telefon z internetem dla administratora serwera?

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
phpcoder
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-05-28, 12:22

telefon z internetem dla administratora serwera?

Post autor: phpcoder »

Szukam telefonu + oferta operatora ktora zapewni prace zdalna z serwerem - czyli ssh,http,dotep do roznych portow na serwerze docelowym (z poziomu aplikacji w komorce i jako modemu dla laptopa). Czy operatorzy blokuja jakies porty? Jak wyglada praca ssh - duze lagi?

Na razie mysle o SPV 3000 (lub sprowadzenie qtek 9100) i ofercie idei 100 MB/miesiac.Podoba mi sie jego klawiatura ale nie mialem okazji przetestowac nawet laczenia z internetem.
Mozecie podac jakiekolwiek swoje uwagi do powyzszego

z gory dzieki
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: telefon z internetem dla administratora serwera?

Post autor: Szadzik »

phpcoder pisze:Szukam telefonu + oferta operatora ktora zapewni prace zdalna z serwerem - czyli ssh,http,dotep do roznych portow na serwerze docelowym (z poziomu aplikacji w komorce i jako modemu dla laptopa). Czy operatorzy blokuja jakies porty? Jak wyglada praca ssh - duze lagi?
1. Jeśli chodzi o blokowanie portów, to wykupując ofertę u operatora jesteś za NATem, więc nie masz możliwość pracy zdalnej. Jednak w plusie i orange jest możliwość uruchomienia usługi VPN i wtedy masz wszystkie porty odblokowane. Instalujesz firewalla i sam ustalasz, które porty mają być otwarte, a które zamknięte (w erze się tak nie da).

2. Co do ssh, to trudno mi powiedzieć, nie próbowałem nic robić.
phpcoder pisze:Na razie mysle o SPV 3000 (lub sprowadzenie qtek 9100) i ofercie idei 100MB/miesiac.Podoba mi sie jego klawiatura ale nie mialem okazji przetestowac nawet laczenia z internetem.
Mozecie podac jakiekolwiek swoje uwagi do powyzszego
Co do oferty w orange z spv m3000 to jest spoko, jeśli oczywiście 100MB Ci wystarczy. Telefon jest spoko, trochę słaby procesor, ale działa ok. Ma EDGE klasy 10, więc nie powinno być większych problemów z prędkością działania w internecie.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ