czy warto dokupic antene do modemu gprs

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wr

czy warto dokupic antene do modemu gprs

Post autor: wr »

Obecnie naswoim modemie ememsurf mam cztery z pieciu kresek zasiegu
polaczenie w miare stabilne ale nieraz zrywa.srednia predkosc to okolo 40kb/s . czy warto zainwestowac w antene ?czy bedzie szybciej
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

niu kupuj

Post autor: sardo nunspa »

Mam gc75 w stacjonarnym PC na adapterze Ricoha, stoi to w takim miejscu ze było zero zasiegu na standardowej antence. dokupilem taki ogonek za 70zl zrobily sie dwie kreski,potem dokupiłem najwiekszą antene kierunkową jaka była na allegro i 10 metrów kabla - 4kreski(na pięć). Preztestowałem wszyskie sieci Era zdychała po jakichś 10 minutach( radio disabled, ani sie połaczyc, ani rozłączyc nie mogłem- dead lock totalny, a kreski miała 3) :( . Pozostałe miały po 4 kreski i szły ładnie. Wybrałem iPlusa, jestem glad. Nie widze różnicy między 4 a 2 kreskami. Też mi czasem zrywa na 1-3sek i nic złego z tego nie wynika. :wink:
Latka lecą...
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: czy warto dokupic antene do modemu gprs

Post autor: dreamoftheviper »

Antena kierunkowa zawsze poprawia predkosc i zasieg modemu tylko musisz ja odpowiednio skierowac na BTSa z EDGE pod warunkiem ze twoj modem obsluguje EDGE powinno pomoc.
krecikson
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2005-10-13, 06:29

Re: czy warto dokupic antene do modemu gprs

Post autor: krecikson »

obok modemu mam kabel do anteny tv która jest na balkonie, nie ma żadnego zasilacza ani wzmacniacza, nie narzekam na zasięg modemu ale czy dałoby coś jak bym zrobił rozgałęzienie i podłączył modem do anteny tv??? :twisted: przypadkowo antena jest mniej więcej skierowana w okolice pobliskiego bts'a, czy koniecznie musiałaby to być wyłacznie specjalna antena???
Gość

Re: czy warto dokupic antene do modemu gprs

Post autor: Gość »

ja juz tego probowałem z kierunkową i szerokopasmową anteną TV, z takim samym skutkiem - zanik sygnału. TV(45-850MHZ) i GSM(900 i1800MHZ) to jednak dwa różne światy. Proponuje kupić antenę kierunkową gsm, na allegro chodzą ponizej stówki. A jak Juz będziesz miał tę antenę to umieść ją możliwie daleko od telewizyjnej. Antena TV moze stłumić sygnał GSM, a antenka GSM moze powodować interferencje, co pogorszy jakość odbieranych kanałow TV
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: czy warto dokupic antene do modemu gprs

Post autor: klisza »

wr pisze:Obecnie naswoim modemie ememsurf mam cztery z pieciu kresek zasiegu
polaczenie w miare stabilne ale nieraz zrywa.srednia predkosc to okolo 40kb/s . czy warto zainwestowac w antene ?czy bedzie szybciej
Drogi wr. Jeśli jest to modem GPRS to lepszego transferu już nie będzie. To jest teraz maksymalna prędkość łącza dla każdego użytkownika. Jeśli chcesz szybciej, to jedynie przez EDGE lub UMTS.
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: czy warto dokupic antene do modemu gprs

Post autor: dreamoftheviper »

Ale jesli Ci zrywa polaczenie to sporboj z antena skierowana na BTSA w twojej miejscowosci, nie powinno zrywac Ci polaczen i bedziesz mial zawsze 5 kresek zasiegu, ale lepiej kup modem z EDGE bedziesz bardziej zadowolony (bo EDGE juz sie tak szybko rozwija i bedzie wchodzil niedlugo w cala Polske tak jak GPRS ) Pozdrawiam
ODPOWIEDZ