kompa (poł.przez przejściówke) na laptopie mam w edge ok120kbps przez SE k700i ok 55kbps(GPRS) po włożeniu karty do stacjonarnego prawie zero :evil:, prawdopodobnie komp powoduje takie zakłucenia (u mnie) nie wiem czy to norma czy mam coś ze sprzętem
ODPOWIEDZ