UMTS w plusie za darmo!

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zadowolony klient plusa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-05-10, 20:31

UMTS w plusie za darmo!

Post autor: zadowolony klient plusa »

UMTS W Plusie mozna miec za darmo! Abonament zero zlotych.
Jak?
Warunek podstawowy, nalezy zakupic modem OPTION Globetrotter UMTS/EDGE
- tylko ten modem, tylko i wylacznie ten modem opisany na stronie iplus i
wygladajacy tak jak na zdjeciu na stronie iplus:
www.iplus.pl/materialy/specyfikacja_globetrotter.pdf

Na dzien dzisiejszy mozna ten modem kupic w wielu punktach sprzedazy plusa.
ten modem byl dotychczas sprzedawany w cenie 499,00 zl netto (608,78 z Vat)
przy wyborze taryfy iplus89 lub w cenie 1299zl neto przy wyborze taryfy
iplus49.
Jesli masz taki modem kupiony do jednego z wyzej wymienionych abonamentow, to
mozesz miec darmowy abonament do momentu az ktos w plusie zmadrzeje.

Po instalacji modemu oraz menadzera polaczen "iplus manager" mozna za pomaca
modemu laczyc sie z interenetem oraz wysylac i ODBIERAC wiadomosci sms.
Iplus manager posiada modul sluzacy do wysylania i odbierania smsow. za
pomoca tego modulu mozesz wyslac smsa na dowolny numer telefonu. sms dociera
bez problemu do nadawcy ale nigdy nie dostaniesz odpowiedzi z telefonu na
ktory wyslales smsa. teoretycznie mozna wyslac sms na numer telefonu
przypisany do uslugi iplus ale TEN KONKRETNY MODEM nie odbiera smsow.
Oprogramowanie firmware tego modemu zostalo blednie napisane i nie jest w
stanie odbierac smsow i przekazywac ich do aplikacji iplus manager (nie
znaczenia jaka wersje iplus managera zainstalujesz)

Ok juz wiesz, ze nie mozesz odbierac smsow. Wobez tego zwracasz sie pisemnie
(np. przez internet do dzialu technicznego plusa z prosba o wyjasnienie
dlaczego taki problem wystepuje i dlaczego nie mozesz odbierac smsow)
dostaniesz odpowiedz, ktora mowi, ze z powodu blednego oprogramowania
firmware, napisanego specjalnie dla uslugi iplus, nie da sie odbierac smsow
za pomoca tego modemu..
Co dalej?
zgodnie z umowa mozesz korzystac z wielu uslug, miedzy innymi odbierania i
wysylania smsow. TO JEST W UMOWIE.
TERAZ REGULAMIN:
Regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych
przez POLKOMTEL S.A. dla Abonentów
www.plusgsm.pl/kontakt/regulamin/index.asp
paragraf 5 punkt 6
Za każdy dzień przerwy w świadczeniu poszczególnych usług wliczonych w opłatę
stałą lub udostępnianych Abonentowi z chwilą aktywacji, za które nie są
pobierane dodatkowe opłaty, Abonentowi przysługuje odszkodowanie w formie kary
umownej w wysokości 1/30 miesięcznej opłaty stałej, dla numeru telefonu,
którego dotyczy przerwa w świadczeniu usług, bez względu na to, ilu usług
przerwa dotyczy.

I TO WSZYSTKO.
przez 30 dni abonamentu nie mogles odbieraz smsow wobec tego abonament powinien
zostac zmniejszony do 0zl (zero zl)
Reklamacja zostanie pozytywnie rozpatrzona w ciagu 30 dni a nastpnie polkomtel
wystawi fakture korygujaca z prawidlowo naliczona kwota abonamentu w wysokosci
zero zl.

to wszystko.
do czasu az ktos w tej firmie zmadrzeje bo o tym, ze to tak dziala wiedza w
plusie od polowy grudnia.

jesli kupiles ten modem (w sprzedazy od poczatku grudnia 2005) to mozesz
zlozyc reklamacje za dotychczasowe miesiace w terminie do 12 miesiecy od
wystawienia faktury.

POWODZENIA.
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: UMTS w plusie za darmo!

Post autor: MaciekAdv »

Piszesz teoretycznie, czy próbowałeś i tak to wyglądało?
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
zadowolony klient plusa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-05-10, 20:31

Re: UMTS w plusie za darmo!

Post autor: zadowolony klient plusa »

MaciekAdv pisze:Piszesz teoretycznie, czy próbowałeś i tak to wyglądało?
Opisalem to co sam zrobilem.

pozdrawiam

Krzysztof
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: UMTS w plusie za darmo!

Post autor: klisza »

Nie wiem, czy to co mówisz jest prawdą, ale wg. mojego prostego toku myślenia za tą usterkę nie odpowiada Polkomtel tylko Option. Tak samo jak byś kupił jakiś telefon na abonament i żądał od Plusa oddania pieniędzy, bo np. telefon ma zepsutą antenę i nie możesz z niego zadzwonić. Reklamacje możesz składać do producenta telefonu - sam, bądź za pośrednictwem Plusa, który sprzedal ci ten telefon. Jest to wada modemu, a nie źle działająca usługa, więc zadna w tym wina Plusa.

Albo pracownicy Plusa są tak naiwni, czy niekompetentni, albo wciskasz nam tutaj ładną bajeczkę.
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: UMTS w plusie za darmo!

Post autor: Szadzik »

@klisza, chyba jednak nie masz racji. Porównując sytuację z telefonem, to tak jakbyś kupił telefon od Polkomtela, w regulaminie miał zapisaną możliwość wysyłania SMSów, a w telefonie tej funkcji by nie było.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: UMTS w plusie za darmo!

Post autor: kemott1 »

Bardzo ciekawe.
zadowolony klient plusa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-05-10, 20:31

Re: UMTS w plusie za darmo!

Post autor: zadowolony klient plusa »

klisza pisze:Nie wiem, czy to co mówisz jest prawdą, ale wg. mojego prostego toku myślenia za tą usterkę nie odpowiada Polkomtel tylko Option. Tak samo jak byś kupił jakiś telefon na abonament i żądał od Plusa oddania pieniędzy, bo np. telefon ma zepsutą antenę i nie możesz z niego zadzwonić. Reklamacje możesz składać do producenta telefonu - sam, bądź za pośrednictwem Plusa, który sprzedal ci ten telefon. Jest to wada modemu, a nie źle działająca usługa, więc zadna w tym wina Plusa.
Modem o ktorym pisze ma FIRMWARE NAPISANY SPECJANIE NA POTRZEBY USLUGI IPLUS. Ten firmware zostal napisany przez jakas zewnetrzna firme na zlecenie plusa. Ja mam umowe na zakup sprawnego, dzialajacego modemu, aktywacje kart SIM oraz aktywacje uslug w powiazaniu z zakupem danego modemu.
Jasne?
Nie szukaj dziury w calym.
Racje masz w tym, ze pracownicy plusa sa naiwni i niekompetentni
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: UMTS w plusie za darmo!

Post autor: klisza »

Szadzik pisze: ...jakbyś kupił telefon od Polkomtela, w regulaminie miał zapisaną możliwość wysyłania SMSów, a w telefonie tej funkcji by nie było.
A jak kupię w Plusie Nokie 3210 i będe chciał użyć videorozmowy?
:wink:
I czy to jest wada modemu, czy oprogramowania do niego, nie jest to źle świadczona usługa. Alez drugiej strony wiadomo, że kiedy ktoś zareklamowalby modem, to nie byliby oni w stanie wymienić go i oddać ze sprawnym oprogramowaniem. Wtedy klient pewnie zacząłby się ubiegać o zwrot pieniędzy, a wiemy jakie są ceny tych modemów poza promocją (lekko zawyżone). Może Plus chce zyskać na czasie i naprawić błąd?

A @zadowolonemu klientowi plusa gratuluje sprytu, jeśli zdołał wywalczyć sobie internet za darmoche. :)
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: UMTS w plusie za darmo!

Post autor: Szadzik »

klisza pisze: A jak kupię w Plusie Nokie 3210 i będe chciał użyć videorozmowy?
:wink:
Jeślie Plus sprzeda Ci ją w promocji, gdzie jest mowa o wideorozmowach, to jak najbardziej.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: UMTS w plusie za darmo!

Post autor: klisza »

Kupując zestaw simplus jest mowa o wideorozmowach. Tak samo o MMSach, GPRSie i wielu innych rzeczach. Według tego co mówisz, móglbym żądać anulowania abonamentu w iPlusie, bo z modemu który mi dali nie mogę zadzwonić. To przecież śmieszne. :wink:
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: UMTS w plusie za darmo!

Post autor: Szadzik »

Tak, tylko w Simplusie nie ma umowy na dwa lata i regulaminu usług, z których możesz korzystać kupując abonament, a z których nie możesz korzystać. Jesli w regulaminie świaczenia usług dołączonego do kupowanej taryfy jest zapis o możliwość wysyłania SMSów (i nie ma zapisu o tym, że w zależności od posiadanego terminalu) to wtedy Plus ma OBOWIĄZEK takie usługi swiadczyć.

Simplus z ZTCP, to usługa przedpłacona i troszkę inaczej wygląda regulamin niż w abo. Jeśli je porównujesz, to...
Back to the Future ;)
zadowolony klient plusa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-05-10, 20:31

Re: UMTS w plusie za darmo!

Post autor: zadowolony klient plusa »

klisza pisze:Kupując zestaw simplus jest mowa o wideorozmowach. Tak samo o MMSach, GPRSie i wielu innych rzeczach. Według tego co mówisz, móglbym żądać anulowania abonamentu w iPlusie, bo z modemu który mi dali nie mogę zadzwonić. To przecież śmieszne. :wink:
A jednak szukasz dziury w calym.
Kupujac modem w iplusie masz umowe na przesylanie danych oraz wliczone w abonament smsy. Umowa IPLUS to inna umowa niz umowa abonamentowa w promocjach APARATOW TELEFONICZNYCH. Czy to wystarczy, czy trzeba lopatologicznie?
Pisz o rzeczach o ktorych cos wiesz. Gdybanie to literatura piekna (nawet jesli grafomanska)

pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Re: UMTS w plusie za darmo!

Post autor: Demon »

No oczywiście jak zawsze Pan @Szadzik to niedowiarek .
Jak ktos ma pecha to nawet palec w pupie zlamie...
Ludzie na poziomie zawsze chodzą w pionie.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: UMTS w plusie za darmo!

Post autor: Szadzik »

Demon pisze:No oczywiście jak zawsze Pan @Szadzik to niedowiarek .
Buhahaha, ależ się uśmiałem. Chciał mi dopiec, ale mu się nie udało.

@Demon - przeczytaj cały wątek, a dowiesz się, że to nie ja tutaj nie wierzyłem.

Buhaha...
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: UMTS w plusie za darmo!

Post autor: klisza »

Owszm, nie jestem prawnikiem i na prawie się nie znam, ale:
klisza pisze:Według tego co mówisz, móglbym żądać anulowania abonamentu w iPlusie, bo z modemu który mi dali nie mogę zadzwonić.
Jeśli tak rzeczywiście jest, to wspaniale. Ale dalej sądze, że to nie jest źle świadczona usługa tylko wada sprzętu, czy oprogramowania do niego. A umowa z Plusem jest "umową o świadczenie usług". Jakoś mnie nie przekonaliście. :|

I nie widzę powodu, żebym o tym nie pisał.
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: UMTS w plusie za darmo!

Post autor: PawełB »

Prawda jest taka, że podpisywało się umowę na internet. SMS-y można wysłać ze strony Plusa zgodnie z limitem i umową (tj. 20 lub 50 potem blokują stronę). Nie widzę powodów, dla których Polkomtel zwracał by kasę za abonament. Mnie też nie przekonuje ta historia. Też mam modem i mogę na kilka różnych sposobów wysłać SMS-a. Jeżeli już, to należy atakować firmę o dostarczenie aplikacji pozwalającej na pełne wykorzystanie modemu. Oczywiście, jeżeli producent sprzętu zaznaczył taką możliwość. Moim zdaniem modem ma służyć do odbioru sygnału z sieci i go przetwarzać. Nie jest wadą, że nie można wysłać z niego SMS-a. Zależy to od specyfikacji danego modelu.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
zadowolony klient plusa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-05-10, 20:31

Re: UMTS w plusie za darmo!

Post autor: zadowolony klient plusa »

PawełB pisze:Prawda jest taka, że podpisywało się umowę na internet. SMS-y można wysłać ze strony Plusa zgodnie z limitem i umową (tj. 20 lub 50 potem blokują stronę). Nie widzę powodów, dla których Polkomtel zwracał by kasę za abonament. Mnie też nie przekonuje ta historia. Też mam modem i mogę na kilka różnych sposobów wysłać SMS-a. Jeżeli już, to należy atakować firmę o dostarczenie aplikacji pozwalającej na pełne wykorzystanie modemu. Oczywiście, jeżeli producent sprzętu zaznaczył taką możliwość. Moim zdaniem modem ma służyć do odbioru sygnału z sieci i go przetwarzać. Nie jest wadą, że nie można wysłać z niego SMS-a. Zależy to od specyfikacji danego modelu.
Nie wiem do czego odnosi sie ten teks. To co piszesz nie ma nic wspolnego z sytuacja, ktora ja opisalem. Bo ja opsalem sytucje w ktorej nie moge z winy plusa korzystac z uslug, ktore wedlug umowy i regulaminu powinny byc dostepne. To jakie ktos ma zdanie na temat tego do czego moze sluzyc telefon/modem nie NIC do rzeczy przy rozpatrywaniu reklamacji uslug swiadczonych przez firme telekomunikacyjna. Istotna jest tylko umowa w powiazaniu z regulaminem.
Umiejetnosc czytania ze zrozumieniem to trudna sztuka ale warto pocwiczyc zanim zacznie sie przedstawiac kontrargumenty na tezy, ktore nie zostaly wypowiedziane przez druga strone.
NIE ODPOWIADAJ NA POSTY, KTORYCH NIE PRZECZYTALES!
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: UMTS w plusie za darmo!

Post autor: PawełB »

Post czytałem już dużo wcześniej. Wiem, że chodzi o odbiór sms-ów. Wypowiedziałem tylko swoje zdanie. Każdy ma do tego prawo. Nie ma co się wściekać. Nie będę już dalej tego komentował. Poza tym w tej specyfikacji co podałeś nie ma ani słowa o odbieraniu czy wysyłaniu sms-ów. Obecnie na rynku są taryfy iPLUS60 i 110. Te, o których piszesz odnoszą się do użytkowników biznesowych. W regulaminie jest napisane, że "może korzystać" i właściwie odcina się od odpowiedzialności na końcu regulaminu. Również można uznać za wadę brak możliwości dzwonienia bo i to obejmuje regulamin. W witrynie firmy Option jest coś takiego jak Mobility Manager. Nie instalowałem go u siebie ale tam jest skrzynka SMS. Opis jest Tutaj. Pisze tam, że można wysyłać/odbierać SMS.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: UMTS w plusie za darmo!

Post autor: raptou »

Ta historia jest całkiem możliwa. W skład usług PODSTAWOWYCH iPlus wchodzą:

Transmisja danych EDGE/GPRS/UMTS/HSCSD/CSD
Połączenia głosowe
Krótkie wiadomości tekstowe. Inna sprawa, że wg specyfikacji GSM jest to usługa dodana do GSM - faza 2, lecz operatorzy nas nimi uszczęśliwiają na siłę jako usługą obowiązkową i "oficjalnie" nie da się jej wyłączyć (mnie się udaje na żądanie ale ostro się o to kłóciłem :lol: )

Specyfikacja sprzętu mówi wyraźnie do czego służy i -wg mnie- @Zadowolony ma słuszne prawo do reklamacji. Otrzymał sprzęt, który z powodu błędu technologicznego jest niezgodny z dokumentacją chyba, że dokumentacja mówi wyraźnie, że sprzęt nie umożliwia odbioru wiadomości SMS. Wówczas powinien się znaleźć stosowny zapis w umowie, czy choćby ta pozycja powinna być wykreślona z cennika dla tej umowy.
Normalne, że klient zgłasza reklamację sprzedawcy, którym w tym przypadku jest akurat operator i ten próbuje jakoś zrekompensować uciążliwość usterki do czasu jej wyeliminowania. Spokojnie. Dostawca sprzętu (tu Polkomtel) nie ponosi żadnych kosztów. Obciąży kosztami zadośćuczynienia klientowi producenta, ponieważ to nie jest wina sprzedawcy, że sprzęt nie pasuje do specyfikacji i przez to nie współpracuje poprawnie z aplikacją Plusa. Jeżeli to wina Plusa to ma w plecy i słusznie.

Daleki jestem od oceny, czy jest to prawda, czy nie jednak opisana przez @Zadowolonego sytuacja jest całkiem możliwa. Gdybym się spotkał z podobną sytuacją zapewne zrobiłbym to samo i myślę, że bym wygrał. Tym bardziej, że mam już za sobą "wygraną" reklamację o reklamę z analogowym Centertelem (nie można czegoś obiecywać w reklamie, jednocześnie sprytnie uniemożliwiając skorzystania z oferty-tzw. wirtualna oferta. Jest a nie ma :lol: oraz reklamację właśnie o SMSy w analogowym "Centku", które nigdy nie działały poprawnie ale postawiłem na swoim i wymienili aparat Nokia 450-V2 na Nokię 450 VIP, w której wreszcie działały.) a to równie dyskusyjna sprawa.
Słusznie ktoś zauważył, że za usterkę nie odpowiada operator tylko producent. Ale operator w tym przypadku jest sprzedawcą sprzętu i do niego należy zgłaszać reklamacje a on dalej producentowi. To jak się w takiej sytuacji Plus zachowa oraz jak i czy w ogóle będzie chciał o jakoś zrekompensować to już inna historia.
zadowolony klient plusa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-05-10, 20:31

Re: UMTS w plusie za darmo!

Post autor: zadowolony klient plusa »

raptou pisze: Słusznie ktoś zauważył, że za usterkę nie odpowiada operator tylko producent. Ale operator w tym przypadku jest sprzedawcą sprzętu i do niego należy zgłaszać reklamacje a on dalej producentowi. To jak się w takiej sytuacji Plus zachowa oraz jak i czy w ogóle będzie chciał o jakoś zrekompensować to już inna historia.
Widze glos rozsadku. W tym konkretnym przypadku producent nie jest odpowiedzialny za wade urzadzenia i oprogramowania firmware. Option udostepnia mozliwosc upgradowania firmwaru (angielskawo-polskawo to brzmi) przez strone www ALE!! NIE W TYM PRZYPADKU. Dwa dni po zakupie tego modemu chcialem zmienic firmware ale TO NIE JEST MOZLIWE. Po podaniu numeru imei na stronie producenta otrzymalem komunikat, ze modem posiada "customized firmware" i moze byc upgradowany TYLKO I WYLACZNIE przez telecom, ktory sprzedal mi ten modem.
To, ze Polkomtel wynajal jakas firme, ktora spartolila swoja robote, malo mnie obchodzi. Dla mnie strona umowy jest Polkomtel. To, ze w tej firmie nie zadzialala kontrola techniczna to nie moj problem.
Moja reklamacja ZOSTALA ROZPATRZONA POZYTYWNIE BO TYLKO TAK MOGLA BYC ROZPATRZONA.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: UMTS w plusie za darmo!

Post autor: canidy »

Dla mnie strona umowy jest Polkomtel. To, ze w tej firmie nie zadzialala kontrola techniczna to nie moj problem.
Moja reklamacja ZOSTALA ROZPATRZONA POZYTYWNIE BO TYLKO TAK MOGLA BYC ROZPATRZONA.
Pozdrawiam.
Zgadzam się z przedmówcą i nie ma co dalej wnikać w temat. Prawda czy nie, ale realna sytuacja. Nie pierwszy i nie ostatni "Miś" w tym pięknym kraju :)
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: UMTS w plusie za darmo!

Post autor: pgoral »

klisza pisze:Nie wiem, czy to co mówisz jest prawdą, ale wg. mojego prostego toku myślenia za tą usterkę nie odpowiada Polkomtel tylko Option.
Mówiąć ironicznie można by pójść dalej i jak np. nie działają SMSy lub rozmowy to zamiast zgłaszać reklamację w np. plus gsm to zgłaszać ją w Nokii lub Ericcsonie. W tym drugim przypadku w niektórych rejonach kraju nawet dużo za tym przemawia. Zdaje się, że tam obsługę techn. prowadzi właśnie Ericcson. Więc..

Jednak jak się coś kupuje od firmy X to od niej się wymaga tego co gwarantuje w umowie. Ona może dalej wymagać tego od swoich dostawców. Może też w umowie wyłączyć część odpowiedzialności. Oczywiście w sposób nienaruszający obowiązującego prawa.

Jak już ktoś tu wspomniał - zależy to od umowy.

Inna sprawa, że jak by to ująć - nie fer byłoby teraz kupować mopdem w złej wierze. No i czy warto tracić czas i nerwy za te kilka abonamentów?
Chyba, że ktoś się lubi poruszać w takich sprawach. :) ALe to już OT.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: UMTS w plusie za darmo!

Post autor: bob »

Jakoś,przegapiłem ten temat.Otóż modem potrafi wysyłać i odbierać sms i nie jest wadliwy.Pewnie aplikacja iplus była błędnie napisana i nie potrafiła odczytać tych sms.Myślę ,że OPTION nie ma tu nic do rzeczy.Miałem ten model od grudnia 2005 i w Orange zawsze otrzymywałem powiadomienia o fakturach przez sms.Firmware też wydaje się nie być dedykowany dla konkretnego operatora (stosowałem firmwara`y od wielu operatorów).Tak więc to chyba plus odpowiadał za ten stan w 100%.Nie wiem jak jest teraz tzn.czy poprawiono oprogramowanie plusa.
ODPOWIEDZ